Nasterea lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

quote:
Originally posted by Dana M.

Getutza, esti cea mai viteaza ! Si esti cea mai fericita mamica cu Bogdanel in brate ! Mai presus de toate povestile tale, asta m-a emotionat cel mai mult, era si normal .....iti doresc tot ce e mai bun si mai frumos !

Dana M. 38+ si Raluca (6 ani si 2 luni)





La fel va doresc si eu voua, si sa iti tii cat mai curand gogsica in brate, sanatoasa, frumoasa si mancacioasa !!! Sa aveti o viata frumoasa !

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

quote:
Originally posted by YLARI

Doamne, Getutza, tare m-a impresionat povestea!!! Sa iti traiasca Bogdanelul!!! Si eu tot natural vreau sa nasc si exact la fel ma rog si eu la Dumnezeu (inca de pe acum) sa imi dea putere sa o aduc pe lume pe iubita mea mica... Mi-e asa de fricaaaa.... Te pup. Si pe Bogdanel :)

YLARI

http://bd.lilypie.com/Iyarp3.png

http://community.webshots.com/album/561951230FYYkoq




Nu te mai gandi ca va fi greu, poate va fi usor, oricum va fi, sunt convinsa ca vei spune si tu la fel ca mine, MERITA toata suferinta din lume dupa aia cand iti vezi puisorul !

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

quote:
Originally posted by Diana79

Getutza felicitari!!! esti o mamica tare curajoasa. Prin cate ai trecut, draga de tine.

Dar rasplata este f mare nu-i asa??? sa va dea Dumnezu numai bine.

39+ Alysia Maria si deNicole Evelyn(13 Iunie 2006)




Rasplata nu se poate descrie in cuvinte ! Si tie la fel, si mult curaj, mai ai putin si vei fi la fel de fericita ca mine, va pup !

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

quote:
Originally posted by iulia83

am reusit sa citesc si eu povestea. offff. dar uite ca totusi s-a terminat cu bine. ai un baietel sanatos. auzisem si eu de moasele care te lasa sa nasti sigura. eu cred ca ma ridicam si o luam la bataie. sa stii ca ma regasesc in prima parte a povestirii tale. si sotul meu e mai mic cu 2 ani (aprox) ca mine, cand ne-am cunoscut, doar eu lucram, terminasem fac de mai bine de juma de an, el inca nu. amandoi la parinti. si tot asa. noroc ca ne-au sprijinit (mai ales ai mei) de la inceput si l-au iubit..ii fac si acum toate poftele, mai rau ca mie.

te pup si multa bafta in continuare. esti foarte curajoasa!!!





Poze 33 (ne apropiem )
astept gogosica infuriata, dar nu mai devreme de 15 iunie



Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!!!”




Pentru mine, reactia moasei ma facut sa ma mobilizez si sa imi strang puterile, nu stiu daca as fi reusit altfel, ma trezit la realitate, eu consider ca moasa sa comportat foarte frumos, exceptand atunci, parerile sunt impartite, dar eu consider ca ma ajutat reactia ei, pe altele poate nu... Sper sa aveti si voi o viata la fel de frumoasa ca a noastra impreuna, si nastere usoara sa ai !

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

getutza, de 3 zile tot citesc povestea ta. a fost prea mult (emotional vorbind) sa o citesc pe toata deodata, n-am putut... dar apoi m-am uitat iar la pozele tale si l-am revazut pe bogdanel si mi-am dat seama ca merita. a fost o intamplare prea dureroasa pentru o mamica asa de mica si curajoasa, dar a trecut si acum aveti tot timpul din lume sa va bucurati de mica voastra minune mare


37+6, viitoare mami de gogoasa balerina

maimutzica cu urzica
http://bd.lilypie.com/wHR7p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

quote:
Originally posted by chinabulina

getutza, de 3 zile tot citesc povestea ta. a fost prea mult (emotional vorbind) sa o citesc pe toata deodata, n-am putut... dar apoi m-am uitat iar la pozele tale si l-am revazut pe bogdanel si mi-am dat seama ca merita. a fost o intamplare prea dureroasa pentru o mamica asa de mica si curajoasa, dar a trecut si acum aveti tot timpul din lume sa va bucurati de mica voastra minune mare


37+6, viitoare mami de gogoasa balerina

maimutzica cu urzica
http://bd.lilypie.com/wHR7p2.png



Multumesc, asa a fost, a trecut, si acum abea mai imi aduc aminte, zilele trec... au venit altele...Stii, culmea sortii, eu intotdeauna am spus:"mai bine o durere mare si mai scurta, decat o durere suparacioasa si mai lunga.." ma refeream la faptul ca fiind gravida, ma dureau toate, eram greoaie, si luni si saptamani in sir, iar la nastere suferi maxim sa zic 12 ore si stii ca teai scapat... daca stiam eu ce vorbesc !!!!

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Vai, Getutza, prin ce ai trecut! Noroc ca minunile mici si timpul care trece ne fac sa uitam tot ce a fost greu si urit si ne ramin doar amintirile frumoase!!
Inca o data, sa va traiasca Bogdanel si sa va aduca numai bucurii in viata!

Gabriela 36+ cu AMR apx. 3 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

quote:
Originally posted by leeloo2004

Vai, Getutza, prin ce ai trecut! Noroc ca minunile mici si timpul care trece ne fac sa uitam tot ce a fost greu si urit si ne ramin doar amintirile frumoase!!
Inca o data, sa va traiasca Bogdanel si sa va aduca numai bucurii in viata!

Gabriela 36+ cu AMR apx. 3 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.



si

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Doamne Getuta prin ce a trebuit sa treci! mamica curajoasa si pe bebe Bogdanel!
Of, cand vad asa povesti ma felicit ca am plecat din tara, nu as putea rezista la atata lipsa de omenie.

Bine ca sunteti bine, acasa acum, sa iti traiasca baietelul si tie refacere rapida, acusi face o luna de viata!



Doloress si minunea mea Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Felicitari pentru Bogdanel papacios!
Multa sanatate si nopti linistite va doresc!un ghiocel pentru mamica.

Mergi la inceput