Mamici din Arad! (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Carmen eu nu mi-am legat trompele. Ti-a sugerat Furau asta? A incercat sa ma convinga si pe mine dar nu a avut pe cine. A zs ca sub nici o forma nu imi recomanda un al 3-lea copil, ca uterul mei e varza( cine stie cum m-a ciopartit si ce cusaturi mi-a tras)).L-am auzit in timpul operatiei ca il apucase disperarea, nu taise suficient, Ioana a fost mai mare dacat s-a asteptat, plus ca de la cezariana cu Tudor a zis ca nu stiu cum se lipise intr-o parte... deci nu vreu sa ma gandesc ce e la mine in burta. Oricum nu mai vreua at copil, dar nu stiu parca m-am simtit in stare sa iau o hotarare ireversibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Moni eu as face inregistrarile in conta cu data facturilor iar in decontul urmator le treci la regularizari. Pentru neinregistrare cronologica se da amenda. Eu mai am notele explicative la bilanturi. Am vrut sa le fac azi, dar cu amandoi pruncii pe cap nu cred ca reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gabi si daca le inregistrez din urma in conta,apar si in jurnalele tva ,care deci nu vor fi corelate cu deconturile din luna respectiva,rezultat ... tot amenda,nu ? Asa macar am o mica sansa sa nu observe datele facturilor ... pentru care abatere e mai mica amenda ?

MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Se lucreaza azi daca-i sarbatoare?...as vrea sa calc...Adelina e afara cu Adina, sta pana pe la vreo 2 si doar n-o sa stau degeaba in acest timp.
Mancare mai am de ieri, Calin e la Cluj, Dragos la gradi...azi chiar ca ma simt si eu mai libera.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, eu iti dau dezlegare la calcat chiar dace ziua ta. Am si eu de calcat asa ca o sa calcam impreuna.
Moni, hai ca am sunat pe cineva de control. Ai 2 posibilitati: daca le inregistrezi la data la care au fost intocmite depui o adresa la finante in care explici ca ai primit mai tarziu facturile,+jurnalul refacut si balanta. A doua posibilitate e sa inregistrezi in luna urmatoare, caz in care ai dreptul sa deduci TVA-ul, dar risti amenda pentru neinregistrare cronologica. Eu as alege prima varianta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mersi, mersi Gabi . Spor la calcat si tie!
Mai la noi in bloc sunt cativa (cateva) care comenteaza daca aude ca dai cu aspiratorul sau te vede ca intinzi haine (ca speli) cand e sarbatoare. Nu ma refer la sarbatori mari ci din astea cu Sfinti.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GABI mersi,asa o sa fac Trebuie anexate si balanta si jurnalul la adresa cu explicatiile? Mi-e asa de de adresele astea!
ALINA pai fa si tu ca socru-meu cel surd bocna si care are 77 de ani.Sapa el odata la strada florile,cand vine vecina cea binevoitoare (si pisaloaga) sa il anunte ca e sarbatoare.Si el: "DAA? SCUZA-MA DRAGA!"

MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Da Moni, anexezi jurnalul refacut si balanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Constantini si Elene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

lA MULTI ANI ALEX de Anca, la multi ani sotului tau. La multi ani si celorlalti.
Clau, asa scurta? Cum mai esti cu spatele?

Mergi la inceput