Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (40)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

kalasalina am vazut-o pe Daria cea razulilci, este o scumpa si cum reuseste ea performanta de a rade si a scoate limbuta in acelasi timp, vreo 2 minute1Pupici!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Da, Laura! Are o portiune cheala, cheala. Acum se vede cum incepe sa-i creasca altul
Gratiela am vazut pozele de la botez! Ffff scump si frumos Tudorash!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Hai sa va zic si cu ce ne laudam, la oficial. Am fost de dimineata la dr, la masurat-cintarit:
avem 8010 gr, 67 cm lungime, dezvoltat armonios. a pus bebe pe el 2 kg si 6 cm in ultimele doua luni. legat de diversificare, ne-a zis sa mai asteptam, ca ii merge f bine cu laptic...pe la 5-6 luni putem incepe cu suculet de mar si de morcov.
Avem un pic de dermatita pe la perciuni, ne-a recomandat sa dam cu mustela de doua ori pe zi. iar pt kk rarutz (la doua zile) cum a fost saptamina trecuta sa-i dau debridat pt reglare.
cu medicamentul mai astept, daca face saptamina asta in fiecare zi, nu ii idau.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Miri, tot am vrut sa te intreb, de cite ori am vazut pozele cu baietii tai. cite grade ai in casa? sau e super cald la voi? ca am vazut ca sint cu piciorusele goale. deocamdata noi sintem tot cu salopetzele intregi in casa sau cu pantalonasi si sosete.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ema, am vazut pozele cu bebe Milan. E un frumos si un haios!!!! Ce fain ca poti sa-i faci "freza"...noi mai avem de astepta ca abia acum a inceput sa ne creasca parutz nou. Sa pui mai multe poze si cu tine, ca nu te vezi bine decit in una.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Nu am reusit sa citesc nimic din urma si sper ca sunteti bine.Eu sunt cam ocupata de cand a plecat mama.Vanessa a fost bolnavioara si am stat cu emotii sa nu se imbolnaveasca si Albert.Pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Anca felicitari pt evolutia lui Stefan! A luat fff bine!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

ANCA felicitari pentru ca ati ajuns la 8 kg.Si cu lungimea stati foarte bine.Noi am fost sambata la vaccin si Albert avea 8 Kg si 510 gr si 70 cm.Cred ca Stefan il va depasi cand va avea varsta lui Albert.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Alina am vazut-o pe Daria.E adorabila.Si Albert scoate limbuta la fel.Multumesc ca ai intrebat de noi.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Anca, jos palaria: 8 kg?? super!

Buburuza mea n-are nici 7 dar Lavi(mishu) mi-a zis ca fetitzle sunt mai silfide, sa nu ma-ngrijorez.

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput