Puiuti de Randunici 2008!! (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mai fetelor, am zacut pana acum...cred ca am facut febra laptelui, ca altceva nu pot sa-mi explic...adica sanii fierbinti rau de tot, nu ma dor, nu am noduli ca i-am palpat, nu sunt plini...si am avut frisoane toata ziua, imbracata gros si-n patura...am luat o fiola de algocalmin si mi-am revenit miraculos...am vb cu asistenta, zicea sa ma mai mulg dupa ce papa bebe, cu toate ca mie mi se pare ca goleste bine sanul...cica compresele cu apa rece n-ar fi indicate pt. ca reduc lactatia...eu oricum mi-am pus...mi-a zis sa mai iau un paracetamol diseara.

Pe tanti Lica nu trebuie s-o periez deloc, a vazut ca mi-e rau si am rugat-o daca poate sa ma ajute maine si a zis ca da, normal! e o dulce!

Am vazut si eu pozici din urma, frumoase toate! Si am remarcat, bineinteles, bulanase de rebe si fratior scump cu surioara in brate!

Am chemat-o pe socrella, l-a luat pe Vlad la ea si a zis ca-mi face si supa si fripturica...ce bine! eu nu ma simt in stare...

Amira, s-a dus randunoiul si s-a programat la kineto si gimnastica de recuperare, incepe de luni 10 sedinte. Si si-a facut si abon la piscina. Sper sa fie totul bine!

Tuchita, pupici!


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

quote:
Originally posted by varuna

Cris, da-i cate putin si scoate aerul intre reprizele de papa... si a mea mai face chestii de genu' cand se trezeste foarte flamanda, nu te panica...

Ana cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia
Marutza



Si incearca sa o asezi cu capul ceva mai ridicat in timpul/dupa ce mananca.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Cleme, bine ai venit pe ramurica!



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ti-am zis eu ca e buna metoda asta, Naty! Trebuie doar sa inveti pozitia perfecta si nu are cum sa nu ragaie.

Varuna, cu cea mai mare placere!! Ei iti vor da apoi decizia de suspendare a activitatii si o copie iti va trebui la dosar. La fel o copie a cererii tale, amandoua vizate conform cu originalul...cel putin asa se cere la Campina.

Am vazut si eu putinele poze de pe prima pagina... Ar fi dragut sa dea toata lumea un link catre poza bebelului... Butucico, mi-a placut mult basmaluta lui Andrei!! Sau sa-i spun bandana?

Nicol, ce scumpa e fetita ta... E luata??

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Bubu, multa sanatate si tie si randunoiului!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Ma doare capul de nu mai pot!!!
Are Ilinca unele zile in care vorbeste in continuu si sta numa' legata de pantalonii mei! ca sa-mi treaca durerea!
Bubu eu cred ca te-a ajuns oboseala! Si ce soacra minunata ai! Cere-i si tu mai des ajutorul!
Cleme bine ai venit!
Cristina vad ca ti-e mai bine daca te uiti la meci! Iti dai seama ce durere e la mine in casa cu un clujean! Se bucura pt CFR, dar sufera asa de tare ca retrogradeaza "U" Cluj!


mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

quote:
Originally posted by tuchita

Ma doare capul de nu mai pot!!!
Are Ilinca unele zile in care vorbeste in continuu si sta numa' legata de pantalonii mei! ca sa-mi treaca durerea!



Pai poate trebuie sa-ti pui fusta!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

FELICITARI DEEA, SA-TI TRAIASCA PRINTESA, BINE AI VENIT PE LUME, BIANCA!

Bine ati venit proaspete randunici! Spor la ciripit si mamicit alaturi de noi!

Votez si eu 2 iunie pentru intalneala din parc, dar am si eu o intrabre: va suparati daca vin si cu randunoiul? Una la mana, ca el e soferul si a doua la mana, noi nu plecam unul fara altul nicaieri.

Naty, bebelina mea sta mai sus cu capsorul, am pus-o pe o pernita cand o alaptez. Culmea e ca varsa in timp ce suge, nu dupa. Si pe gurita si pe nasuc, ca ma si sperii sa nu se inece. Si dupa 10 minute ii e foame iar. O face asa din cauza ca am baut cafea fara cofeina? Nu i-o prii laptele?
Te rog sa ma treci si pe mine in listuta pentru Brasov
Bubu, cuscra, deci batem palma! Imi pare rau de randunoiul tau ca are probleme, si mie mi-e cam teama ca ma doare soldul stang si uneori imi amorteste si piciorul pana jos, mai ales cand stau mai mult in picioare. Ii doresc refacere rapida!
Gecko, frumos ai pove, asteptam continuarea.

Azi am reusit sa-mi fac si eu manichiura si sa ma pensez. Dar n-am mai avut timp sa calc rufe. Poate maine, as vrea sa dau si cu aspiratorul... sa vedem.

Voi cum ii imbracati pe bbei cand iesiti si cat stati afara cu ei?


Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:


Noroc ca esti tu pe-aici sa ma faci sa rad, ca in rest am o stare din ce in ce mai proasta!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Naty, intrebai de Tudor al Mariei. Eu l-am petit mai demult, dar cum n-am primit nici un raspuns de la mama-sa, m-am reorientat!

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Mergi la inceput