Fiv 180

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

buna fetelor,

am intrat sa va pup si sa va spun ce am facut azi la monitorizare;deci azi sunt in ziua a 8 a de stimulare si am avut estradilul 250, foliculii sunt aceiasi, cei de pe ov. stang nu au crescut mai deloc, cei de pe ov. drept. au mai crescut, cel mai mare are 16 mm, si au mai aparut unii de 9, ... mm, endometrul a crescut;situatia nu este prea roz pt. ca destul de multi dintre acesti foliculi sunt goi dar asta este; in continuare merg cu 200 u.i./puregon/zi+ de azi 2 fiole de menopur/zi + estrofem; vineri merg din nou la eco si la dozarea estradiolului si maine si vineri;

pupici tuturor

In asteptarea minunii! Daria. Foto de familie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Da, Anto, obligatoriu sa-l faca.
Uite ce explicatie mi-a dat Avalon la sub azoo

quote:
Originally posted by Avalon

Monica, noua ne-a spus dr.Soare ca estradiolul ridicat la barbati poate fi cauza oligospermiei, de aceea l-a pus pe sotul meu sa faca analiza estradiolului (lui i-a iesit in limite)... ne-a explicat atunci ca o cauza a etradiolului ridicat este faptul ca organismul barbatilor sintetizeaza testosteronul in exces in estradiol (atunci cand se administreaza testosteron in mod artificial, de exemplu sportivii care vor sa-si imbunatateasca conditia fizica iau testosteron artificial... ne-a povestit chiar de un caz destul de grav, din cauza administrarii prelungite pe mai multi ani persoana respectiva si-a deteriorat definitiv functia reproductiva)
Nu stiu care ar putea fi cauza estradiolului marit la sotul tau, poate dereglarea tiroidei dar ai putea sa iei in considerare si posibilitatea ca sotul tau sa se auto-'trateze' fara cunostinta ta cu undestor... acest nenorocit de hormon (testosteron artificial) poate duce la deteriorarea spermogramei daca se ia pe timp indelungat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmanuia spune:

Buna fetelor,

Am intrat sa va salut, eu ma simt in contiuare f rau de la hiperstimulare, astazi a inceput sa ma deranjeze si sanul stang, sper sa nu fie ceva grav in urma stimularii.
la toate fetele.


bolojica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adenuti spune:

va pup pe toate ,astazi sint a 17-a zi de inhibare din cauza ca nu s-a terminat CM ,de miine incep stimularea cu 3 fiole de menogon pe zi .nu stiu de ce am niste dureri groasnice de stomac .
CARMANUIA -IMI PARE RAU CA TE SIMTI RAU ,SPER SA TREACA SI SA FIE BINE . TE PUP
GOGGY -TE PUP SI AI GRIJA DE TINE ,SA FI CUMINTE .
MARI L -TE PUP PT CA NU AM AVUT CIND SA VB ASTAZI PE MESS
PUPICI LA TOATE FETELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Adenuti te pup si eu. Stau cuminte, nici o problema. Mi-am luat concediu, asa ca nu e nici un stress.

Carmanuia cu ce ai facut tratament de ai reusit sa faci o hiperstimulare asa serioasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaBianca spune:

carmanuia, bea multa apa, de obicei ajuta. Mananca mai putini carbohidrati si mai multe proteine. La mine a ajutat. Ai facut perfuzii cu albumina? Daca nu, vb cu dr. ca ar fi bine sa faci. Acum depinde si de analizele tale. Eu stiu ca e urat si deprimant in spital dar e vorba de sanatatea ta, macar analize de sange sa faci sa vezi daca esti spre bine sau e nevoie de albumina.
Nu vreau sa te sperii dar poate ai citit ce a patit o alta fata, care a si pierdut un ovar din cauza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Daria, a crescut estradiolul, dar eu cred ca nu suficient. Sa-l asteptam pe cel de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Moniland - da astept si eu pe cel de azi, am batut recordul azi am fost si la clinica sa recoltez estradiolul si la 9.30 deja eram la servici (si sunt in jur de 160 km dus intors de la mine pana n Bucuresti si n am fost nici cu masina mea, ci cu ocazie;in ceea ce priveste estradiolul sper ca ma situez undeva in zona nici bine , nici f. rau; era ieri o fata la clinica care avea 18 zile de stimulare si estradiolul in jur de 300 si am inteles ca mai continua pana luni tratamentul; asta e, acum ce o vrea Dumnezeu, dar eu sper sa ma ajute !



pupici

In asteptarea minunii! Daria. Foto de familie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Daria, 18 zile de stimulare si estradiol de 300 . Nu e deloc bine.
Sper ca la tine sa fie ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Help! Fetele care ati facut protocol lung - este vreuna dintre voi care sa fi inceput diphereline 0,1 din prima zi a CM - si dupa o inhibare de 11 zile sa treaca direct la stimulare din ziua 12 (stimularea cu 3 menopur la care se adauga si 1/2 diphereline 0,1)?
Mi se pare ca ciclul ajunge in felul acest undeva la pese 40 de zile nu?
Multumesc.


Cami

Mergi la inceput