Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Buna dimineata!

Intru rapid, ptr cateva vorbe si vin mai tarziu cu poze si detalii! In primul rand va multumesc din suflet ptr urarile de ziua mea! Sunteti foarte dragute! Si imi sunteti tare dragi!

multumesc mi_apentru cuvintele frumoase postate aici in stup!

De duminica am copil fara motz! E tuns in frunte cu ciobul...foaaaarte modern. GAta, revin mai tarziu, ca toate sunt pe dos in casa asta!

Va pup!


Luca, dragostea mea

Luca 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Apropo de alfabet:
A B C D E F G-A Boy Can Do Everything For Girl

G F D E D C B A-Girls Forgot Everything Done&Catches Boy Again

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

FELICITARI MADA.Sarcina usoara si un bebe sanatos si cuminte.

Papa la intalneala:piept de pui la gratar,rosii,iaurt,banane,sticks si paine.apa si rabdare.

Frumosi copiii si mamicile.am vazut o mare parte din poze.sunt adorabili oricum.

Eu mi-am luat pastilutele si fug alnani c anu mai pot sta pe scaun.
Pisikuta ai dreptate de la baiet mi se trage.una din bube e ca am rinichiul cazut 9cm si am si un hemangiom pe rinichi.
Tzuna .sigur ca voi avea nevoie de voi si de ganduril evoastre daca ajung l acutit.o sa aflu mai multe saptamana viitoare.maine merg la analize;eco am facut mai trebuie o radiografie s

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

'neata! bagam repede o pe net, ca la propriu n am apucat sa fac...
mady : multumesc. ne placea ideea...l am studiat pe net si clar e inutil ptr nazdravana mea...i am aranjat gradina, are si centru de joaca cu tobogan, un leagan(manual), cinspe mii de jucarii si mingi. e fericita in coltul ei de rai, dar e loc si de altele. ma chinui s o pozez, da' asta nu sta, o prind doar cu spatele. cu fata ma vede si se repede la camera, sa vorbeasca cu ea ca la telefon, s o linga putin si butoneze la greu. of!
gaby78:ce mi a placut faza cu laptopu'!!! bai, nu ma gandisem, dar sotu' e addicted la munca si e prea periculos ptr noi.
coolutz: draguuut andreiu...si eu ii las plete norei, doar ca nu i creste parul
madarozz: felicitari! sarcina usoara si bebelus cuminte!
elpower: tare ipostaza!
ddana: ei, pai tu vorbesti de genii ptr mine, de fapt...bine ca a inceput si nora sa faca ham si miau distinct, e mare progres la noi..
roxanici : bai roxanes, ce ai patit, ca te am mai citit depresata si mai din urma. se poa'? s a dus astenia de primavara si ceru' ntunecat, e soare, vara, pasarelele ciripesc...

citesc pe la voi ce tineti minte din urma, ce vaccin, in mana sau picior...cred ca ma lasa memoria. sint prea tanara, neuronul nematurat cedeaza usor. ma duc sa iau lecitina ca m am complexat.

mama de papusha si cateodata balaur, Loli mic
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

mirell@: e, de aia sint barbatii cei mai buni bucatari, ca invata de mici( nice filmele)

mama de papusha si cateodata balaur, Loli mic
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

quote:
Originally posted by martutza

FELICITARI MADA.Sarcina usoara si un bebe sanatos si cuminte.

Papa la intalneala:piept de pui la gratar,rosii,iaurt,banane,sticks si paine.apa si rabdare.

Frumosi copiii si mamicile.am vazut o mare parte din poze.sunt adorabili oricum.

Eu mi-am luat pastilutele si fug alnani c anu mai pot sta pe scaun.
Pisikuta ai dreptate de la baiet mi se trage.una din bube e ca am rinichiul cazut 9cm si am si un hemangiom pe rinichi.
Tzuna .sigur ca voi avea nevoie de voi si de ganduril evoastre daca ajung l acutit.o sa aflu mai multe saptamana viitoare.maine merg la analize;eco am facut mai trebuie o radiografie s

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor



oh, martutza, draga de tine...pai cu rinichiul tau cred ca oricum n ar trebui sa l port in brate. da'lasa ca vom fi aproape si te sustinem de aici, doar sa ne tii la curent. succes la analize maine si sapt. viitoare!

mama de papusha si cateodata balaur, Loli mic
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Neata fetelor!
Vin si eu sa ma jeluiesc.
De ieri Vladut este tare kkcios. Nu stiu din ce cauza. Initial am crezut ca este din cauza primei maselute care ne-a aparut. Dar si azi tot kkcios este desi maseluta a spart gingia.
S-a iritat foarte tare la fund, este rosu si umflat (este un fel de crusta aspra) si cum face kk, cum incepe sa urle. L-am spalat cu ceai de musetel si i-am dat cu bepanthen de fiecare data cand a facut kk si nu se vede nici o imbunatatire. Ieri toata ziua a mancat orez fiert cu morcov si a baut zeama de orez. I-am dat si smecta si, cu toate astea, azi tot apa a facut.
A mai patit cineva asa? Credeti ca poate fi de la dinti?
Am uitat sa precizez ca nu am introdus nici un aliment nou in dieta puiului meu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Despre concediu:
Noi ne-am luat deja bilet la mare o saptamana la sfarsitul lui iunie si doua saptamani la sfarsitul lui august. In plus o sa mergem si la munte doua saptamani (suntem invitati la niste prieteni).
Anul trecut am crezut ca mor de cald in bucurestiul asta prafuit. Asa ca anul asta imi voi scoate parleala. Imi iau tot concediul de anul asta, plus ce mai am de anul trecut si plec din Bucuresti. Asta ar fi fost al patrulea an de stat acasa, ca pana acum am tot facut economie sa platim mai repede din datorii, dar nu mai pot. Vreau si eu sa am vacanta si anul asta imi scot parleala.
Initial am vrut sa plecam la bulgari sau la greci dar din cauza drumului am renuntat. Poate la anul sa iesim peste hotare daca Vladut o sa stea cuminte in masina, oricum, mai vedem pana atunci.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Mada felicitari! sarcina usoara si bebe cuminte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

quote:
Originally posted by magdalena76

Neata fetelor!
Vin si eu sa ma jeluiesc.
De ieri Vladut este tare kkcios. Nu stiu din ce cauza. Initial am crezut ca este din cauza primei maselute care ne-a aparut. Dar si azi tot kkcios este desi maseluta a spart gingia.
S-a iritat foarte tare la fund, este rosu si umflat (este un fel de crusta aspra) si cum face kk, cum incepe sa urle. L-am spalat cu ceai de musetel si i-am dat cu bepanthen de fiecare data cand a facut kk si nu se vede nici o imbunatatire. Ieri toata ziua a mancat orez fiert cu morcov si a baut zeama de orez. I-am dat si smecta si, cu toate astea, azi tot apa a facut.
A mai patit cineva asa? Credeti ca poate fi de la dinti?
Am uitat sa precizez ca nu am introdus nici un aliment nou in dieta puiului meu.


Magda si Vladut (31.03.2007)



am patit o, mai putin cu eritemul fesier. a mancat mucilagiu de orez(fierbi orez in apa ptr cca 1 ora, apoi pasezi prin sita toata afacerea), lapte nan fara lactoza facut cu apa de orez si s a reglat in 2 zile. dar cred ca ar trebui sa consulti pediatrul tau, noi asa am procedat. pupam vladut mic!

mama de papusha si cateodata balaur, Loli mic
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput