Bucurii de sept-oct 2006 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Buna, fetelor!

in primul rand sa raspund, ca dupa uit: Tanima, cred ca perioada pe care o traverseaza Rares este una normala. am citit in multe carti ca intre 2-3 ani copiilor li se spune si "micii teroristi". din pacate noi trebuie sa ne tinem tari si sa incercam sa nu ii rasfatam, nici sa nu ii pedepsim, sa fie ceva la mijloc. nu ma intreba ce inseamna asta, ca nu am descoperit nici eu raspunsul.

la mine e si mai greu, ca daria face figurile astea acum, cand am nevoie de liniste sufleteasca pt victoras. de exl ieri m-am chinuit cu ea de la 13.00 la 14.40 sa doarma la pranz. de obicei cum venea de afar din parc, manca si cerea singura "nana", adica nani. ieri a fost ingrozitoare. cred ca am pus-o in pat de cel putin 100 ori (are pat de la ikea, nu mai are pat de bb si se da singura jos din el). m-a exasperat pur si simplu dar nu am vrut sa renunt pt ca ar fi castigat ea. nu stiu, daca decid ceva trebuie respectat. cat despre urlaturi, ce sa zic, sunt la ordinea zilei. o ignor pana cand incepe sa uite de ce urla (poate dura si 30 min) dupa care ii distrag atentia cu ceva ce stiu ca-i place.

un lucru pozitiv va pot spune despre dariutza mea: A INVATAT SA FACA LA OLITA SI FOARTE RAR MAI SCAPA PE EA. ieri am iesit prima oara fara pampers si afara si mi-a cerut sa faca. am dus-o in parc dupa un copac si am tinut-o eu. la inceput nu a vrut sa faca, dar in final si-a dat drumul. am felicitat-o si a fost atat de fericita de isprava ca mi-a mai cerut o data dupa nici 10 min, a stors putin pipi, dar i-a placut ideea.

Monique, despre bulgaria: noi am fost la albena, hotel Kaliakra. noi ne-am simtit foarte bine, personalul foarte amabil. nisip bun la mare, sezlogurile erau de inchiriat dar stateai si pe langa cu prosop, mi-au dat si patut de bb. aveau si program pt copii seara. un minus l-am socotit eu la vremea aia faptul ca la coltul cu mancare pt copii de multe ori erau hamburgeri, cartofi prajiti, chestii care nu mergeau la daria care nu implinise 1 an. dar gaseam intotdeauna de mancare si pt ea la bufetul adultilor, care era imbelsugat. hotel pe plaja.

Adriana, ati hotarat ceva cu gradinita? stiu ca vroiai sa-l dai la gradi pe dudu din toamna.

multumesc fetelor care mi-au rasp in ce priveste pijamalele. cred ca eu o infofoleam prea mult pe daria, incerc sa va urmez sfaturile. eu credeam ca mi-e mie foarte cald din cauza greutatii.

n-am schimbat semnatura, trebuie actualizata cu 36 sapt.



Roxana, +34 sapt cu bb Victor Andrei & cocutzel Daria Elena(06.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Ziua buna fetele

Apuc si eu asa mai rar s aintru sa va citesc, mi-e dor de zilele cand stateam si le scriam aproape toata ziua

Despre noi:suntem bine, crestem, e ff greu cu coboratul/urcatul celor 4 etaje de 2 ori /zi - am vb deja cu o vecina desigur contracost sa ma ajute cand ies/vin de afara cu caratul grasului + accesoriile de rigoare....deja am cam inceput sa devin neputincioasa si urasc chestia asta si inca mai am o gramada, ufffff...

Xandrutza - tu ma omori pe mine cu parjiturelele astea, cred ca voi face si eu in we tarta

Roxana - felicitari Dariei pt OLITA - asta da realizare

Cristina -vazut pozicile, asa dulce e Vladut langa Dariuta...si tu mai zici ca-i nazdravan....

Eloise - vazut pozele cu un cavaler , asa serioos, ar trebui sa se ia de mana cu grasanu meu..tot asa serios este si el

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina 11+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

xandrutza, sarutmana pt.reteta, cum scap de la scarbici, achizionez ingredientele si ma pun pe treaba

roxana, felicitari Dariei pt.ca face singurica la olita si a scapat de scutec. si eu astept cu interes momentul. Vlad nici macar nu sta pe olita, cred ca o sa faca direct la copac

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Alexutza, si sotului meu ii e greu sa coboare si sa urce cu Maria si carucior 3 etaje cand e singur si el nu-i insarcinat. Asa ca te inteleg perfect.
Eloise, tare frumoase pozele cu Vladut, cel mai mult mi-a placut cea cu cele 2 suzete in gura si cea cu pisica in loc de mic dejun
Oare ce-o face Itzy? Mi-e dor de ea.
Xandrutza, m-ai omorat cu tarta aia cu capsuni. Mi-am copiat-o si eu.
Gety, nu am apucat ieri, dar iti ofer azi, cu o mica intarziere, un buchet de ziua ta! La multi ani inca o data!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Itzy e in concediu, saptamana asta este la Bran, in we la tara si sapt.viitoare merge cu subsemnata la mare....yupeeeeee

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Roxana, felicitari Dariei pentru ca renunta la olita. Am reusit si eu s-o fac pe Narcisa sa stea cumintica , sa nu o ia la fuga in funduletul gol, dar atat. Inca nu se cere la oala.
Alexutza, sarcina usoara in continuare. Bine ca ai gasit pe cineva sa te ajute.
Eu am noroc, nu am nimic de coborat, iar carutul la mine e obiect decorativ, Narcisa vrea doar pe jos. Asa facem atletism amandoua
Lilina, daca vrei poti face o tava mai mare de tarta, doar sa dublezi cantitatile.
Lexi, mai merge Maria la gradinita aceea de care vorbeai tu?


Alexandrina 22+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Heloouuu!!!
Fi-miu doarme de la oara asta, ce sa spun, minune. Cred ca recupereaza ziua de ieri. A adormit singur in patut cu biberonul in brate.
Roxana, cu siguranta e normal ce face Rares ptr varsta lui, dar e normal cam exagerat. Gandeste-te ca la noi zilnic de doua ori e show la fiecare culcat (pranz/seara), stam si negociem de la cum ne culcam, cu ce, unde... Cand vine ora de culcare e un cosmar, se fataie, se da jos din pat, nu mai vrea sa stea nici in patut, mai ales seara si mai ales cand e si tati acasa.
Stiu ca trebuie sa nu tip la el ca si el face la fel cu mine, dar afara mi-e imposibil cand face crize sa nu ma crizez si eu.
Eu inca sper ca e iar o faza, ca noi asa ne vaitam si ne laudam cu saptamani mai bune si dupa aceea cu altele foarte proaste.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Lexi, , multumesc tare mult!

Am vrut sa mai scriu, dar mi s-a trezit printesa, merg sa o hranesc.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Xandrutza, Maria merge lunea viitoare ultima oara la gradi, fac un fel de intalnire de ramas-bun pentru ca se desfiinteaza grupa Sunt chiar suparata pe chestia asta, ii placea tare mult si avea si ea copii de varsta ei cu care sa se joace. Acum va fi iar singura

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Salutare!

Azi am fost la serbare la Dragos unde a fost tare frumos din ce am reusit sa trag cu ochiul- motivul cred ca-l ghiciti , a fost Victor care ba vroia pe scena, ba fugea in toate directiile , ba etc... am ajuns acasa rupta de oboseala si de alergatura, asa ca Tanima eu te inteleg perfect, din fericire Victor ii pupa pe copilasi dar cam toti se sperie de el.

Tanima multumesc de aprecieri , e tare frumos cu 2 baieti .Mai frumos o sa fie cand o sa mai creasca putin acum ca doi tantzari,din pacate victorios iese Victor.

Xandruta - dupa tarta cu capsuni.

Eloise - Vladut e un scump.

Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput