Puiuti de Randunici 2008 !! (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Violeta, ai mare dreptate cu sfaturile despre alaptare, asa e cel mai bine, am vazut si eu pe pielea mea si a Rebeccai! Imi pare rau ca a suferit micutul la vaccin, sper ca acum sa fie in forma maxima!
Eu sunt tare stresata si ingrijorata cu rebecutza, merg din minut in minut la leganut sa o controlez la capsor! Doamne, de n-ar reveni febra...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Simo, imi pare tare rau sa aud de treaba cu analizele..Pai iti vine sa-i strangi de gat! Eu sper sa iasa mai bune dupa ce le refaci in alta parte.
Nu te descuraja, o sa fie bine cu Barosanelul, asa cu remarcau si alte fete el chiar nu arata ca ar avea ceva. Imi imaginez prin ce treci...Te imbratisez si ii doresc multa sanatate lui bebe scump.

Clau, am citit si de Rebeccutza, ii doresc sa-i treaca febra si sa se simta bine cat mai repede.

Ce dureros este cand are bebe o problemutza...iti vine sa faci orice ca sa ii treaca buba, abia acum incep sa inteleg ce inseamna durerea unei mame pentru puiul ei....offf...



Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

eu cred ca m-am facut invizibila in rastimpul in care nu prea am scris


Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)

Album webshots
www.totsites.com/tot/maria_roxana" target="_blank">
Albumul printesei mele

Hai sa ajutam!




"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Clau, sa stii ca te inteleg perfect. Asta povesteam si eu, ca si fata mea afacut febra azi, fiindca ieri am facut 2 vaccinuri. Facuse 38,5. Din fericire la 30 de min era 38,3 di peste inca 30 ed min era 37,6. Acum face nani dar si eu o mai verific. Oare sa ii mai dau si eu diseara o doza?
Mie mi-a zis dr ca daca nu mai face febra sa nu-i mai dau...


Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)

Album webshots
www.totsites.com/tot/maria_roxana" target="_blank">
Albumul printesei mele

Hai sa ajutam!




"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Ali, cand am vazut pozele m-am dus repede pe prima pagina sa vad cati ani ai!
Sa scriu si eu cu verde, ca Naty, ca arati minunat?! Iar fetitele tale sun superbe!
Clau, linisteste-te! O sa fie bine Rebe, ai sa vezi! Nu e nici o nenorocire daca ii dai un pic de Panadol!
Felicitari pentru vaccin, Elara si Vio si sper sa nu aveti probleme in continuare!
Vio, despre Rotarix am mai comentat pe aici, si eu si Naty( deci nu numai voi vorbiti ca televizorul!), si parerea noastra a fost ca e un pic prea mult! Ca e suficient de mare lista de vaccinuri obligatorii! eu Ilincai i-am facut suplimentar pana acum doar antihemofilus B si antihepatita A.
Si vaccinul antipneumococic mi se pare un pic prea mult, mai ales inainte de itrarea in colectivitate! E un vaccin care se face in general la persoanele imunodeprimate sau splenectomizate! Eu una ma abtin, dar fiecare are dreptul la o optiune, nu?

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Si eu tot nu ma las si tot va scriu... ca daca am ceva de zis nu pot sa tac...
Sper insa sa ma "dez-invizibilizez" mai repede...

Ali, arati BES-TI-AL!!!!

Vio, multumesc tare mult ca ne-ai zis si noua sfaturile despre alaptare. Primul il stiam si il aplic si ne simtim f bine amndoua. De al doilea insa nu stiam si nici nu ma dusese capul ca si noi cand bem dam capul usor in sus. O sa tin minte.

Clau, sa stii ca si pt mine alaptatul e o placere. Ma bucur sa vad ca mai exista mamici care se bucura de alpatat, ca tare greu mai era la inceput si stiu cum e sa suferi de ragade si sa alaptezi cu durere.
Acum insa m-am adaptat, ma bucur mult ca am razbit si am reusit sa nu renuntz, nu ma dau cu nici o crema, doar port sutien de alptat si tampoane speciale, sfarcul e moale si ea chiar daca s-a saturat si il molfaie ("ma suzeteste" cum imi place mie sa zic ) tot nu fac rana. Asa ca o las sa adoarma asa, cand are chef, ca alteori o pun in landou si incepe sa gangureasca si tare fericita e si chiar si eu ma simt f bine ca mi-e drag sa o tin...Ca doar..cat vreme va mai fi mica? Un an sau doi si apoi repejor creste...



Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)Album webshots
www.totsites.com/tot/maria_roxana" target="_blank">
Albumul printesei mele Hai sa ajutam!

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Multumesc fetelor de aprecieri, si,Tuchita am doar 24 ani facuti in ianuarie,fff tanara si deja 2 copii, altele abia la 30 ani fac copii,intai cariera si casa, dar eu mi-am luat de-o grija(numai casa am, cariera mai incolo..)
gata fug ca plange de foame,,,pe urma plecam la dr, ca nu am fost pana acum, sa vedem si nou cate kg avem

ELARA esti vizibila sa stii

_
Mami fericita de:
Bianca(23.10.2003)__
Alexandra(17.04.2008)

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Elara

www.dropshots.com/ursuleata14#albums/Vlad%20cel%20mic" target="_blank">Vlad cel mic

http://community.webshots.com/album/563181446vZzIjK

http://b1.lilypie.com/P27rp3.png
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Asa, asa Elara, nu te lasa, ai vazut ca merge

Vio - rotarix-ul nu-l voi face, pentru ca am inteles ca nu e pentru toate tulpinile de virus existente, si pentru ca nu-ti ofera imunitate pe viata. Boala in sine nu-i pe atat de periculoasa, pe cat e de neplacuta, dar toate bolile sunt neplacute. Cu o hidratare corespunzatoare boala trece fara urmari sau alte complicatii. Neplacut e si faptul ca daca e mic, sigur se deshidrateaza si atunci e neaparat sa fie spitalizat pentru perfuzii. Oricum, in cazul rotavirusului prefer o imunizare naturala.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Cristina, ce meserie ai tu draga, de reusesti sa spui lucrurile asa de frumos? Nici ca puteai zice mai bine despre vaccin!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput