Puiuti de Randunici 2008!! (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Ariel, imi pare taareee rau. Eu cand eram mica, in vacante la bunica (Dumnezeu sa o ierte ca nu mai e de 4 ani langa noi), mai locuia cu ea un unchi si sotia lui. Si el crestea puiutzi de caine lup cam pana la 3 luni si apoi ii vindea. Iar eu cu sor-mea normal ca ne jucam mereu cu ei si ii invatam sa dea laba.
Acum avem un catel la care tin mult, o corcitura tekel-peckinez de vreo 14 ani care a ramas la mama acasa. Stiu ce inseamna sa iubesti animalele si am pierdut si noi un alt catel in varsta de 1 an... saracutzul, inainte sa-l avem pe asta, l-a lovit o masina. Mi-e groaza de momentul in care "va pleca"..ca e batran totusi.

Acum am la mine acsa un perus in varsta de 2 ani L-am luat la 2 luni dupa ce m-am mutat ca imi era tare urat cand pleca sotul in delegatii. Si il tin liber in bucatarie si canta toata ziulica

Ai pus aer conditionat pt cincin? Alexuta a aflat pana la urma de soarta fostului cincin sau mai asteptati cativa ani?

Roxana, multumim frumos de compliment. Sa stii ca bentita de la piciul nu e asa frumoasa ca a aRebecai, e cam sclipicioasa si mai are si urme de lipici intr-un loc.....dar de la distantza nu se vede... E 2 lei, deci o nimica toata asa ca, desi am strambat din nas, am luat-o ca mi-a placut mult ideea....


Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)

www.totsites.com/tot/maria_roxana" target="_blank">
Inca un album

Hai sa ajutam!




"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

am pus niste poze.....comice

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Ariel,ce fain e leaganul...dar sta Teo in el?ca al meu face nazuri.........
Elara,legat de Amprente...eu am luat de aici din bv,cutia!e 40 ron si merita!mai aveau si alfel de modele:cu rama ptr poza si amprente,la 80 ron-parca,dar eu am luat cutiute simple ptr amandoi baietii!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Simo - ai tuns Barosanelu???

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

luny, leganutzul l-a primit cadou teo de la varul lui, care e baiat mare acum ,are 1 an si nu mai "umbla" cu chestii d-astea de bebelusi:)

elara, din cauza lui cincin, am pus aer conditionat, apoi am zugravit, ca tot era spart peretele :))

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

simo, 95% din datile in care l-am pus in leagan, a stat fara probleme. acum doarme dussssss in el. l-am lasat sa-l balangane putin si dupa ce a adormit, l-am inchis.
la alex eram obsedata sa nu legan copilu', sa nu stau cu ea in brate prea mult, sa nu doarma cu mine in pat....acum, cu teo, sunt mult mai ingaduitoare...si de dragul lui, dar si de dragul meu:))
alex a mea nu s-a lasat pupata sau tinuta in brate ca un bebe cand era mica...nu suporta sa doarma cineva cu ea in pat...de ce oare??? din cauza noastra ca am fost stricti cu regulile ...si ne-a iesit pe nas! cand avea 2 ani si jumate am fost cu ea la mare si aveam un pat imens, incapeau 6 oameni in el!!! nu a vrut sa doarma cu noi in pat, absolut deloc!!! nici macar doar cu mine....asa ca ea in pat, noi pe jos!!...
acum inchimb, s-a imblanzit, adora sa doarma cu mine, zice ca suntem "mama cu puiul", de cand e si teo, e super bucuroasa sa dormim impreuna, dar numai la pranz, 1 data pe sapamana:))). stie ca noaptea copiii dorm in patul lor, iar mamicile cu taticii:)). la inceput protesta ca eu care eram "fata mare" trebuia sa dorm cu tati, iar ea, care era "micutza" trebuia sa doarma singura:))...
si de pe la 3 ani si jumate a devenit si super pupacioasa:). tare m-a bucurat ca si eu sunt "lipicioasa" si ma simteam cam aiurea ca fata mea nu ma lasa sa o pup si sa o dragalesc:)

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Cristina,DA,am tuns Barosanelul
Ariel,bravo ca doarme Teo in leagan.al meu-leagan-e obiect de decor!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Cristina, multumesc pentru urare!
Ali, Ursulica, MamiP, ce ditai pruncii avem deja! sa ne traiasca!
Maine ne calca pe urme si Bubu si Cris Va urez La multi ani de azi!

Vad ca suntem aproape la unison cu sotii ardeleni :) Precum am zis, nu de aceea ii iubim noi :)). Al meu, de exemplu e acum la piata, cu o lista cat china, si mai are o lista pt cand merge la Metro.
Si daca e acasa si il rog sa faca ceva, orice pt copil, face. Ceea ce nu e de ici, de colo.

Ce imi place de voi ca va agitati sa va luati rochite... Eu n-am nici un chef. Azi vine sora sa imi aduca din garderoba ei o bluza si o fusta, sa vad daca imi vin. Bine, eu nici nu fac mare sindrofie.

Simo, super poze cu tunsulica! ce haios e! sper ca se simte mai bine si ca te-ai mai linistit si tu

Pt amatoarele de wrap profi : http://www.babycomfort.ro/index.php?cmd=show_product&id=1668


sovi, mami de sasha (de la Alexandru) 17 Apr 08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

mamarutza colicii s-ar putea sa fie si din cauza cartofilor fierti. eu stiu ca nici aia nu sunt prea buni pt copii. mai bine ii inlocuiesti cu niste paste! incearca si asa! si apoi introdu din nou cartofi si vezi ce zice pitik ta!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

am uitat sa va zic ce surpriza a avut teo pt mine dis de dimineata!!! dupa ce a bazait un timp, l-am luat si, eu fiind intinsa pe spate si avand picioarele flexate, l-am pus sprijinit pe genunchi, ca intr-un fotoliu, il ajuta sa ragaie pozitia asta si ii place foarte mult, de multe ori adormind:)) de data asta bombanea, eu am atipit si aud la un moment dat niste sunete ascutite, ca sunetul scos de pescarus:))) am sarit si eu si tat-su din somn si teo al nostru se hlizea de mama focului, iar sunetele alea erau de la ras:)) primul lui ras cu sunet!!! (caci primele zambete voluntare ni le-a impartit inca de acum 1 sapt:))). ne-a apucat rasul si pe noi, cand am auzit cum face "pescarusul" nostru:)

mi-am adus aminte ca intrebati de lacrimi...pai teo a avut plans cu lacrimi de la nastere, de se mirau asistentele la spital....si tot atunci isi tinea si capul singur...ii mai scapa intr-o parte, dar il tinea bine:) si acum ii mai scapa cateodata si-mi trage cate un cap in fatza de ma chiauneste:)

mai era ceva!!!! iar am uitat ce aveam de scris!!! si nu mi-am notat pe biletel, cum fac de obicei, ca am zis ca tin minte:)))

ps: simo, teo doarme si acum:))) pune-i si tu edvin marton lui tunsulici si poate ca asta e reteta perfecta de adormit bebeul:)) la mine functioneaza mereu:)

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput