Puiuti de Randunici 2008!! (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

am reusit sa mergem afara juma de ora, printre picaturi, doar eu cu pitik cu. apoi am venit, si a inceput iar sa ploua! si imi era un somn...asa ca i-am dat sa manance in pat, acoperite amandoua de plapumioara, si am adormit amandoua o ora. ce bine a fost!

acum a venit tati, si mi-a dat cu firma in cap: pleaca in italia la nu-stiu ce curs sapt viitoare!! nu stiu cum o sa ne descurcam...

mami_p cum ai si inceput serviciul? ce faci cu bb?

sovi

luny Mufa al tau e free? ca nu l-aM vaz la cuplati...si nu de alta, dar daca tot se cunosc ei din acvariu...poate-poate...

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

imi pare rau cristina ca suferi. sper sa treaca repede.

ce ar fi sa il laud eu pe raton ca doarme de 4 ore...ca poate da Domnu' asa sa se trezeasca sa il alaptez si sa ma pot duce si eu la culcare...nu de alta dar e 12 noaptea si imi cad ochii in gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna randunici!

Mai, dar ati ciripit, nu gluma!
Pe mine m-a cheunit Stefanut de la 5 jum dimineata...abia la 8 jum a adormit, il chinuiau niste partzuri...pe la pranz am iesit afara, a adiat vantul putin, dar a fost bine. Apoi am facut nani, eu mai mult am motait, ca iar a fost frichinit si scapa zuza din gura...

Clau, e mortala Rebe! ce grasuna eeee! si tu iti faci griji??

Ioana, e un dulce David!

Tuchita, felicitari pt. micul crestin!

Luny, sa nu fie o reactie alergica...cu ce speli hainutele? clatestele de 2-3 ori si nu le pune balsam...poate are el pielea mai sensibila...
Bubite pe fata are si bebele meu, dar la el sunt sigur de la laptic, are pe barbita si putine pe obrajori. Eu ii dau cu crema de galbenele dar o sa-i dau si cu violet.

Stati asa ca n-am terminat de recuperat, revin.


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Se pare ca sunt singura pe aici...dar nu-i nicio problema!!

Pentru fetele care au avut deja botezul: dati-mi si mie cateva detalii legate de meniu, costuri, invitatii...si orice altceva credeti de cuviinta ca e nevoie sa stiu. Ar fi prima petrecere oficiala pe care o organizam noi, adica eu si tati, si nu prea stim cum merg lucrurile ( nunta au organizat-o parintii). Deci..astept sfaturi....

Valentina si Matei (10.04.2008)
http://community.webshots.com/photo/2856140360103382524VCKipV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

bubu, nu prea are cum sa fie de la detergent, balsam nu pun la hainele lui si le clatesc dublu..pt ca folosesc acelasi detergent de cand l-am nascut, si bubitele nu le are in permanenta..
roxana, e neluat Mufa al meu inca!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

in sfarsit am reusit sa ajung la zi cu ce s-a mai intamplat pe crenguta.

felicitari tuturor pentru trecerea la scutecele, sa fie intr-un ceas bun, cu sanatate multa la bb-i si odihna la mamici!

nu am reusit sa scriu dar am mai citit pe ici si colo in timp.

in sfarsit am stabilit o intalnire cu un pediatru, pentru maine. cu sarbatorile astea...

dar am vazut toate pozele cu bebelusi(e) care mai de care mai frumosi! imi cer scuze ca nu nominalizez ca toti sunt minunati
felicitari celor increstinati, venim si noi din urma.

din pacate treaba cu kk nu am rezolvat-o, doar cu glicerina face dar pun in fiecare zi, ca dupa ce l-am lasat o data mai mult ca ne-am gandit ca nu i-am dat timp sa se descurce singur s-a ranit un pic la fundulet si nu m-am mai riscat. vedem ce zice maine dc. dar banuiala mea (daca se poate asa ceva!) e ca el de lene nu face ca nu apuca sa "lucreze" glicerina ca isi si da drumul de la discomfortul creat. nu trece o jumatate de minut de la pus si iese kk. stiu ca nu e bine, dar am incercat tot ce mi-a fost sugerat: termometru, masaj pe burtica, putintel ceai de musetel. foarte ciudat e ca il face moale, nu de diaree, dar nu de constipatie.

da, am patit si cu kk in jet, o data pe bluza mamei mele, si de 2 ori pe covor la cam 1 m de masa de infasat. e tare faza!

e foarte lenes si la supt, orice ii fac adoarme in maxim 5 minute dupa ce l-am pus la san. il mut de la un san la altul, il ciupesc...usor e drept... ii vorbesc, ii ating nasucul etc...nimic frate, adoarme fara nici o treaba.
asa ca suntem si pe supliment, asta si pentru ca eu cred ca mi s-a redus laptele, nefiind sanul stimulat. habar n-am. de stat ar sta doar la san dar nu sa faca vreun efort. nu stiu cu cine seamana ca noi suntem saritori tot timpul in a face ceva, nu ne place leneveala.
m-am stresat foarte tare ca nu reusesc sa-l fac sa manance si am dat si lacrimi la soricei...ceea ce nu cred ca a ajutat nici mie, nici lui.
trimit mesajul, macar asta sa fie, si sper sa pot reveni mai des


Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

http://community.webshots.com/album/563183266NLYiXr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

da fetelor, asta este...boieria e cu randul...cand mergeati voi asta iarna la munca eu stateam la caldurica...amira, nu merg la program si ma descurc cu bebe ca eu am biroul f aproape de mama ... si intalnirile le programez dupa-amiaza ca sa stea florin cu bebe...dar intalnirile astea trebuiesc pregatite in putinul timp...

mercic de raspunsuri...imi puteti recomanda un medic de familie pediaru pe care sa-l pot eventual suna cand am nevoie? eu stau in zona pantelimon..deci as vrea pe cineva nici la bptul calului, dar nici sa trebuiasca sa merg pana in militari sau mai stiu eu pe unde...

si apropos de intalneala din bucuresti...vin si eu cu placere, preferabil in tineretului (la botanica si cismigiu e mai greu cu parcarea) si ca data conteaza mai putin, pt mine ar conta mai mult ziua...adica luni, marti sau miercuri...

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT

POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA[/purple][/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Valentina, daca e ud pe body pe partea pe care doarme sigur e de la pampers. Mie mi-a trebuit vreo luna, la Vlad, sa-mi dau seama cum se pune pampersul, il gaseam in fiecare noapte ud ...sa desfaci bine elasticul ala din interior de la pampers!

Papacico, dar harnicuta mai esti Albinuta ta mica ce face?


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

mihatp si la noi la fel cu kk, tot cu glicerina. mai merge si cu lactuloza, dar nu prea imi vine sa o intoxic cu tot felul de siropuri d'astea, mai ales ca nu ii plac..si la fel, kk moale, nu tare. oricum eu m-am mai linistit, mi-au zis o gramada prietene ca au avut acelkeasi probleme si ca au rezolvat cu glicerina, cateva luni bune, pana s-a obisnuit bb. asta e!

mami_p, pai atunci dak poti sa faci fata si la serviciu si cu bb! s-a notat pt intalneala...ce ma bucur ca a avut succes ideea mea!

luny...atunci ne incuscrim?

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Naty,
Ti-ai schimbat medicul de familie? Vaiiii .... si nu ne spui?! Dupa cate ai patimit ai deschis o sticla de sampanie sau astepti sa poti da un bairam in toata regula?

Numeioana,
Daca tu ca mama simti ca nu vrei ca David sa fie bagat cu capul in apa, parerea mea este sa-ti asculti instinctul. Nu vreau sa supar pe nimeni dar exista si adulti care se boteaza si nu sunt bagati in cristelnita, bebelusi bolnavi care sunt botezati in incubator, asa ca eu cred ca nu are nici o importanta cat % din corp este udat, nu cred ca afecteaza in vreun fel taina stanta a Botezului. In fine, e doar o opinie personala.

mami_papa,
Cred ca iti este greu cu serviciul. Din pacate esti intr-un domeniu sezonier. Iti doresc sa ai parte de clienti seriosi care sa nu-si schimbe opiniile de 100 de ori; sa poti munci o data si sa sti ca totu-i rezolvat.

Mergi la inceput