**LMA Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Madi, nu stiu nici un dermatolog bun sa-ti recomand. Si noi am avut pe la 4 luni o iritatie la fund care s-a intins si pe burta, am mers la un dr la medicover ca acolo avem card, dar nu m-a impresionat. pana la urma i-a trecut cu leacuri babesti (adica ceaiuri si tarate) si multa hidratare. Ne-am chinuit o luna. O zi parca se ameliora, a doua zi parca era mai rau...Imi daduse crema cu cortizon !
Poate iti recomanda un dr alte fete...

la ce dr ai fost si unde, ca sa stiu sa ma feresc..

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ana -multumim foarte mult, sunt foarte utile informatiile.
Dr. nostru nu ne-a zis sa intrerupem vigantolul cat mergem la mare , noi plecam peste 2 zile. La plaja se sta pana la maxim 9.30 dimineata (cu copilul)...si seara nu mai stiu...
Ne-a spus sa avem un program fix, la ore fixe somnul si mancarea...la noi nu se intampla asa ceva mai ales acum ca plecam in concediu.

Dominic la un an are 79cm si 11 kg, fontanela inchisa.


Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

quote:
Originally posted by mihamora

Ana -multumim foarte mult, sunt foarte utile informatiile.
Dr. nostru nu ne-a zis sa intrerupem vigantolul cat mergem la mare , noi plecam peste 2 zile. La plaja se sta pana la maxim 9.30 dimineata (cu copilul)...si seara nu mai stiu...
Ne-a spus sa avem un program fix, la ore fixe somnul si mancarea...la noi nu se intampla asa ceva mai ales acum ca plecam in concediu.

Dominic la un an are 79cm si 11 kg, fontanela inchisa.


Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!





Unde mergeti la mare?
Asta cu pana la 9:30 ma gandesc ca e valabil in iul-aug cand e canicula, acum cred ca dupa 9:30 o sa puteti iesi din camera, ca e racoare inca. Cred!!??
Eu am fost intr-un an in sept, vreme super, dar un friiiiiiig dimineata...brrrr. Asa ca mergeam la plaja dupa 10:00...
Sa ne povestesti cand te intorci, ca ma intereseaza cum v-ati descurcat cu mancarea...

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by An@


la ce dr ai fost si unde, ca sa stiu sa ma feresc..

mami de Ana (22 mai 2007)



La medsana (ca si eu acolo am de la serviciu abonament) la Popa Venerus

Pana la urma i-ai dat ceva Ginei Palicari?

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a0da9d9a5b58ded6a7a52" target="_blank">PENTRU ANA, LA 1 AN


Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

liviana draguta faza cu Arcadia ar fi super sa faci albumul
angiuta si calin vrea sa manance singur, si chiar reuseste sa duca lingurita la gura, insa uneori cu fundul in sus la noi tine faza ca ii dau un castron gol si o lingurita si el papa de acolo, si deschide gurita si cand ii dau eu lingurita cu mancare. calin papa in general 200 gr la masa de pranz, iaurt dupa masa si 100-150 la cina, dimineata ma cam fenteaza cu 50 de gr, si titi la discretie, dar vad ca ai nostri sunt cam la fel la dimensiuni edit: am uitat sa zic ca are zile cand papa aproape numai titi..
an@, multumim , super utile informatiile

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ana - asa ma gandesc si eu cu ora, e in functie si de caldura.
Mergem in sudul Spaniei si Gibraltar, de mancarea ne-a recomandat numai borcanele si in nici un caz mancare din restaurante (cred ca e ea mai prapastioasa).Eu o sa am unde sa ii si gatesc acolo, numai chef si timp sa fie.

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

quote:
Originally posted by mihamora

Ana - asa ma gandesc si eu cu ora, e in functie si de caldura.
Mergem in sudul Spaniei si Gibraltar, de mancarea ne-a recomandat numai borcanele si in nici un caz mancare din restaurante (cred ca e ea mai prapastioasa).Eu o sa am unde sa ii si gatesc acolo, numai chef si timp sa fie.

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!





Aaaaaaa, pai zi asa...in Spania, nu la noi la Mamaia! Acolo s-ar putea sa fie mai cald...Super destinatie!

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

quote:
Originally posted by Madi

quote:
Originally posted by An@


la ce dr ai fost si unde, ca sa stiu sa ma feresc..

mami de Ana (22 mai 2007)



La medsana (ca si eu acolo am de la serviciu abonament) la Popa Venerus

Pana la urma i-ai dat ceva Ginei Palicari?

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a0da9d9a5b58ded6a7a52" target="_blank">PENTRU ANA, LA 1 AN


Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”




Parca numai lucruri proaste aud de Medsana in ultimul timp...

Mai, nu i-am dat ca n-am stiu daca trebuie si n-am stiut cum...imi pare rau ca nu i-am dus niste flori macar, ca a fost o draguta. Data viitoare...

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Mihamora,
iti urez si eu cu intarziere La multi ani pentru Dominic! sa creasca mare si voinic.

Si noi suntem la fel cu greutatea si inaltimea la 1 an; la fel, fontanela inchisa dar luam vigantol in continuare pana la 2 ani preventiv.

Unde plecati la mare? vad ca a inceput sezonul concediilor; si eu tai zilele ca la armata pana la vacanta

Madi,
dr.Venerus asta de la Medsana e pilaf; s-a dus si al meu sot la el ca il muscase o albina si e alergic la venin si i se umflasera ganglionii pe ceafa, iar dr asta l-a trimis acasa ca n-are nik.

dermatologi buni sunt sotii Jianu de la Biomedica dar nu cred ca sunt dispo de pe o zi pe alta; la ea mai gasesti loc dar la el cu saptamani inainte se face programare.

An@, foarte utile informatiile de la dr Palicari; mi-am notat si eu cate ceva (in minte :))

Liviana, cum e draga in America? sper sa ne arati poze frumoase





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by ella_74
Madi,
dr.Venerus asta de la Medsana e pilaf; s-a dus si al meu sot la el ca il muscase o albina si e alergic la venin si i se umflasera ganglionii pe ceafa, iar dr asta l-a trimis acasa ca n-are nik.

dermatologi buni sunt sotii Jianu de la Biomedica dar nu cred ca sunt dispo de pe o zi pe alta; la ea mai gasesti loc dar la el cu saptamani inainte se face programare.

Ella, mamica de David (24.04.2007)





Ella deci nu m-am inselat in privinta lui. Din pacate a fost singurul la care am gasit sa ma duc ieri, "de urgenta", adica la care mai erau locuri libere (acum inteleg de ce).

Multumesc mult pentru recomandare.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a0da9d9a5b58ded6a7a52" target="_blank">PENTRU ANA, LA 1 AN


Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput