FIV 181

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Adenuti - maine si eu sunt ziua 9 de stimulare si vin la eco la Giulesti pe la 11 la d-na dr. Dracea.
Iana_mari eu n-am nici un simptom in afara de greutate in burta simtita ca sunt deja 11 foliculi, dimineata ma scol cu usoare stari de voma, nu-mi prea imi mai prieste cafeaua si uneori durere de cap, nu te impacienta. La Bios rezultatul la estradiol se poate da si pe email nu mai devreme de 5 ore de la ora recoltarii - eu ieri am fost dimineata la 8 si la 13 aveam emailul deja - mi l-am citit chiar la Giulesti - m-au lasat fetele.
Tin pumnii Goggy! Fetelor ...sa avem reusita, Doamne ajuta.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

amzulica-eu am pe l 11-11,30 ,sper sa ne intilnim ,eu miine fac si dosarul ,in ce consta sa faci dosarul? nr de tel este 0745904993 .poate asa ne vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

cristal-multumesc .
sa dea DD sa ai dreptate .
eu nu prea am simtome .
ma dor putin ovarele si capul .succes la toate fetele .
hai goggy . ce faci ? dane un semn de viata simt ca explodez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

GoggY, Hai ca nu mai avem rabdare, draga, murim de inima, da-ne vestea cea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmanuia spune:

Buna fetelor,
Goggy asteptam vesti bune de la tine, stiu ca abia dupa ora 14 iti dau rez dar noi nu mai avem rabdare.

bolojica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

Fetelor, azi am aflat ca la clinica unde voi face eu al doilea ICSI se utilizeaza metoda assisted hatchingpentru a creste procentualele de nidatie.Adica ei au inceput sa faca asta la orice FIV.
Doamne ajuta!
Goggy, !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, Valeria72 a reusit la unguri!!!!
Felicitari inca o data, Valeria, sarcina usoara si bebel(i) sanatosi!!!


Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Cristal esti o dulce

Buna la toate fetele.... va rog din suflet sa ma iertati ca nu am scris nimic pana acum dar am vrut sa fiu sigura de vestea buna

Pe 23 mai am avut ET si in ziua 11 am facut primul BHCG care a fost 138 iar azi ziua 13 pe al doilea si este 293.


Pup toate fetele si va doresc din suflet sa ne anunta-ti cat mai curand ca sunte-ti

Va scriu mai detaliat cand o sa-mi revin din starea de euforie


Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Fete dragi, am primit rezultatul.
N-a fost sa fie nici de data asta. Va multumesc pentru ca ati fost si sunteti alaturi de mine. Asta e.
Am vb cu dr, mi-a spus sa ma linistesc o perioada, sa imi iau o vacanta. Mi-a sugerat sa facem si cariotipul, sa nu zicem ca nu l-am facut.
Acum, ce vreau sa va spun. D-na dr mi-a spus ca nu a fost prea incantata de ideea de a merge la blastocist. Nu ca blastocistii nu ar avea mai multe sanse de reusita, pt ca au, dar nu prea are incredere in mediile de cultura si in felul cum sunt manipulati la Giulesti. Ei ar trebui pusi intr-un incubator separat la care sa nu se umble deloc, in schimb sunt bagati la gramada cu ceilalti, intr-un incubator la care se umbla tot timpul. Nu stiu ce sa zic. Ea a avut 2 paciente care au facut transfer in Z3 si au ramas, si alte 2 printre care si eu, care au mers la blastocist si nu au reusit.
Poate ar fi bine sa discutati intai cu medicii sa vedeti ce parere au si apoi sa decideti pana unde vreti sa mergeti. Ma refer doar la fetele care fac fiv la Giulesti.

Bafta multa in continuare, sa spargeti gheata!

E cineva printre voi care a facut cariotipul? Aveti idee cat costa?

Va pup.

Capul sus, fetelor! O sa fie bine pana la urma, doar sa nu renuntam sa visam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Cocolyso, draga mea, nu te mai pot ajuta.
Sfatul meu, nu te mai agita, daca e sa fie atunci o sa fie. Mai ai putin!

Adenuti bafta maine!

Catalina sati linistita ca fac eu gemenii! O sa fie o mica diferenta de varsta intre ai tai si ai mei dar asta nu inseamna ca nu pot fi prieteni

Valeria72 felicitari mamico! Acum am vazut ca cineva a spart deja gheata!

Mergi la inceput