Ingineri fosti, viitori...(21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Ziua buna, dragele mele!

'Ete ca am mai imprastiat cata iepurii de pe birou (mai nou am crescatorie, de cand m-am lansat in trafic in calitate de sofer, dupa cum stiti), am prins tastatura bine, si m-am pus pe scis.

Deci, Oti, ai o burtica super-super-super ! Mi-au placut teribil pozutele tale, cum stai cumintica-n baita sa-ti faci poze din profil si fata, cu odorul scump de la marsupiu! Taaare mi-a placut! ... Sa sti ca si eu am slabit 5 kg in primul trimestru de sarcina cand am fost gravida cu Ducu,caci nu puteam sa mananc decat (vorba 'ceea) apa, paie si bataie, si-am ajuns in saptamana 37 (cand am nascut minunea) - mai exact la 36 saptamani si 5 zile - la 20 kg plus. Asa ca, bucura-te cat mai poti de lipsa apetitului, ca nu sti ce va urma apoi! Eu iti doresc o sarcina super-super usoara, ca sa te poti bucura in voie de fiecare secundita miraculoasa a ei!

Iepumic, tare rau imi pare c-ai capatat pardalnica ceea de infectie, dar nu trebuie sa disperi, caci si eu am mai auzit de cazuri din astea de antibiotice administrate in primul trimestru de sarcina, iar bebe este bine-merci, fara nici o hiba! Daca este sa fie, pai atunci chiar ESTE!Doamne ajuta si nu te panica dinainte, ca nu-ti este de nici un folos!

Ionica, scumpi, tie ce-ti mai face Bin-Laden-ul mic-scumpic din dotare??? Nu te-ai mai "laudat" cu nici o nazdravanie de-a lui si-am inceput sa simt lipsa! In alta ordine de idei, Katik m-a rugat s-o motivez si pe ea la "condicuta", pentru ca-i intr-o perioada super-super aglomerata, caci trebuie sa se ocupe si de copii si de casa, plus condusul si scoala-n sine de soferi, sotul isi pregateste intens teza de doctorat si-i toata ziua pe comp, deci chiar nu mai apuca sa scrie nik pe aici! Abia de ma saluta dimineata pe mess si intra-n iures ... Eu deja am zis ca o s-o premiez cu titlul de Robo-mama, caci merita din plin, draga de ea!

Nico, ai gasit bona, pana la urma??? Asa-i ca tare greu iti gasesti un om de incredere in ziua de azi?! ... Dar asta nu inseamna ca ei nu mai exista. Important este sa cautam si sa nu renuntam niciodata, caci intotdeauna, orice lucru bun si de calitate se obtine cu greu. Prea rar cand ne pica din cer cate-o pleasca! ... Din pacate!

Claudita, sora mea, cum te descurci cu incurcatul traficului prin citadela ta, ca eu sunt profesor deja la asta! Ma pricep ca nimeni alta! Eu iti doresc succes si nu te da batuta never caci, vorba Ancai, suntem ingineri, ce naiba!

Giani, Andreiutul tau ce mai face??? Cred ca-nfloreste pe zi ce trece! Este fabuloasa perioada asta, cand observi cat de tare se schimba de la o luna la alta, iar pentru noi parca intepeneste timpul ... desi n-ar fi chiar rau sa fie asa, macar pentru vreo 20 de ani, ca dup-aia putem sa-ncepem si noi s-o luam la vale cu imbatraneala ... He, he, he, vrabia malai viseaza, nu???

Tuinea, tu ce mai faci??? Profesorul traznit s-a mai linistit, sau tot pe aratura umbla??? Cum ai petrecut Pastele??? Sper ca macar in perioada aia sa fi fost si tu mai linistita...Ia o mie de de la mine ca sa-ti poarte noroc!

Ia, ca ma pun si eu sa mai ingineresc de 2 lei, asa ca va pupic dulce pe toatelea si sa auzim numai de bine, ca de belele ni-s satule, nu???

tot !



Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


acum am o bona dar e in perioada de proba. azi a fost prima zi. a fost educatoare in tinerete (cel putin asa spune ea) deci ar trebui sa fie bine. nu o prea incanta ideea ca trebuie sa merga cu doi copii la plimbare dar pt inceput o sa o las doar cu alex. ca sa fie toate ok peste noapte a venit iepurasiul asa ca andra are 5 dintisori si e super maraici. ca sa gasesc bona pana la urma am dat un anunt in ziar si m-au sunat 10-15 persoane. acum sa vedem daca am facut cea mai buna alegere.
din pacate am cam intrat in criza de timp. azi trebuia sa predau un proiect si am amanat pe maine caci nu m-am incadrat in timp.
intre timp ne-am hotarat si sa facem casa asa ca printre picaturi studiem proiecte si tot facem planuri, calcule ... sper sa fie bine.
pisi sa inteleg ca merge mai bine condusul? ma bucur ca te descurci. pe mine ma omoara parcarile.
pt kati trimit si eu cativa .
anca eu ma bag la cafea. am cam facut noapte alba cu dintisorul andrei.
oti am admirat si eu burtica. esti foarte frumoasa. sa treaca repede greturile.
clau sa vezi ce coloana se face in spatele meu cand merg pe valea oltului. sunt numai curbe, linie continua, iar mie imi e frica sa perg prea tare. sotul imi spune ca pe acolo trebuie sa merg macar cu 90km/h dar eu la 90 ma vad deja plutind in olt .
cat am scris aici andra s-a gandit sa-mi scoata pamantul din ghiveci. acum am de strans .
va pup

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Multumim pentru lichide Anca!
Fetelor vad ca ati avut activitate! cand lipsesc eu veniti voi si viceversa!
Eu fusei in minivacanta de mai nu de 1 mai ca aici liber e in prima lune din luna mai. Am fost si la plimbare duminica la Newcastle in NI si a fost frumo chiarc daca dimineata ploua de nu se putea si mai pe la 1 s-a insorit.
La prof nu m-am mai gandit. Am preferat sa-mi iau gura de aer fara a ma gandi la munca sau la ceea ce nu am terminat.
Azi este o zi frumoasa si mi-am scos sandalele din dotare si m-am infatisat cu ele la serviciu ca poate asa se schimba vremea pentru totdeauna pe soare.
Va pup si sa aveti o zi buna!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut fetele, ce faceti?
Oti, Pisi, Nico, multam, chiar avema nevoie de o incurajare in ale condusului!!!

Oti, am vazut pozele, esti o gravidutza frumoasa, nazdravana a crescut, m-am uitat la cateva fimulete, am vazut-o si pe bici, si la sala de distractii...se bucura ca va fi sora mai mare? cat despre kile, nu-ti fa probleme, ca se duc ele dupa nastere!

Eu ma duc la culcarica acum ca sunt obosita, am fost la alergolog toata dimineata, mi-am facut test sa vad daca sunt alergica la polen, nu sunt, ca urmare mi-au luat si sange sa mai scotoceasca dupa ceva, sper sa nu gaseasca nimica, rezultatul il primesc la sfarsitul lunii!

Kati, ne gandim la tine, asteptam cafeltuza cand nu mai esti asa aglomerata!

va pupicesc pe toate si va doresc o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!

repede repejor, pina mai pot!
anca, multa sanatate, cit despre antibioytic, si eu am luat in sarcina si a fost ok! asa ca daca e bb, e f bine venit!
nico, tin pumnii sa fie ok bona! pupam si dintisorii de iepurasi!!!!
otilia, la tine pupam burtika frumusica foc, dar si pe printesa, surioara mai mare, care tare mare grija va avea de bb. si a mea krisztina il hraneste asa frumos pe robi, de nu are treaba. se hlizesc amindoi pina termina farfuria
cristina, nu vii si la mine la actiunea dulapurile??? tare ar trebui sa o fac si eu dar tot timpul se gaseste ceva mult mai urgent de facut.
giani, pupam la tine printisorul cumintel, sa creasca mare si sanatos!
claudia, voi sunteti ok? vad ca nici tu nu te plictisesti! bafta la condus, nu te lasa!!!!!
si eu merg deja de mai bine de o saptamina in fiecare zi cite doua ore, imi place dar de multe ori tare greu ma pot concentra. greu tare cu atentia distributiva
ioana, ce a mai facut bin laden?
miki ce-o mai fi facind? iar muschetarii?
va pup fetele, s-a trezit robi si trebe sa-l rindui, la 9.40 ma duc la condus, apoi la notar sa declar pe propria raspundere ca eu sunt una si aceeasi persoana cu cea trecuta pe CF si ca sunt casatorita cu al meu sotz si nu am divortat intre timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Ehe ce nazbatii mai face V....azi noapte a urlat non stop...de la 11.30 la 7.30 cu 2 pauze de somn una de 20 min si alta de 40 min...sunt franta, am dormit fix juma de ora si cristi 2 ore. va mai scriu e nervos nu ma lasa

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ioi, ca din astea stim si noi sa facem cu brio, noroc ca le face ziua. de citeva zile sta cu o vecina pina eu merg la conducere si a inceput sa plinga dupa mine. in rest, e liniste si pace


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Ioana cred ca trebuie sa ma bucur caci eu adunat am dormit 3 ore . Ma doare capul de la oboseala, stres, nervi, etc,etc.
Cu bona nu am avut noroc.S-a gandit ea toata noaptea si a ajuns la concluzia ca e prea greu sa ai grija de doi copii asa ca se multumeste cu mai putin si isi cauta doar un strumf. Sunt destul de suparata mai ales ca a stat ceva timp cu pustii inainte sa imi spuna ca vine iar eu am refuzat alte doamne.
M-am saturat, nici nu mai am chef sa mai merg sa ma intalnesc cu nimeni. I-am spus sotului ca vreau vacanta rapid si doar noi doi, dar din pacate asta nu se va intampla decat peste 2-3 ani.
Pup fetele duce.

nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Nico 3 ore...pai e bine. Eu am 6 ore in 2 zile. Da deci pe scurt vad ca iese o masea...mama lor de masele ca ne au scos perii albi. Iar a facut mai devreme 39 temp. Am bagat iar novocalmin si siropuri....Cam asta facem noi. Aoleu vine teroristul.Pupici!

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza inginerele mele dragi!
si ceai pt. gravidutze (si nu numai)
ioana, trece si faza cu dintii, apar altele, deci, pina la 18 ani se face liniste
nico, imi pare rau ca n-ai nimerit-o cu bona! mai poti cauta, ca oricum ai nevoie de una.eu as avea pe tanti care mai sta cu robi cite o ora cit lipsesc eu dar nu o pot plati asa ca....
in concediu in doi vreau si eu dar, tot la fel ca la voi, asta nu are cum sa se intimple inca
sunt happy, ca ieri la sofereala n-am facut nici o boacana majora, n-am calcat nici un pieton pe bombeu, nu mi-a murit mototul niciodata. si m-a bagat in plin centru pe stradutze, in circulatia aia mai mare
va pup, sa aveti o zi buna. incerc mai tirziu sa vad ce faceti, ma duc sa ma lupt cu hirtiile la cf

Mergi la inceput