Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Ellis, multa sanatate tatalui tau !

Eu am deschis azi un borcanas de la Hipp de piure de cartof cu porumb si curcan si zau ca miroase a mancare de pisici ! Si nu a Friskies sau Whiskas, ca alea miros chiar bine...

mami de Sophia





yakiii ... chiar nu i-am dat niciodata legume sau meniuri de la borcanel... acum ca ai zis tu asta nici atat. A papat doar fructe la borcanel..

Ank Raul 17.10.2007
si 10+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eu nu mai intru in seara asta... ca sunt franta..... ... merg sa ma pun in pat cu al meu cavaler mic

Ank Raul 17.10.2007
si 10+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Somn usor Ank!

Mihuta,asa am patit si eu cand am vrut sa-i dau lui Robert mancare de la borcanas. N-a vrut sa manance si pe buna dreptate! Nici n-am mai incercat si sper ca la fel sa fie si la Amira.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

da, borcanele de la Hipp numai cu fructe ne plac, intr-adevar ala de piure cu curcan si porumb ne-a facut sa nu mai cumparam nimic gen mancare gatita, cred ca au alte gusturi de cum suntem noi obisnuiti. Ce o sa mai incerc va fi cel cu peste, ca nu am incredere in alt fel de peste cumparat.
Oricum consider nemtii o natie foarte inaintata fata de noi si produsele lor sunt mult mai de incredere decat minunile noastre din magazin. Daca zice pe el Bio atunci e sigur bio si nu porcarii pe care le mai gasesti din cand in cand pe la noi, ascunse in ambalaje lucitoare.

am vrut sa ii dau si eu compot de fructe, dar nu ii place si doctorul insista ca trebuie crude, sa fie pline de vitamine. Sunt de acord cu teoria, da practica ne omoara. Copiii nostri sunt sefii si papa ce vor ei.

cu diversitatea sunt foarte de acord, a mea isi schimba gusturile cat ai zice peste. Ce ii place azi mult de tot, sigur nu ii mai place peste 1 saptamana. Asa ca trebuie sa imi pun mintea la contributie si de aceea tot citesc sa vad ce le mai dati voi de papa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

buna seara!

noi am facut baita si am adormit

am vazut ca ati povestit despre cereale. Oare sa ii dau si eu , nu ingrasa, daca are 9400gr si 69 cm? nu i-am dat pana acuma. De care sa ii dau?


Luminita, mama de Sorina mica - 10 noiembrie 2007
poze Sorinutza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Luminita, suntem vecine de judet (MM). Fetitei mele ii placeau la inceput cele de la Nestle, apoi cele de la Humana, gen "piersica cu maracuja" si gris cu vanilie, acum nu mai vrea de nici un fel. Cele de la Milupa, alea cu banana, le-a azvarlit cat colo, intr-adevar aveau o "aroma" cam nasoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

Ellis, sanatate tatalui tau, si Roxana, sanatate mamei tale!

Luminita, mama de Sorina mica - 10 noiembrie 2007
poze Sorinutza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

Sorina, de unde din MM?

O sa mai astept si alte sfaturi despre cereale, oricum, mersi pentru al tau!

Luminita, mama de Sorina mica - 10 noiembrie 2007
poze Sorinutza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

Noi stam la tara pe Valea Bargaului, spre Tihuta, vestita localitate unde se afla castelul lui Dracula.

Luminita, mama de Sorina mica - 10 noiembrie 2007
poze Sorinutza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pai nu suntem 100 de mamici, pt ca unele au cate 2 bebei, de aceea nu iese socoteala, suntem doar 97 de mamici.deci, miha..schimba la loc

ellis..bine ca mi-ai zis de broccoli..eu am achizitionat ieri una bucata steamer..azi am preparat legume..insa desi am spalat si ras/spalat broccoliul ala..cd sa il pasez vad ca era plin de gaze moarte pe acolo..bleah..noroc ca l-am pus separat de restul legumelor, ca ramanea copilu nemancat.asa ca s-a ales iarasi cu cartofi si morcovi..:):)

bine ... imi face un circ la mancare in ultima vreme de numa..ufffff...



mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput