Puiuti de Randunici 2008!! (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Gudinde, nu stiu de ce ai luat-o asa de personal!
Pacienta mea chiar era grasa, cu un diabet nou descoperit si cu un comportament alimentar ingrozitor de prost!
O sa-mi mai tin gura de-acum ca vad ca unele persoane sunt cam sensibiloase cand vine vorba de mancare!
Evident ca fiecare face ce vrea, dar daca tot vine omul la doctor eu incerc sa ii dau sfaturile bune! daca le respecta sau nu, e treaba ei, desi pentru mine e dureros sa stiu ca mi-am racit gura de pomana!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

ma duc la culcare! Noapte buna!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Cuscra,i-am dat de 3 zile Drbridat,1 data pe zi,de obicei dimineata..nu stiu daca de la el nu mai varsa...sper ca maine sa nu-mi demonstreze altceva,doar ca l-am laudat acum!...
Cristina,poate gasesti timp sa pui si ceva poze de la botez
Chiar,NATYYYYYYYYY????????

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

gata! am pus bibe la fiert si apoi fug la patut, ca e sotul acasa si trebuie sa recuperam la

dar pana atunci, sa va povestesc: am iesit cu strumful la plimbare si am trecut si pe la mama...si cum stateam noi de povesti in fata casei, apare o vecina cu fetita de 1 an si 8 luni, scumpica foc! si-mi zice maica-sa: "pazeste suzeta, ca are boala pe ele". ok. am dat-o in partea cealalta de carut, si taca-taca de vorba si cand ne uitam, aia mica inconjurase carutul, luase suzeta lui Tudor si o molfaia de zor! sa mai zic si ca suzeta era atasata de Tudor, si aia mica statea aplecata ca sa ajunga? a fost un ras general, mama i-a facut si poze cu telefonul...daca reusesc sa le descarc vi le arat, ca sunt senzationale!


-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Maria super faza.


www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">Vlad cel mic

poze

http://b1.lilypie.com/P27rp3.png
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

noapte buna va zic. am fugit la...stiti voi ce...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Maria,fetita aia e mai ceva ca Labusu meu..el macar,a luat-o pe Suzi de la Samuel(eu i-o luasem din gurita si am pus-o langa piciorusele lui-a nu se intelege ca i-a luat-o din gura-ca daca era asa,acum Labus era Amintire) si o molfaia langa carut!Catel educat,ce mai!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by tuchita

Gudinde, nu stiu de ce ai luat-o asa de personal!
Pacienta mea chiar era grasa, cu un diabet nou descoperit si cu un comportament alimentar ingrozitor de prost!
O sa-mi mai tin gura de-acum ca vad ca unele persoane sunt cam sensibiloase cand vine vorba de mancare!
Evident ca fiecare face ce vrea, dar daca tot vine omul la doctor eu incerc sa ii dau sfaturile bune! daca le respecta sau nu, e treaba ei, desi pentru mine e dureros sa stiu ca mi-am racit gura de pomana!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze



Tuchi,

Nu am luat-o personal. Cred ca ceea ce mi-a atins un nerv sensibil (daca vrei tu sa-mi zici sensibiloasa, fie) a fost partea cu s-o indurerezi profund ca n-are voie Fornetti. Ceva in acel verb ...
In fine, poate ca-i mai bine sa-ti explic pe PM ca sa nu ma lungesc aici cu un cearceaf.

Edit: Ti-am trimis un PM in care chiar mi-am pus sufletul pe tava si ti-am scris destul de multe in speranta ca vei intelege.

Noapte buna si servici usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:


Noapte buna, randunici!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


Buna dragelor!
Iar scrieti intr-un ritm ametitor. Mai, voi nu aveti treaba?
Mie iar nu mi-a mers netul, ba merge, ba nu merge…

Ieri am fost la Roxaniciu si la deliciosul Robert, e un scump de-ti vine sa-l papi!
L-am cantarit si eu pe Stefanut si are 5,100 kg la o luna jumate! Apoi am dat o tura in Tineretului, tare frumos a fost!

Si acum cearceaful, ca mi-am facut lectiile!

Ariel, te inteleg cu tzitzi si cu mulsul! Nici eu nu mai suport sa ma mulg si nici nu m-am mai muls de 2 saptamani. La mine vad ca-i bine pana acum. Mai bea si o bericica fara alcool, cica si de la aia se face lapte. Nu stiam de sucul de morcovi, de ceapa stiam si pap si eu in salata mereu.

Cuscra, ce super ca doarme nora-mea toata noaptea! Bravo ei! Si papa si la 3 ore…mai-mai…

Adriuta, multumim pt. complimente!
Ma laud si eu ca sunt bine la popou si nu ma mai dor uratii aia!

Nico, e un dulce si blondul tau! Cam asa papa si piticul meu noaptea, cum ai zis tu. Si lasa cantaritul, ca nu e de bine!

Clau, m-a dat gata grasunica! Ce frumos canta ea!

Mimo-Simo, m-am tavalit de ras cand o strigai pe tanti Lica! Bai nene, n-o dau la nimeni, zau!!

Gecko, felicitari pt. casuta noua!

Maria, imi place mult de Tudor fara caciulita si cum papa el singur!

Luny, la multi ani pt. aniversare!

Ursuleata, vazut superman ranjit! Avem si noi body cu euro 2008! Bravo pt. control la dr. Eu inca n-am curaj…Mamaa, si ce de aniversari si la voi

Am vazut si Iulia razacioasa si Sanziana scumpa foc!

Vio, si eu mai iau cand imi amintesc materna si biomarinul. Multumim de complimente, dar sa stii ca nu m-am mai ingrijit deloc…nepensata, nevopsita…astept sa ma fac gigea pt. botez. Imi pare rau de Sean, dar poate nu sunt colici, l-o fi durut si pe el o data burtica.
Si Stefan a plans pe seara o juma de ora, nu se strangea de burta, dar cred ca-l durea…

Tuchi, bafta cu serviciul…cred ca ti-e greu…

Stela, aoleo, ce zici tu acolo de aia mica…imi pare rau ca s-a inecat… Pune-i o compresa cu apa rece la intepatura daca o doare. Pup fata curajoasa!

Mamaruta, imi pare rau ca puiul tau are colici urati…ii dau si eu un pup sa-I treaca!

Luny si Clau, ce super ca v-ati intalnit!

Eu maine pe la 11 ma duc in Carol, mai vine cineva??









Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput