Cu ce dau granitul?

Cu ce dau granitul? | Autor: CriPOD

Link direct la acest mesaj

E negru countertopul.

Am folosit pana acum tot crema weiman countertop polish, dar imi lasa niste pete albastre din loc in loc, arata ca petele de motorina pe balta de ex si m-am saturat. Stiti ceva mai bun?


Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

La noi in bucatarie granitul este de culoare foarte deschisa si aveam acelasi stres la inceput , cu creme si ceara pt polish dar trebuia sa frec la ele de ameteam sa nu ramana pete .
Pana una alta m-am " smecherit" si il curat zilnic cu windex si paper towel si iese super , nu trebuie frecat cu disperare si are si luciu , destul de rar , cam 1-2 ori pe luna ii dau cu sealer pt granit achizitionat de la Lowe's sau Home depo , asta pt refresh si arata ca si nou .

Oana 15w+
Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)



www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Mersi, Oana.
Am citit undeva de windex, dar eu cred ca nu fac ceva bine, sau poate din cauza depunerilor de la chestia care o folosesc acum?

Cum se numeste sealant-ul tau?

Am mai citit odata mai demult de ceva care se foloseste la masini, ceva produs din asta de duzina de curatat interiorul masinilor, ziceau ca face minuni... no streaks, e si pt curatat si sealant. Ring a bell?



Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput