Piei, ispita.... dulce (22)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Monule,daca ar fi fost zmeura buna as fi poftit si eu la o spuma,dar asa...am facut briose




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vai miho ce bine arata...ce reteta de briose folosesti matalutza? ca v-am zis si m-am laudat ca acum am si eu tava de briose, nu?

acum mi s-a pus pata sa-mi cumpar tava din aia pentru panetone cu gaura pe mijloc

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Monule,e o reteta obisnuita de briose,doar poza e facuta din unghi favorabil. Si de aproape...ca m-a invatat Natalia sa-mi folosesc aparatul.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

si e secret dreaga reteta asta de nu mi-o zici si mie?

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Vai de mine...stai ca o scriu acu...daca ma iei asa tare...
Nici nu ma gandeam ca tocma' tu sa nu stii o reteta de briose.

300g iaurt (folosesti paharul ca masura in continuare)
juma de pahar zahar
juma de pahar ulei
1 pahar faina (daca ti se pare prea moale mai poti adauga un pic de faina)
1 lingurita praf de copt
3 oua
Amesteci bine ouale cu zaharul,pui uleiul treptat,iaurtul si faina amestecata cu praf de copt.





Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

va multumesc duamno profesoara

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet

va multumesc duamno profesoara






Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

MIHA,m-am uitat si eu la pozele tale,zi-mi si mie pleaseeeeeee,cum ai facut placinta aia cu mere,ca arata bestial......briosele sunt frumoase,da eu nu ma omor dupa ele...am notat si eu insa reteta,poate vreodata am nevoie,




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc
Poate primim macar o feliuta mica mica de la Gratiela.

LA MULTI ANI MARIUCA!




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...



Iaca tortul Mariucai, a iesit ...asa cum a iesit, l-am facut cu mare drag iar ea a fost tare fericita, chiar daca mami isi dorea altceva. Am facut blatul amandina - multumesc, Miha, Natali! - cu crema de ciocolata cu nuci si pt ca blatul nu mergea taiat in trei ci doar in 2, am mai pus la mijloc un blat de krem. Nu mai avem sectiune

Gratiela, Maria si Stefan

Crede in ochii copilului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by CRISMIR

MIHA,m-am uitat si eu la pozele tale,zi-mi si mie pleaseeeeeee,cum ai facut placinta aia cu mere,ca arata bestial......briosele sunt frumoase,da eu nu ma omor dupa ele...am notat si eu insa reteta,poate vreodata am nevoie,

Care reteta Mirela?

Gratiela,e foarte frumos tortul si sunt convinsa ca a fost si foarte bun.






Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput