Mi-e frica de DIPHERELINE!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

la baza a tot ce facem e rugaciunea , restul, facem si noi ce putem , sa nu zicem ca stam de pomana , asta e adevarul

diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

pagina mea: http://www.dianabostan.evonet.ro/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

eu sunt acum la al doilea tratament cu diphereline. primul l'am facut acum 3 ani, dupa prima laparoscopie cand mi s'a descoperit endometrioza.
atunci am tinut doar 3 luni tratament, si a fost mult prea putin, avand in vedere faptul ca endometrioza mea e groaznic de urata si in stadiu foarte avansat. atunci nu a dat rezultate pe termen lung. pe moment a fost ok, dar in timp a revenit boala.
acum sunt dupa a doua laparo. si de data asta tin tratamentul 6 luni.
in martie am facut a doua injectie de 11.25, si ciclul ar trebui sa'mi vina candva pe la sfarsitul lui iulie.
da, am bufeuri si ceva dureri de cap, si parca obosesc putin mai repede. dar in rest, n'am probleme. nu m'am ingrasat nici un gram (cu toate ca speram sa pun macar 1-2 kg pe mine), nici nu am slabit, nu mi'a crescut parul altfel sau prin zone ciudatate... n'am nicio manifestare iesita din comun...
am luat ceva vitamine, calciu, magneziu, dar sincer nu am simtit nicio imbunatatire...
dar per total, e ok. e mult mai ok decat ma asteptam...
iar faptul ca de cateva luni nu mai am dureri si'mi pot trai viata normal e cel mai grozav lucru care mi se putea intampla !







mami de brotac roacker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Nu stiu efectul pe termen lung de tot... Eu l-am luat 3 luni acum cca 4 ani si simptomele m-au tinut fix 4 luni pana mi-a revenit ciclul.Ele au fost o oboseala de viata asa intensa (cred ca asa om fi la menopauza ) si uneori seara transpiram,la fatza si gat,cred ca erau celebrele bufeuri. Eu am avut tot 52 kg la 1,70 ,in sarcina am ajuns la 70 kg si acum iar am 52 kg nici macar cu 3-4 kg n-am ramas in plus, desi mi-ar fi prins bine.Deci la mine nu s-a modificat deloc metabolismul,hormonal cred ca-s ok,ciclul mi-e regulat etc.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

exact asa si la mine, m-au durut oasele si tot setul si m-a tinut 6 luni cat a fost menopauza, dupa aia , cum a venit CM , mi-a trecut tot si am mai ramas imedat si gravida



A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

pagina mea: http://www.dianabostan.evonet.ro/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katymana spune:

daca tot ati deschi vorba hai sa imi spun si eu oful
ieri am facut diphe cu nr 3 ,am bufeuri,stari de nervozitate,dureri de cap,sunt vesnic obosita(dar nu ma dau batuta),m-am ingrasat cateva kg.siii.. cireasa de pe tort...uscaciune vaginala..senzatie de arsura..durere si mancarime la intrarae in vagin..mai nou ma ustura cand fac pipi.fost la Tutu ..vorbit..dat facut analize(secretie si urocultura)..ieri primit rezultat care a iesit negativ la ambele.
tre sa merg la dr sa vada cu ochii lui rezult.si sa vedem ce e de facut.dupa simptome ma incadrez la vaginita atrofica-este rezultatul scaderii nivelului de estrogeni datorita menopauzei..dar rezult este negativ.s-a mai confruntat cineva cu asa ceva?

katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Katy , eu zic asa , mai bine ca acuma vezi asa ceva , pentru ca daca e ceva , tu poti sa ramai foarte repede gravida acuma , dar poti sa il pierzi , si treci printr-o trauma oribila dupa atata rabdare. mai bine fa testele astea si dupa aia cand ramai , macar nu mai pierzi sarcina , uscaciunea vaginala am simtit-o zi eu , mancarimea ..., nu stiu ..., dar stiu ca in ultima luna , desi eram inca in menopuaza ... aveam foliculi si deja ovulam , am facut ecografie intravaginala , si eram umeda sa zic asa ...

ce analiza trebuie facuta pentru vaginita aceasta ?

toata treaba cu diphereline cred eu este de fapt aceasta pauza care o dam ovarelor , si apoi dupa atatea luni, cel putin la mine se comporta de parca sunt adolescenta , foliculi mari , ..., ma rog , deci e de bine ...

desi nu am simptomele tale (nu ma ustura la pipi sau altele )... am aceasta intrebare pe care nu ma pot abtina sa nu o pun : ce analiza sa faci ca sa vezi ca ai vaginita ?

multumesc anticipat , diana

p.s. fa tratamentul daca e cazul , si VEI RAMANE APOI GRAVIDA, SI NU CRED CA VEI PIERDE SARCINA , pentru ca nu vei mai avea motive , va fii totul bine

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

pagina mea: http://www.dianabostan.evonet.ro/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

katy, eu raspund din pacate "prezent"... chiar acu' ma confrunt cu treburi de'astea... dar pana sa citesc postarea ta nu am facut legatura cu diphe... mama naibii de treaba...





mami de brotac roacker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

eu am avut doar uscaciune

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

pagina mea: http://www.dianabostan.evonet.ro/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katymana spune:

analizele au iesit negative despre vaginita atrofica am citit pe net si am facut legatura(poate gresesc)de aceea vreau sa merg la dr sa vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Katy , multumesc mult. fa-le acuma analizele, ca vei ramane gravida repede si e pacat ...

diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

pagina mea: http://www.dianabostan.evonet.ro/




Mergi la inceput