Campanie de responsabilizare a autoritatilor (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Nici eu nu am primit inca raspuns.
Fetele ce ziceti de Monica Tatoiu, nu am putea apela la dinsa, mi se pare f de treaba, am vazut ca se implica si in problema cu adoptiile( noua lege, care este o porcarie d p m d v), poate ne-ar putea ajuta.
Luca, sper ca esti bine, cu toate ca nu te-am mai vazut de citeva zile pe forum, sper ca sinteti bine toti 3
Meda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Monica Tatoiu pare a fi o persoana care se implica in diverse cauze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Am reusit astazi si am sunat la cabinetul primului ministrusi am lasat mesajul. Ia schimb la celalalt nr de la MS nu mi-a raspuns nimeni si sun de vreo 2 zile, sunt niste ore anume in care se raspunde la acel tel?
Va pup cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

am trimis si eu, dar nu am primit raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by cristinici

Am reusit astazi si am sunat la cabinetul primului ministrusi am lasat mesajul. Ia schimb la celalalt nr de la MS nu mi-a raspuns nimeni si sun de vreo 2 zile, sunt niste ore anume in care se raspunde la acel tel?
Va pup cristinici

Sa fie numarul de telefon incorect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Am primit si eu raspuns in scris ca urmare a tel dat la nr. gratuit al primului ministru. Reaspunsul este asemanator cu cel pe care l-a primit Cristal, cam evaziv, spuneau ca au remis cererea mea Directiei de sanatate publica si ma voer informa ulterior.
Petitia am trimis-o pe 1 mai, deci e cam devreme sa primesc un raspuns.
Din pacate, n-am avut timp sa personalizez petitia si sa o trimit si in numele unor prietene. Nici idei nu am cum sa o modific, oare daca textul va fi cam acelasi e vreo problema? Voi cum ati facut, ati modificat mult fata de textul propus de Luca?
Luca, vad ca de o vreme n-ai mai dat nici un semn, sper ca esti bine si te asteptam cand poti sa mai intri.
Va pup pe toate!


Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Dear all, imi cer scuze pentru absenta neanuntzata, dar, gata, m-am intors pe baricadele luptei cu hidra. De maine reluam! :)

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna dragutelor

Azi am mai trimis si eu inca o data petitia pe mail.
Prima data am trimis-o pe 13 martie si nu am primit nici un raspuns.
Cine sa ne bage in seama cand la televizor arata numai familii sarace cu o gramada de copii care sunt vai de capul lor.
Iti da impresia ca asa suntem toti.
Rar vezi la televizor si chiar si in presa ca se fac valuri pe tema Fiv.
cateva articole care descriu procedura si gata.
Nimeni nu zice ca in Romania natalitatea e scazuta si ca sunt din ce in ce mai multe cupluri care sufera de sterilitate si a caror unica sansa de a avea un copil este sa faca FIV.
Ma uitam pe lista cu petitiile trimise si sunt putine.
Ma gandeam sa incercam si la unele ziare sa trimitem mailuri si sa le cerem sa ne sustina.
Poate sunt fete care cunosc persoane care lucreaza ca jurnalisti la anumite ziare .
Poate asa o sa ne bage in seama si ministerul
ca altfel nu vad mare rezolvare la aceasta problema.
Acum va las ca am scris destul
Pupici

PS: FELICITARI LUCA SI MULTA MULTA SANATATE TIE SI BEBEILOR. PUPICI
Nu

elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Elenada, nu trebuie retrimisa petitia (nu are, insa, nimic daca ai retrimis-o), ca ne transformam in sisifi, ci facut scandal, caci e nesimtirea cat castelul pe ceafa groasa a Miniserului Sanatatii! Cei de la SGG de ce au raspuns? N-are-a-face situatia prezentata la televizor cu copii amaratzi etc. - aici, in cazul nostru concret, e vorba pur si simplu despre raspunsul in termen legal la o petitie din partea unei structuri care pentru asta a fost creata si pentru asta este finantata (din impozitele tale). Si punctum.

De maine incepem sa dam telefoane.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

FETELOR E CAREVA DIN VOI DIN CLUJ?
AM O CUNOSTINTA CARE LUCREAZA LA UN ZIAR DIN CLUJ SI CARE AR FI DISPUSA SA SCRIE UN ARTICOL LEGAT DE PROBLEMA NOASTA DAR ARE NEVOIE DE O PERSOANA DIN CLUJ.


elena

Mergi la inceput