Regasiri (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

uuuuaaaaauuuu - cat ati scris - da ce? n-ati dormit asta noapte?

nu stiu daca apuc acum sa citesc tot - asa ca pup pe toate si va trimit niste -cele.
va pup pe toate.

la noi 34 de grade - amtrecut la programul de vara - in parc de pe la 8.30-9 si stam pana pe la 11.30 maxim. La intoarcere un dus in vana impreuna - super super.
fug sa citesc din urma.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:


sunteti tare haioase ...va citesc cu drag!
Alina,se vede ca Mihnea e Mihnea....si lui ii plac la nebunie ciresele...sunt preferatele lui!

va

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Desiree...nu da cu pronto cand e el prin preajma...fereste-l cat poti...
ce bine ca papa fructe...Dani s-a tot uitat la o cireasa...a sugrumat-o...a tavalit-o pe toata masuta...a lins-o odata..si-apoi a aruncat-o! inceput promitator!
Dani nu colaboreaza la treburi casnice..cat eu gatesc, spal, el se mai joaca cu castroanele, polonicile, imi scoate conservele din camara, imi baga tuburi de bere in masina de spalat...etc etc etc...

Miro...nu lucri mama? i-auzi la ea...fetele in vana...poze! decente bineinteles!

Dayanara am sa pozez pruncu in nadragi...is gri cu negru si cu cranii pe ei mortali!
danita, vio, dolores



Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

quote:
Originally posted by Dbunny
Dayanara am sa pozez pruncu in nadragi...is gri cu negru si cu cranii pe ei mortali!

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">http://www.dropshots.com/dbunny_28Filmulete cu Prichindelu[/ur



uite ca ori merg degeaba in HM ori sunt chioara, ca din astia n.am vazut si.mi suna bine de tot combinatia, ce culori mai au

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by dayanara

quote:
Originally posted by Dbunny
Dayanara am sa pozez pruncu in nadragi...is gri cu negru si cu cranii pe ei mortali!



uite ca ori merg degeaba in HM ori sunt chioara, ca din astia n.am vazut si.mi suna bine de tot combinatia, ce culori mai au




Uite-i pe ai nostrii www.flickr.com/photos/dbunny/2530476303/?rotated=1&cb=1211983842265" target="_blank">aici si cu ce i-am combinat...maieul la 4.90 si tricoul 3.90€. Deci cele 2 seturi=18€.
Pantaloni mai erau albastru deschis, bej, ceva verzui cred, negrii...si cam atat!



Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Pup fetele mumoase, am fost plecata la mama sa luam motzul finutzului nostru si nu am avut net. Cred ca e f mult de citit din urma, iar cum am accesul limitat la calculator nu promit nimic.
Ana a fost f fericita sa fie in centrul atentiei, a papat multe capsuni si s-a ales cu niste bubite, cirese cat cuprinde..e innebunita dupa ele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

diana, sa le poarte sanatos dani , intr.adevar pantalonii sunt frumosi si cei rosii imi plac mult de tot, o sa pun si eu poze cu unii din HM dar cand oi putea

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salutare dragele mele
eu am cam fost cu moralul la pamant zilele astea motiv pt care nici nu v-am scris nimic-in cazul in care as fi gasit suficienta energie sa scriu ceva ar fi fost desigur cu un ton gri pesimist asa ca mi-am spus mai bine lasa .Acum sunt ceva mai bine insa Daria are febra,nu prea mare,s-ar parea ca 2 saptamani de cresa fara raceli a fost suficient

nici acum parca nu reusesc sa fiu prea coerenta asa ca pe toata lumea si incerc sa mai citesc din urma

dastefa mami de DARIA -16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dastefa ai fost bolnava si acum e Daria? poate febra e de la dinti...
dayanara mersi
Bambo...cum va/v-ati distrat?
mayaione welcome back! pun-te la zi!
Miro, koko?

sa va spun de azi:
1. vine o duamna(cica-i bunica) la mine la poarta si se opreste in fata portii ca era cu nepotelul de varsta lui Dani si se hlizeau unul la altu...eu cu Dani fiind in curte...am zis hai s-o invit in curte daca tot se hlizesc copiii...dar n-am invitat-o pana nu si-a terminat tigara... nu suport ca cineva sa fumeze in prezenta mea(darmite a lui Dani), pur si simplu mi se pare lipsa de bun simt(sa ma scuzati daca avem fumatoare intre noi); stiu ca strada nu-i a mea si fiecare poate face ce vrea, dar la 1 pas de 2 copii mici stai ca vaca si fumezi nepasatoare? dupa ce-a terminat tigara vazand ca nu mai pleaca m-am simtit cumva si i-am zis sa intre cu copilil in curte, se mai joaca cu masinute, pietricele, etc...cred c-a stat o ora! eu asezata pe un scaun in curte ea in picioare uitandu-se la copii si-i turuia gura intr-una...si eu taceam, nu-i dadeam apa la moara doar doar s-o duce...si zicea: copilul asta asa bine mananca, atat e de maaaare(al ei )e asa bine educaaaaaat, intr-adevar copilul era cuminte, nu ca Dani ar fi fost rau, dar nu mi-a picat bine sa-mi intre una o ora pe cap si sa-mi bage sub nas cat ii de slavit nepotu-so! mare-i gradina Raiului...dat viitoare daca se opreste in fata portii fac pe grabita...si-o tulesc inauntru!

2. Lui Dani daca-i dai bucatele pe farfurie papa bucatele(cam alege) cu mana. dar daca-i dai si-o furculita d'aia de plastic de la Ikea...toate bucatelele le ia si le infige in furculita si-asa le papa ca doar n-o sa papa cu mana cand are furculita...chiar si painea o papa cu furculita.

ieri am promis ca-i fac poza adormit in scaunul de masa...dar azi am papar la socro, deci a adormit in masina in drum spre casa...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

noi am avut o zi plina; mai intai meniul care nu speram sa se mai transforme intr-o masa adevarata..ca tot nu mananca..la cate cirese a bagat in el ( si acum seara a mancat o farfurie de cirese bucatalite si capsuni taiate marunt de se inrosise si pe limba si in cap si pe tricou)...am zis ca nu papa carne ca e prea cald, mancarea cu carne de regula i-o servesc calda..ia sa-i fierb eu niste broccoli si vad eu ce mai pun peste el..am fiert si niste fidea...am oparit un pic broccoli, am amestecat si am turnat un iaurt si sare...yamm yamm..chair gustos..rece, ca iaurtu era rece de la frigi..si a mancat tot..

apoi am iesit si ne-a prins ploaia, ne-am adapostit sub un topogan...de pe care se scurgea ploaia drept langa noi, deliciul lui caci s-a facut fleasca...mi-a fost asa frica sa nu ii fie frig si sa nu raceasca, era ud tot tot...afara batea vantul...asa ca am plecat acasa cand a iesit soarele..dar nu inainte de a mai da o tura de topogane...

a descoperit jocul in baie stand in fund si pe burta in cada cu apa, da din maini si din picioare, se baga cu capu in apa...el statea numai in picioare..si inca un joc...se urca pe marginea de faianta a cazii si isi da drumul in fund in cada cu apa..o nebunie..inghite apa, se da cu capu la fund..dintr-o data nu l-a mai deranjat ca-i intra apa in ochi si in nas si in gura...asa era de incantat de noul joc...nu va spun cat am stat langa el pana sa iasa..si cum arata baia mea dupa..si cum aratam eu dupa...

revin cu pozele promise din acest week-end

aka, dolores, fete din bucuresti...e cineva dispusa sa ne intalnim in IOR de 1 iunie? e o manifestatie pentru copii acolo,cu creta colorata, concert, reprezentatii, jocuri interactive... intrarea pe la Cuza (baba novac)...


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput