Gradinita noua de langa scoala 199-Titan-Potcoava

Gradinita noua de langa scoala 199-Titan-Potcoava | Autor: dana d

Link direct la acest mesaj

Stie cineva ceva despre gradinita asta? E nou construita, cand primesc inscrieri? Ce nr are? Cand se deschide?
Vreau sa-mi inscriu fata acolo si nu stiu cand sa ma duc cu dosarul. Am trecut pe acolo acum vreo doua saptamani si era pustie, nimeni pe care sa intrebi ceva.
Este chiar in spate la Potcoava, sta cineva pe acolo? Stie cineva mai mult?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Noi stam in zona, stim despre gradinita doar ca se va ocupa de ea Directoare adjuncata de la scoala, deci mergi la scoala si vb. Inscrieriile se fac in perioada 4-6 iunie 2008. Mult succes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nord spune:

ce mai stiti de aceasta gradi? si- a inscris cineva copilul acolo? cum este? au program lung asa cum era prevazut? cum sunt educatoarele? multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Gradinita despre care intrebati se numeste "Gradinita 69". Am vizitat-o si intentionez sa imi inscriu fata din toamna acolo. E foarte curat, atmosfera foarte placuta, educatoarele mi s-au parut foarte cumsecade, au toalete curate si "joase", adica pe dimensiunea celor mici. Au program pana la 5 dupa-amiaza (insa copiii pot fi luati si la pranz, adica pe la ora 1). Se afiseaza zilnic la intrare meniul pentru copii, acesta cuprinzand o gustare pe la 9 sau 10 (nu mai stiu exact), masa de pranz si gustarea de la 4 (dupa nani).
Sper ca am fost de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nord spune:

cu cine ai vb? cu directoarea? am inteles ca directoarea este aceeasi cu directoarea adj de la scoala; tot acolo sunt la afterschool si copii de la scoala.
cand se fac inscrieri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Cand am fost eu (prin martie) nu era directoarea acolo, asa ca am vorbit cu secretara. Mi-a zis sa revin cu un telefon prin mai pentru inscrieri, pentru ca inca nu stiu exact cate locuri libere vor avea. Ma gandeam sa revin direct cu dosarul... mai vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

un dosar de inscriere ce trebuie sa cuprinda? multumescDianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nord spune:

azi am ptrecut pe acolo, dar nu am intrat. erau doar cativa copii inauntru, de afara am vazut o sg educatoare destul de tanara.

de pe net am inteles ca acum este perioada in care se fac inscrierile ptr cei care au fost deja inscrisi anul trecut, si apoi pana in iunie se fac cele ptr cei noi.

aveti un nr de tf?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nord spune:

revin cu cateva detalii.

am sunat la gradi azi si am dat intamplator de directoarea de acolo. a fost foarte draguta si amabila. mi-a explicat ce trebuie sa contina dosarul:
certif de nastere copil copie si original
adeverinta de serviciu de la ambii parinti
copie CI parinti
si se mai da o fisa standard care trebuie completata de la medicul de familie + o fisa cu diverse lucruri de completat de catre parinti (de ex. alergii...etc)

grupele sunt deja facute, locuri la program lung nu mai sunt deoarece nu sunt decat 20 de paturi. programul scurt se termina la 13h00 dupa masa de pranz.

sunt cam 30-35 copii in grupa, nu toate educatoarele sunt calificate (in sensul ca au alte specializari psihologie, geografie....etc) ; este o sg educatoare la grupa.

a ramas sa trec pe acolo sa mai vorbim si sa vedem daca o poate primi la program scurt.

va tin la curent cu asta.

insa pe mine ma intereseaza fapte concrete ds educatoare, ds activitatile de acolo, ds ce se intampla.

am vazut ca au interfon acolo, insa este si paza?...

o sa vad la fata locului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Nord, de cate ori am fost prin zona am vazut ca au un bodyguard la usa. Iar cand am intrat am vazut ca acesta are un "birou" (ca un fel de receptie) in holul de la intrare. A, si usa de la intrare era incuiata, mi-a dat voie sa intru cu retinere, doar la secretariat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

cele care aveti copii inscrisi acolo,puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii(directoare,educatoare,masa...)


multumesc

Mergi la inceput