gradinita 47 - Bucurestii Noi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elfishorella spune:

De 2 ani am incercat sa-mi inscriu fetita la gradinita 47. Ba mai nou s-a schimbat si administrarea de la aceasta gradinita, in sensul ca a trecut sub umbrela directiunii de la nu stiu care liceu tot din Pajura. Am depus dosarul in timp util, si mi-a fost respins pe motiv ca suntem cu domiciliul prea departe (Bucurestii Noi), in conditiile in care am specificat ca bunica fetitei locuieste chiar vis a vis de gradinita. Ma rog, am incercat in diverse moduri sa aduc fetita la aceasta gradi pentru ca imi este aproape de casa. Nu am reusit, cu tot cu spaga data si cu vorbit chiar la primaria sectorului 1, deci chiar cu pile. Nu s-a putut. Oricum, tot raul spre bine. Acum este la 4 ore si suntem foarte multumiti de dna educatoare care chiar se ocupa de ei si ii iubeste!
La gradi 44 (Barlogeni) - program prelungit 8 - 18.00 - am fost aproximativ 1 an, in sediul din vila cea noua din zona Izbiceni. Din pacate nu a invatat nimic copilul meu, iar educatoarele in afara sa-i lase la TV nu prea am vazut sa fi facut ceva cu ei, ba chiar la intervalele diferite la care am fost eu sa vad care e treaba pe-acolo (10, 12, 15), mereu era debandada si fiecare copil facea cam ce vroia, pe langa faptul ca unii dormeau, altii alergau pe holuri. Si ca sa fiu sincera, dormeau, saracii, cei raciti si bolnaviori pe care ii primeau chiar cu febra. Asa incat, chiar am ramas foarte dezamagita de aceasta gradinita. Ca sa nu mai zic ca si-a "pierdut" si lucruri, venea imbracata cu hainele altor copii, nu prea se interesa nimeni daca copiii mananca sau nu...Deci despre gradi 44 chiar nu am cuvinte de lauda absolut deloc. Pacat,ca posibilitati ar avea si zonele in care sunt situate ambele sedii sunt chiar linistite si in regula. Si desi unele sali de clasa sunt mici, cu putin interes din partea directoarei si a invatatoarelor cu drag de aceasta meserie, chiar s-ar putea face ceva. Dar asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns janib spune:

Buna,
In zona Laromet-Bucurestii noi sunt si alte gradinitze de stat. Incearca chiar la capat la Laromet nu stiu numele strazii.... este gradinitza 250 intr-o vila. Mai este pe Episcop Vulcan gradinitza 251 tot intr-o mare vila... si sunt de stat.

Succes

Mergi la inceput