Copilasi din 2002 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

salut.

mai, nu rusesc sa ii pozez impreuna....

Bebe e tot asa, poate mai comunicativ... eu am iar bszdaci, ca sanul stang e lenes... bb e somnoros, stefan pputin racit, dar tot merge la gradi, eu si sotul obositi... bb face nani pe burta mea chiar acum...

azi avem petrecere de 1 iunie la serviciu. oare sa ma duc si cu bebe??

Stefan va primi probabil o cetate mult dorita... matei... nu cred ca va primi ceva, poate o suzeta noua, poate o accepta...

lucia, noi avem 4 camere si dormim asa: Stefan in dormitorul lui, eu si bb in cel din mijloc, tati in al nostru.

O zi faina sa aveti.

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello, bine v-am regasit!
Nicoleta, felicitari ptr. evolutia spectaculoasa a lui BB Matei! A luat foarte bine in greutate! Ce bine ca poti sa-l alaptezi, sper sa o poti face cat mai mult!
Lucia, ai niste poze de vis la semnatura, si cele de la malul marii si cele din iarna! Foarte frumos!
Sinzi, interesant program va avea David, iar "cireasa de pe tort", intalnirea cu Cristina si Mariuca!
Cristina22, frumos cadoul de 1 iunie, noi inca nu am luat nimic, azi incercam sa vedemspre ce ne orientam!
Nadina, e tare dragalasa Carina, are niste idei super, ar trebui sa se aleaga un primar cu idei de copil, ca ar fi mai bine!! Noi nu votam duminica, nu mi-a inspirat nimeni incredere din cei care candideaza, dar pe ea as fi votat-o!

Si noi ne pregatim de un weekend relaxant!
Duminica iesim la un gratarel la niste prieteni, diseara mergem cu Andrei in Cora/Carrefour sa-i luam ceva de 1 iunie!
Astazi a avut carnaval la gradinita, a fost costumat in Zorro (trebuia print), dar nu i-am mai pus legatura la ochi si a fost OK! Fetitele au fost sirene. La pranz le-a dat tort si cred ca au primit si cadou! O sa vad diseara, dar asa le da in fiecare an! A fost tati si a filmat si a zis ca au foat tare frumusei copii, dar Andrei s-a imbufnat, ca voia sa plece acasa cu el dupa carnaval!
Nicole, Nina, toate celelalte mamici !!!
Vine weekendul, si va urez sa fie ca mai frumos!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

multumesc de urari fetelor.
Julian e bolnavior, diaree si febra.. ieri a avut toata ziua si azi noapte numai febra.. sper sa ii treaca repede. In rest nimic nou pe la noi.
nicoleta froase poze cu bebeu.
Lucia, ne primesti in vizita la tine in australia.. e super frumos acolo
Nina frumoase poze

Pup pe restul mamicilor.

PS: de 1 iunie va primi o masina ce isi alege el si gata!


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2777794620103379982eHGwZO poze cu Matei

http://good-times.webshots.com/photo/2402285680103379982PhBTVe poze cu Stefan

dar nu impreuna...

Nicole, sanatate lui Julian.

week-end placut!!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nicoleta, mersi mult de raspuns, da cred ca e aranjamentul ideal pentru voi pentru dormit, si cred ca asa asa as fi facut si eu. Pe mine ma cam bate gandul de bb2, si d-aia te intreb, adica nu mai sunt eu asa optimista incurabila cum eram cand a aparut Liviu, acum imi fac tot soiul de griji si ma gandesc ca daca o sa mai avem un bb ce va fi si cum ne vom descurca, acum analizez prea mult toate punctele de vedere si nu am curaj sa ma hotarasc.Dar uitandu-ma la pozele cu Matei chiar ca ma apuca iar cheful sa mai am un bb, Matei e asa dragalas si pozele sunt suberbe, stiu ca nu trebuie sa intreb cat de obosita esti ca imi imaginez.Katty, multumesc, si mie imi plac mult pozele acelea, intamplator am vazut pozele cuiva de pe acelasi site si m-am gandit ca ar fi o idee minunata sa imi fac si eu un album mai ales ca am ce sa pozez, insa din pacate timp nu prea mai am in ultima vreme.Gabriela, normal ca va primim daca vreti sa veniti. Nu stiu care ar fi perioada optima de venit aici, noi am prins doar toamna care a fost superba, mai nasol cu sistemele astora de incalzire, ca de exemplu la noi in casa e un heater pe perete care face si zgomot si care incalzeste doar livingul, iar la Liviu in camera am un calorifer electric. Altii au ducted heating, un sistem de incalzire pe gaz, si niste tevi sub casa, iar caldura vine prin niste gauri din podea sau tavan dar si asta face zgomot.Acu vine iarna, ramane de vazut la primavara cum e cu polenurile si la vara cat de cald e.Anina, ce mai face Cristina? E ok?Fug ca ma striga Liviu, pup pe toata lumea


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nicoleta-e foarte mare Matei sau mi s-a parut mie??
Cand adoarme d-ru' Stefan pui copilu' nr.2 langa el, faci poza, si-ai scapat de gura noastra!!
Eu te inteleg ca nu vrei sa il pui in brate.Nici eu nu-l vad pe Andrei stand la poza cu un bb.Pe nepotul meu de 1,9 ani vrea sa-l ridice in brate, si-l apuca cu amandoua mainile de undeva de la nivelul cefei!

W-E frumos si cu cadouri!!
Vrem poze!!

Gabb-sa treaca repede!!
Aninaaaaa!

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Lucia si in Ua e la moda acel sistem de cacat de incalzire... cu tezi prin tavan si pe gaz si baga aer cald in toat acasa prin gauri prin tavan.. e zgomotos uneori.. cand trebe curatat filtru.

Pai prin 2009 - 2010 - 2011 de ne tin buzunarele am veni in colo

Julian iara are febra mare, ceva ganglioni unflati pe gat lateral si diaree nu prea des. Medicu ma batre la cap ca ii lucra corpu contra la infectie. Ce infectie mai frate? Sper sa treaca repede ca eu nu sunt de mamica cu copil bolnav... Ma stresez toata

pup si sanatate la toti


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

multa sanatate lui Julian!
Totusi ce are, ce-a zis doctorul?

Sinzi, in summer camp il trimiti pe David singur sau cum e?
Apropo de incalzire, pe aici se poarta incalzirea prin podea, noi n-avem ca stam in chirie inca si casa e si cam veche, dar peste cativa ani cand o sa ne cumparam s-ar putea sa punem din asta, desi am auzit ca sunt si unele dezavantaje - nu stiu, vom vedea atunci.

Ieri l-am tuns pe Robert aproape 0, de fapt 1 cm cred ca are - am fost la frizer, bineinteles, dupa ce tot saptamana asta il mai tunsesem o data. Dar ieri L-am luat la pranz de la gradinita ud leoarca, pana si sapca era uda, se jucase vreo doua ore prin curte la soare si am zis ca decat asa, mai bine cu parul mai scurt. "Mama, nici nu mai pot sa ma pieptan" - a zis, dar n-a avut nimic impotriva. Lasa ca-i mai usor la spalatul pe cap. Asa cum e acum cred ca-l mai tund la anul pe vremea asta. Ai vostri transpira cand se agita mult?

Noi sarbatorim azi ziua copilului, ii cumparam azi mult doritul lego pentru ca maine, duminica sunt inchise magazinele si nici la Legoland nu putem ajunge.Dar, sincer, avem atata lego de acusi nu mai incapem de el. Si mai mult ii place sa-l construiasca decat sa se joace cu el.
Nadina, si eu sustin primarita!
Ce idei si fantezii mai au ai vostri pe moment? Robert tot spune ca ar vrea sa-i cumparam reactoare sau elice sau aripi sau chiar parasuta ca sa zboare, ca vrea sa zboare si, inca una - de cand i-am citit o carte despre univers ne tot intreaba cand o sa moara soarele? Ca el vrea sa traiasca soarele atat cat o sa traiasca si el - si, cand i-am spus ca bine-ar fi sa traiasca soarele si mai mult de atat, ca sa traiasca si copiii si nepotii si stranepotii lui si stra- stra si stra-stra-stra-, a fost de acord.

Sa aveti un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, da, Matei e marisor, are 60 de cm! Si 5 kg, ceea ce e bine. sper sa o tina tot asa. Azi am cantarit toate scutecele murdarite in 24 de ore de bebe, am scazut din greutatea lor greutatea tot atator scutece curate... a rezultat 720 g, aprox 720 ml de lichid/solid. Asta plus cam 30 de grame cam cat ia pe zi... copilul asta papa 750 ml de lapte de la mine pe zi? O fi bine?

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

nu stiu ce are julian... nas infundat febra mare, diaree... nu sta decat cateva ore sub 39 si iara urca la 39 si ceva . si iara coboara.. acuma ma pun paznic bun cu comprese si tot tacamul ca ma lasa nervi... nu suport sa il vad bolnav

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput