Aspirante optimiste > 20 (313)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Miha,
Si eu am zis la fel. Vreau sa ma rasfat in sarcina...

Oana

Un pentru noi...

noi2

Speranta moare ultima...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noname spune:

Fetelor, mi-am mai revenit un pic.Bineinteles dupa ce am.
Sper sa imi revin ca nu mai pot .
Doamne ce nasol este sa ai greturi.........
Dar pe de alta parte..........abia astept sa le am cand o sa am puiul meu in burtica la mine.....



Dana

http://tt.lilypie.com/V2Z0p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzam spune:

quote:
Originally posted by mihaelacg

sa va zic ceva?
mi-am cumparat o bluzita super frumoasa, pt gravidutze, si-am pus-o la pastrare, si mi-am mai luat o pereche de pantaloni f misto,sport, care-s mari, dar nu i-am dus inapoi sa-i schimb, ii pastrez si pe aia.
am luat-o pe aratura, nu? imi fac "provizii"pt cand oi fi gravi.
abia astept
eu de felul meu, nu-s "plina de mine", insa cand o sa fiu gravi, promit sa-mi fac de cap.
o sa fiu tare mandra de mine

mitzica viitoare gravi... da luna viitoare




f bine mihaele...chiar de pasti cand am fost in gl am vazut un mag cu haine pt gravide si i-am spus sotului ca sper ca data viitore cand mergem in gl sa trec si eu pe acolo sa fac provizii caci pe la noi nu prea gasesti ceva frumos

http://tt.lilypie.com/aIoap1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noname spune:

quote:
Originally posted by oanaiacovita

Miha,
Si eu am zis la fel. Vreau sa ma rasfat in sarcina...

Oana

Un pentru noi...

noi2

Speranta moare ultima...





Vai de sotiorii nostri.
Cate pofte o sa avem........
Cate zile amare o sa le facem



Dana

http://tt.lilypie.com/V2Z0p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Bee mai tii minte in ce zi a cm ti-a iesit primul test cat de cat pozitiv?
eu sunt z23 dintr-un cm de 29-30 de zile si bineinteles ca au inceput sa ma manance degetele sa fac test zilele astea si nu stiu cand sa incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

ne scoatem noi "parleala"
desi eu nu prea as vrea sa-l chinui, sa-l trimit noaptea dupa nu stiu ce, ca am auzit ca multe is mofturi.
insa de rasfatata, vreau sa fiu cat se poate de mult
doar e cea mai frumoasa perioada din viata unei femei, si la cat ne chinuim noi, nu-i pacat sa nu profitam din plin de ea?
eu una mi-as dori o sarcina fara greturi, sa fiu sanatoasa tun, sa pot sa fac ce fac si acum, ba chiar mai multe pt sufletelul meu, si al lui bb.


zicem de noi, dar si barbateii noastri or sa fie tare mandri, ca doar ei au pus "bazele"


mitzica viitoare gravi... da luna viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

ancutza, bani sa ai, ca magazine cu hainute frumoase sunt la greu
de fapt , tb sa fii si un pic pe faza, sa ai noroc sa te nimeresti pe-acolo cand primesc marfa noua.

te astept la galati sa mergem impreuna la o sopingareala, asa ca-ntre burtoase

mitzica viitoare gravi... da luna viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

quote:
Originally posted by irinabobe

Bee mai tii minte in ce zi a cm ti-a iesit primul test cat de cat pozitiv?
eu sunt z23 dintr-un cm de 29-30 de zile si bineinteles ca au inceput sa ma manance degetele sa fac test zilele astea si nu stiu cand sa incerc.



Irina, primul test foarte pal a fost sambata, 17 mai 2008. Am facut dimineata un Sure Check si a aparut o liniuta pala pala insa dupa vreo 25 minute iar dupa-amiaza, am facut un Femina caseta si a iesit tot asa o liniuta pala pala. Clear Blue a iesit negativ negativ, insa si acesta si Sure Check se fac in prima zi de intarziere.
La mine era Z 9 sau 10 DPO.

Bee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzam spune:

pai inseamna ca in curand mergem la shoping
cat despre rasfat intadevar meritam din plin, si binenteles ca barbateii nostri vor fi si ei tare mandri si cred ca ar fi in stare sa ne faca toate momturile....din pacate al meu mi-a zis sa am grija sa nu fiu prea...adica foarte... irascibila in acea perioada...ca si acum ma suporta cu greu in perioada de dinaintea cm...cand imi vine sa tip si sa plang din 10 in 10 min


http://tt.lilypie.com/aIoap1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Sublinez ca liniutele au iesit mai tarziu decat cele 5 - 10 minute din instructiuni. PLus ca erau atat de anemice, ca trebuie sa te uiti atent la lumina naturala.

Fetele, si eu am probat haine de gravida inainte de a ramane, chiar cu cateva zile inainte de a se pozitiva testul. Acum se poarta rochitele baby doll care se preteaza foarte bine in sarcina iar luni am probat si eu una, uite asa, de placere.

Bee

Mergi la inceput