Rahova sau apropiere(43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
Dory, offf...lasa ca o sa treaca si o sa pape alexa cata ciocolatzica vrea ea
vio, vicky...ce mai fac prichideii? pe toti
noi am fost astazi la scoala la alex sa luam rezultatele scolare pentru prima perioada, are numai fb pe linie si numai caracterizari bune de la toti profesorii(cu o mica mentiune ca uneori mai are scapari la acorduri)
in schimb problema cu fetitele teroriste continua el se abtine si nu le trozneste(pentru ca sunt fete) si alea tot il supara asa ca azi am vb si cu coordonatoarea, profesoara si cu tatal uneia din fetite si el ne-a propus sa ne vedem mai des sa se intalneasca astia mici sa se cunoasca si imprieteneasca mai bine si poate asa nu or sa mai fie probleme...(dar vorba sotului meu parca facem terapie) sigur solutia asta este cea mai buna dar de lunga durata...ori noi avem nevoie de ceva imediat...sa inceteze teroristele
este asa o mare diferenta intre parinte-copil...ca nu va puteti inchipui... (el calm si binevoitor iar fetitza scuzati dar parca-i scapata din jungla) sper sa fie bine pana la urma...le-am mai dat o sansa astazi inainte sa facem o reclamatie la director
va pup pe toate


monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, felicitari pt. reusitele excelente ale lui Alex,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata.
Monica, felicitari pt. Alex. Ruxi e bine acum? Mai merge la gradi? S-a mai obisnuit?
Dory, asa cum a zis si Monica, o sa se faca bine Alexuta si o sa manance si cioco. Dar cu masura, ca stiu din experienta mea cu Dani ca nu face bine.
Vio, ce mai face Mihnea?
Cu geamurile vechi era mai bine, astea se deschid spre mine si stau in curent, iar sinuzita mea si sensibilitatea la curent isi spun cuvantul. Ma doare capul, ma dor urechile... si asta-i abia inceputul.
Va las o si inapoi la treaba.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Vicky, merci de cafelutza. Nu puteti sa faceti ceva modificari in birou si sa-l muti mai ferit de geam?Cat despre enterocolita , ce sa-ti spun , stiu cum este pt. ca si ALexa a avut anul trecut de Paste, dar tu de ce ii mai tii inca regim lui Dani daca spui ca a avut entero. demult?asa ti-a recomandat medicul? Eu cand a avut problemele respective am fost cu ea la dr. Stanciu, dar nu mi-a spus sa-i tin regim decat atata timp cat are probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Dory, offf, imi pare rau de Alexa ca nu a putut papa si ea putina cioco, dar lasa ca se face ea bine si o sa poata papa tot ce pofteste!
Monica, felicitari pentru reusitele lui Alex! S-o tina tot asa!
Am pus cateva poze noi cu Maria in link-ul din semnatura, daca aveti chef sa vizionati.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

servus fetele, revin si eu dupa multe capitole de absenta........sper ca ma mai tineti minte....si ma bag in vorba!

La enterocolita e recomandat ca regimul sa mai continue inca 2 saptamani timp in care alimentele sa se reintroduca treptat ca sa aibe timp flora de pe intestine sa se refaca si e bine sa o ajuti cu cate o filoa de de ECOFORINA in doua reprize timp de 5 zile!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:


Sunt si eu prin preajma. Nu prea mai am timp sa intru ca ma munceste piciul de...imi merg fulgii pe aici. Vrea numai pe jos, si cum el nu stie sa mearga singurel in picioruse...va dati seama ca trebuie sa il tin de manute si sa il plimb prin toata casa.

Monica felicitari pentru Alex. Bravo! Sa o tina tot asa.
Dory offff, mama ei de ciocolata. Mi s-a rupt inima cand am citit.
Vicky ai grija cu curentul ala. Nu poti sa iti schimbi pozitia biroului? Doamne fereste in loc de cafeluta sa ne dai ceai cu lamaie.
anangel ce papusa de fata ai. Sa iti traiasca! E dulceeeeee rau de tot.
Vreau si eu o fetitaaaaaaaaaa (pe langa Tudor bineinteles)

fetele si copilutii. Fug sa mai fac si eu nitica treaba prin casa, acum cat doarme piciul.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna,
pai,sa mai spun de Mihnea
merge bine la scoala.....tinand cont ca el a plecat practic de la zero
doamna mi-a spus ca e ffff grabit,termina primul din clasa si de aici manaca uneori litere si mai greseste!
nu stiu cine il alearga,pe bune!
dimineata la ora 5 a inceput sa behaie...a mancat inghetata ieri si din frigider s-a luat activia de baut si a baut rece...
asa ca dim. nu mai voia la scoala da' i-am spus ca se duce si in maini daca trebuie....
el de cateva zile tot cauta motive sa nu se duca la scoala,a adevarat ca azi chiar tusea...dar n-am ce-i face...nu are febra deci,mergem mai departe eu acasa nu pot sta cu el...decat in cazuri extreme(Doamne -fereste!)

acum asteptam vacanta...una sa mai respir si eu(aer de bucuresti!)si apoi o sa plecma 10 zile in Corfu cu dna invatatoare si cine o mai merge....
plecam numai noi doi ca tiaca-su are un proiect atunci asa ca ne facem de cap sper sa reusesc sa-l stapanesc ca eu nu stiu sa inot si tare-mi e teama sa nu o ia inspre larg la mare

asa ca astea-s noutatile....

va pup pe toate

si la multi ani!! mama_lui_alin!!!

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

. Din pacate nu am cum sa-mi ut biroul, ori la geam, ori intre geam si usa, asa ca...
Vio, tie si lui Mihnea, sa-i treaca tusea. Ai timp sa inveti sa inoti pana pleci in vacanta. Noi suntem abonati tot la Eforie Nord. As vrea sa-l duc undeva sa ia lectii de inot, dar nu am gasit prin zona, iar pana in Floreasca sau Lia Manoliu eu nu ma aventurez. Nici nu am timp, si nu suportam caldura in RATB.
Dory, Dani a ramas cu o sensibilitate de-atunci, mai ales ca el e mereu racit si ia antibiotic destul de des, si cum "scapam" un pic in afara regimului, cum il doare burtica.
Monica, s-au mai potolit amazoanele din clasa lui Alex?
Va , mai am ceva de terminat si mai las si pe maine, ca recuperam iar...


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
wow ce activitate intensa este pe-aici
multumim tuturor pentru felicitari, eu chiar sunt multumita(v-am zis acasa ne mai ciondanim la teme dar la scoala este ok) eu ma gandeam ca o sa avem probleme mari mai ales fiind vorba de alta limba...sper sa fie ok si de-acum incolo
ruxi nu mai merge la gradi si sa stiti ca astea 3 saptamani se vad asa de bine in vocabularul ei...ma uitam in parc cum si-a imbunatatit vocabularul si comportamentul cu alti copilashi...pacat...dar asta este...facem ce a spus dr-ul si o mai tinem acasa pana trece perioada rece...ea acum din nou plange ca vrea la gradi...dar ii explic mereu ca asteptam ora 10 sa se mai incalzeasca afara si iesim in parc.
ieri am primit pachet de-acasa de la mama, reviste pentru ei si tot felul de hainute, jucarii, ceasuri, etc...erau atat de fericiti...insa alex avea lacrimi in ochi ca nu i le da direct mamaie
azi sunt putin obosita fiindca ieri am avut musafiri asa cum v-am zis...dar inca n-am baut cafelutza(decat de la vicky)... dupa ea imi revin eu si o luam din loc
vicky, nu ti-a pus dublu sistem de deschidere la geam? ca asa scapai sa vina curentul pe tine si sper sa nu ai probleme
Dory, cum mai este alexutza? si eu tot asa am tinut regim doar cand erau bolnaviori si fac trecerea incet...cu totul cam o saptamana si ceva...
vio ma bucur ca o sa va distrati la mare...ce haios e mihnea...(fie vorba intre noi si eu mai faceam asa...orice mica chestie pe care oa veam vroiam sa nu ma duc la scoala) dar in schimb vroiam sa ies afara la joaca
Alinutza mergaretul
anca, bine ai revenit
lexi frumushica
va pe toate...deja a inceput we la voi
sa va distrati fain



monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput