ORADEA (29)

ORADEA (29) | Autor: Gabi_K

Link direct la acest mesaj

lista oradenilor...

adana (Sebastian)
AdelaP (Tudor)
adi2003
alinaalex (Marc)
AllyMcBeal (Alexia si Medeea)
BlagaNadia (Rares)
Carla28
Cristina22 01.10.76 (Andrei 22.11.02)
cylyche (Edy 16.08.2007)
daraban(Delia)
FlorideCires (Andrei, Maria)
Hobi 28.03.73 (Bogdan 09.06.93)
gabi_j 04.12.77
gabi_k 07.05.67(Robert 20.05.97 si Lili 17.05.02)
goodmommy24 (Cati)
laurahadade (Diana)
lilach
lz_cecilia
mamagiuliei 24.07.78(Giulia 16.08.04)
marius 03.12.67(Daria 26.04 si Ioana 24.04)
ramonzca79
sileriki (Erik)
Trixi

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze noi www.dropshots.com/kincses#" target="_blank">poze si mai noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

no, io prima, io prima!!

Gabi-ca esti harnica!!
Faceti chef la gradi, de 6 ani, bineinteles??!!

Vine vara!!Aveti planuri ce concediu?
Ceva mari, oceane, insule exotice??

Noi cred ca nu tradam Mamaia nici anu' asta!

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

La mine este incert. Daca plec la mare nu tradez Croatia este mult prea frumos si mult mai accesibil si mai orice decat litoralul romanesc. Am primit ceva informatii despre Spania dar deocamdata sunt doar informatii. Pare interesant dar sa vad si preturile... Daca nu, ori Croatia unde nu reusim sa ne plictisim deocamdata desi am fost deja trei anu la rand sau ar mai fi Turcia.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

cristina- in ce perioada mergeti la mamaia? de asta data acolo ne am ales si noi sa ne facem vacanta.

gabi- cum e lili?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Turcia am vrut si noi, dar nu am avut cu cine sa mergem. Anul trecut aproape am batut-o in cuie. Eram incantati de cursa charter de la Timisoara pana la Izmir si de acolo trebuia luat autocaru' pt vreo 100 km. Si aci ne-am impotmolit.Ne si vedeam singuri printre turci

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Mercedes-perioada exacta nu o stim, dar ar fi inceputul lui august.
Edit-in principiu mergem la Amiral****. Am fost placut surprinsi anul trecut de el.

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Mercedes mersi pt intrebare, Lili e bine.
Cristina, nush ce fac de ziua ei ca suntem la regim hipoglucidic, poate luni duc ceva rontaiala la gradi.


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze noi www.dropshots.com/kincses#" target="_blank">poze si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si noi sper sa ajungem la mare, asta depinde de starea mea de sanatati. Poate in Italia, poate la Cosntanta, sa vedem ce iese. Insa neaparat inca 7 zile de Praid undeva in septembrie ... asa de fain a fost !!!

Io pic de somn, ma simt atat de obosita si mai am o groaza de lucru ... uoofff ...

Siminel, de unde ai cumparat solutia aia ??? Mai pune te rog o data denumirea k nu mi-am notat-o :((( si sunt senila rau di tat.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Daria - pentru flori, cumpara mospilan (e pliculet albastru ce contine cateva grame de pulbere care se dizolva in 10 litri apa). Il gasesti la punctul fitosanitar din piata Rogerius, mai exact, imediat cum urci treptele din mijlocul pietei, pe stanga, treci de plastice si e primul magazin zidit, unde se vinde pamant de flori, ingrasamant, pulverizatoare etc. Pret orientativ 2.10 lei

Dar neaparat sa ai si pulverizator cumparat, dar numai pentru insecticid si sa nu-l lasi la indemana Giuliei, ca e toxic. Si cand stropesti cu el, te legi la gura si nas cu un tifonas, sa nu inhalezi.
Pentru o data poti prepara 1 litru solutie, impartind praful la 10.
De preferat sa stropesti florile pe balcon si nu in casa. Stiti voi ca am facut odata operatiunea de stropire cu insecticid a florilor in cada de baie, si m-am ales cu o durere acuta de cap caci am inhalat involuntar solutia.
Sa-ti prepari atata solutie cat ai nevoie, pentru ca-si pierde "calitatile" daca sta nefolosita.

_

Cat despre concediu, la mine incepe in iunie, odata cu musafirii. Imi voi revedea verisoara din Canada dupa 14 ani.Iar ma emotionez gandidu-ma la reintalnire. Candva, prin 2003, a fost si ea membra pe acest forum. Uf...aveam 15 ani cand a plecat din tara.


Album 1 + Album 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Simine, sar`na de sfaturi.
Azi pun poze cu floricelele mele ... a fost a treia zi in care mi-am cumparat 2 muscate din`alea superbe, dar pe astea le pastrez orice ar fi :-)

O zi frumoasa, oradeni !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

E asa de usor sa ingrijesti muscate. Daca-s englezesti trebuie stropite cu mospilan, trebuie sa le dai apa macar o data pe zi si soare...Uneori le place ingrasamantul, dar numai pe pamant bine udat in prealabil. Poti sa le ciupesti varfurile sa se ramifice mai tare.
Iarna se tin intr-un loc racoros. Atat.
Astept pozele...

Album 1 + Album 2

Mergi la inceput