Copii din 1995-1998(19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katy spune:

mqqm pot sa mai scriu unul(mesaj)? Si promit sa iau niste Imodium dupa
Bolovanul a fost descoperit aici in California,acu mai bine de 150 ani, cand dadusera navala toti aia care cautau lapte si miere...Majoritatea au facut..ceva praf dar ma gandeam ca poate a mai ramas ceva firimituri de la bucata aia de 90kg si merita un camping in zona
Si ca uitasem wii il stergem de praf doar ca nu ne putem atinge din acelasi motiv,lipsa de timp.De fapt stiam asta de aia nu am investit mai mult in jocuri inca.O sa luam Mario si nu mai stiu cum ca a auzit fimea ca e bun de la o prietena "de incredere" de la scoala.

sanca bine ca ai pus fatza aia ranjita dupa "sa fac copii",ca ma si gandeam sa caut repede despre noua metoda de procreere dupa niste combinatii de ingrediente
edit ca sa zic si eu felicitari lui Matei si sa aveti o petrecere pe cinste!Are costum ?Cu cravata sau papion?Sa nu imi zici ca i-ai luat "rochita"din aia alba de dantela...cum e moda aici.

flower te-ai dus la culcare vad ca nu schimbasi titlul inca.

Mihaela sper ca n-a avut cosmaruri cum aveam eu cand m-am mutat si nu stiam de unde ma striga Ana in creierii noptii.Pana am invatat noile directii ma si umplusem de vanatai

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

katy, baga mare, lasa-l incolo de imodium.
Pai aia mergeau in california sa caute aur, mey, nu lapte si miere, ce istorie faceti voi acolo? 'Ai ca azi te-am persecutat pe nedrept! Bafta la cautat aur, petrol, vezi tu ce gasesti.

Sancaaaa, noroc c-ai amintit de zi mare pt Matei. Sa creasca mare si felicitari! Distractie placuta! Noi am mancat mici ieri, ca a fost 1 mai si asa se face :P

Eu cand m-am mutat cred ca n-am scris cu saptamanile, e complicata treba mutatul, nu-ti mai arde de forum, o inteleg pe Mihaela.


Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Santem numa noi cele de pe continentul American...

Matei are costum - alb cu dungulite subtiri negre. Camasi are vreo 3... Are 2 albe cu papion, dar zic ca nu merg la costum alb, si una mai verde, cu cravata. Mie imi place cum da costumul la tricou negru, arata... , dar nu prea merge de biserica.
O sa fac poze, si am sperante ca o sa reusesc sa le postez.

MqqM mersi de urari. Noi duminica facem mititeii la gratar in curte. Si in San Diego s-a sarbatorit 1 Mai, a fost balamuc in Dntw cu manifestatie a emigrantilor ilegali. Sotul a botezat-o "Immigant fools day"

M-am uitat la pozele din US de la Kangurul si am crezut ca lesin de ras. Intr-una din ele, era un student care nu prea mai intra in banca..... Trebe vazuta. Ma duc pe situl canadian sa gasesc exercitiile de anul asta, sa-i dau de lucru lui Elliot. Ce mult o sa se bucure el....

Un week end bun fetelor, si vreme frumoasa, sa faceti tot ce v-ati propus.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Subiectele sunt aceleasi cu cele din tara. Am intuit eu bine.Mi-am adus aminte ca m-am uitat cu Ana pe site-ul romanesc atunci cand au postat fetele linkuri.Ce-i drept pe cel canadian sunt traduse, ca tot se vaita una din noi ca nu are chef/timp de traduceri.Uite ca acum ii putem bucura pe copii

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Mama ,ce zumzaiala americano-canadiana .Nush daca sa ma bag sau nu ,vorba cuiva de pe-aici mai bine stai si citesti ,te delectezi ...

Katy ,nu era nevoie sa ne cauti ca am pus link ,nu va supartati c-am facut eu oficiile ,da n-as vrea sa se-toareca Miha, care cred ca-i pana peste cap in trebi ,si mai am eu o banuiala (dar sa vaz daca se confirma) si sa vada c-am ajuns pe la 35 fara sa fi trecut la cap nou .Insa cand ma strofocam eu mai tare si mai tare mi-a picat conexiunea din cauze de fenomene atmosferice (fulgere ,trasnete ...)si eu ,ca Ana lui Manole ,ma luptam cu intemperiile ,asa ca trecu un moment de cand deschisei cap pana reusii sa pun link .Merci de atentionare ,eu copiai mura-n gura de la Miha ,da rezov ,sper sa ma lase ... Dupa care se aratara neste musaphiri si n-am mai intrat ,ca ne destrabalaram pana mai tarzior .Deh ,lumea profita de vacanta ,chiar si mini ,ca pan la vara nu mai pupam ...
,celor care ne tin pumnii ,si celor care nu citesc cu cine stie ce atentie spre deloc , ieri 2din 2 castigate ,dar gluma se ingroasa ,pe masura ce castiga urca in clasament si sunt vreo cativa de care chiar mi-e frica ,cotati deja international ,dar asta este, cum ne-o fi norocul la tragerile la sorti ... Si-apoi sa fim realisti ,sunt copii care fac de mult mai mult timp ...Oricum TB e la lupta ,in this very moment ,are un meci dim 9-12 si dupa-amiaza 2 ;14-17 ;17-20 .
Nu stiu exact duminica ,dar mai mult ca sigur dupa-masa e festivitatea de premiere si cred ca doar dimineata joaca 1-2 partide ...Ieri ,asa m-a impresionat, ca al doilea pe care l-a invins incepuse sa planga ,cand a vazut ca-i lua aproape toate piesele ,ca el nu se mai poate concentra ...pozici
Restul ,mai incolo ,sper ...

Edit :sa zic [] ca reparai , Katysi mai lasati copiii aia in pace cu Kangaroo ca pan la faculta mai eeeeeeeeee .Subiectele sunt aceleasi si-s propuse tot de copii din nshpe tari(are ca tara de origine Franta ) si sa stiti ca nivelul de dificultate e destul de marisor ,fie si pt faptul ca-s 40 de chestiuni una mai draguta decat alta ,contra cronometru ,cam 1min si ceva pt fiecare Sunt unele de-ti pui mintea pe moatze tu ,daramite sarmanii copii...



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:


Mara, multumim de subiect nou, sigur Mihaela se va bucura.
Andra, pe socrela ta n-o stiu, despre ea nici atat, dar sigur dungata este cea mai acra si falsa femeie de pe mapamond.
si

Mihaela, Tatiana(20.09.1991) si Mihai(1.08.1995)

mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

am uitat Mara, mult succes lui TB!

Mihaela, Tatiana(20.09.1991) si Mihai(1.08.1995)

mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Sanca, petrecere frumoasa! Abia astept sa-l vad pe Matei.

Mihaela, Tatiana(20.09.1991) si Mihai(1.08.1995)

mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Ispravii cozonacii ,maine mergem la cimitir ,asa e obiceiul pe aici ,cel putin incercam sa ne strecuram cumva printre meciurile lui TB...Daca ma dau astia la somaj ,cre ca imi deschid o linie de patiserie .Cei de azi parca au iesit si mai si decat ceilalti ...

Alma ,deci nu m-a inselat intuitia nici de asta data ,cat despre Diana mi se poare si normal sa roiasca baietii ca satelitii in jurul ei la cat e de frumusica .Si faptul ca nu-i baga-n seama prea tare e si mai ok ,ca are timp destul ...Pozele le-am facut in parcul ce-i f aproape de noi ,dar stiu ca si voi aveti Crangul ,era superb cand eram copila si-mi vizitam verii,si-apoi mergeam la film la Dacia?parca ...Vremuri apuse ,acu ,unul locuieste-n Ungaria ,a terminat Tonitza si e desenator de benzi desenate si celalalt in Bucuresti ...

Anca ,lista aia-i de participanti sau de castigatori ?Ca de participat poate oricine ,atata timp cat isi achita taxa ,despre clasament insa...asta-i alta poveste ...Parc-am vazut si-un roman ratacit pe-acolo...pe undeva
Abia astept sa-l vad pa Mateias
Despre Miha si eu presupun aceeasi treaba ,probl cu netul ,nu ne lasa ea de tot de izbelishte ...

Raportez ,dimineata primul meci pierdut (de ce mi-a fost frica n-am scapat ),al 2-lea, de dupa-amiaza castigat .

Iata ce-am facut noi de 1 Mai



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

BUNA DRAGELOR! Am revenit.

SANCA,imi pare rau de pov. triste.
May, dar ce shmecherii stie sa faca si Matei cu maselutza. Uite, la asta nu m-am gandit si nici ai mei copii. Sanca, si-asa te gandesti tu sa castigi bani pe urma lui Elliot, scotandu-l din concursuri? O zi frumoasa maine si toate urarile de bine lui Matei si voua!

KATY, observ ca o implici pe Ana in multe activitati sportive. Minunat! Bafta la teste! Si la organizari de petreceri la scoala! Asa patesti cat te mananca undeva.Mie mi-a placut ca ai scris muuult.

FLOWER-POWER, succes la concursul Micul matematician si la celelalte testari! Citind pe rand, vad ca sunteti si in plin concurs de sah! Mult succes! Mi-a placut pustiul, pozele, ciupercutezele, totul. Bravo ca te-ai ocupat sa deschizi capitol nou! Am facut si eu niste poze la nori, ca am venit pe ploaie.

mhldvrc, v-ati plimbat, nu gluma! A fost frumos si-ati profitat din plin. Uite-acum ce muuult ploua.

Mqqm, vesti bune, daca esti multumita de scoli! MrP are ce povesti amicilor sai din Can. despre traiul din Ro. Deci aveti si voi "cangur" si altele...

ALMA, ai scapat de pustime...M-ai amuzat cu faza cu "bocitul"...
Pai, daca suntem in UE mai trebuie pasaport? Nu se poate la unguri numai cu buletinul??? Foarte trist cand e vorba de cei dragi.
E imbucurator pt. tine sa stii ca e admirata. La cat de frumoasa( poze nu stiu daca ai pus cu ea) si la cat de desteapta e, bravoo ei! Si tie pt. educatie!

MIHAELA, te asteptam cu vesti imbucuratoare din noua casa. Sper ca toate au iesit asa cum va doriti.

Cum am un pusti care n-a avut calc. zilele-astea, voi reveni cu detalii maine, cred. pe scurt, am fost la mama, apoi joi dim. am plecat la botez. A fost o zi frumoasa. A inceput ploaia exact cand urm asa inceapa si botezul, dar cand am iesit afara, iar daduse soarele. Cel mic e un scump, un bobocel dragalas. Toti bazzzaie in jurul lui, aproape ca-l sufoca. Botezul, buntatile au fost la superlativ. Vin cu poze, asa sper.
A doua zi am fost la slujba la aceeasi biserica de langa un parc, fiindca era sarbatoare, Izvorul Tamaduirii (slujba inchinata Maicii Domnului). M-am gandit si la voi.
Apoi am fost in parc la locul de joaca. La pranz, am stat la masa cu familia sorei mele. Vremea era superba. Chiar la ora 13, cand sa plecam a inceput o ploaieeee...
La vreo 30 km de Bacau ne-am oprit (si ploaia incetase) c-am dat de un moment terifiant - un accident doar cu raniti, dar masina (un Renault megane) celor vinovati era ZDRENTZE, ca s-a izbit de-un tir, apoi a ricosat intr-un taxi care venea din sens opus. Practic s-a forfecat acea masina. era lovita din fata, lateral, spate...zdrentze. Au venit pompieriii cu echipa de descarcerare, 3 masini de salvare.
In rest a fost Ok, am ajuns cu bine acasa la mama, iar azi in Buc.
Continuarea maine.
O seara buna! pe toate

Mergi la inceput