Ingineri fosti, viitori...(21)

Ingineri fosti, viitori...(21) | Autor: Ioana81

Link direct la acest mesaj


BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(20), (19), (18), (17), (16), (15) , (14) , (13) , (12) , (11) , (10) , (9) , (8) , (7) , (6) , (5) , (4) , (3) , (2) , (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar" - inca studiez.
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004


Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Ceai, cafea ...
La mine Pastele a fost OK chiar daca am avut o serie de plans din ala de sare camasa de pe tine pe motiv ca nu sunt acasa cu cei iubiti si dragi mie. Pana la urma am fost la biserica de dimineata si dupa amiaza am fost la o prietena romanca de aici care mama, mama ce mai pregatise acolo. Eu n-am pregatit nimic entru ca sambata ma lucart de la 8 pana la 3 pentru ca nu am avut de ales.
Apoi dupa 4 ieri ne-a scos seful si fostul ei supervisor la aer undeva mai in nord si a fost superb. Ne-am simtit minunat si ziua a trecut fara lacrimi dupa repriza de dimineata.
A fost un weekend aglomerat pentru mine ... Dar a trecut. Saptamana viitoare avem liber luni si as vrea sa planific o calatorie. Sa vedem ce iese!
Va pup si sa aveti o a doua zi de paste minunata!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna dimineatat!
O cafea, ceai?????
Cristina ce sa zic.....e bine ca poti, esti tare! Un pupici.
Noi ne am intors acasa vreo 2 zile. Apoi plecam la mama pana duminica. De Paste a fost frumos, ne am distrat. Vla s a3 imbolnavit. Acum e bine.
nu ma mai lasa sa scriu.
Mul;ti pupici!

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Hristos a inviat!

am intrat numai scurt ca am o gramada de treburi de facut, curatenia dupa Paste...
Noi am avut un timp ft frumos, duminica dimineata am fost cu copii la biserica la programul de copii (odata in luna jumatate de ora, organizat de un parinte, insa e ft fain), apoi ne-am dus pana la socrii, iar la intoarcere a condus subsemnata si am fost tare incantata....apoi am facut gratar pana seara cu prietenii nostri rusi care au avut si ei Pastele acum. Si copii au cazut apoi rupti de oboseala!
Ieri am avut 7 ani de casnicie, asa ca sotul nu s-a dus la birou si ne-am serbat, copii au fost plecati la ziua fetitei vecinei, si tare bine a fost!
azi nu stiu cu ce sa incep, casa plange, trebuie sa aspir, sa calc, sa fac ceva pt copii de mancare.
Asa ca va doresc o saptamana frumoasa si va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor1
Azi am avut iar curs si trebuia sa se termine pana in 1 si ne-a tinut nenea de nu mai stiam de noi. mi se facuse si foame cum ar spune Roxy a mea de lup. Intr-un final m-am vazut si afara de la inchisoare, si cu burtica plina.
Vad ca toata lumea a sarbatorit si are de facut regulamentara curatenie de dupa Paste.
Azi se pare ca dupa amiaza o sa ma duc la film cu fetele de la mine din casa ca m-au inviat. Abia astept!
Va pup si sa aveti o zi buna si usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hello!
Va scrie un inginer obosit cu un randament din ce in ce mai slab. Norocul meu ca in ultima vreme am facut mai mult verificari de calcule ca e mai greu sa compui documente.
Iepurasu si Giani, cred ca au plecat in concedii!
Claudia, nu mai fi stresata, le faci tu incetisor pe toate.
Kati, tu pe unde umbli?

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Ceaiul, cafeaua sunt gata!
Vad ca nu este prea mare activitate pe aici. Ca si Otilia trag concluzia ca toata lumea este in vacanta sau in curatenia de dupa Paste. Cum eu si ea nu am avut paste adevarat nici nu avem de ce sa strangem asa ca cel putin eu imi continui viata monotona de pana acum. Visez la plecatul acasa ca doar cu asta ramane omul: cu vistaul la cate ceva ... 16 zile si ma duc acasa ... nu pot sa ma plang ...
La noi vremea este mohorata si bate vantul. Cred ca o sa ploua! Asa zic oasele mele! Azi am iar un curs ... daca nu mi s-a luat ca de mere padurete! Dar rezist ca nu am de ales. Mai am vreo doua in mai si aproape ca se terminara pe jumatea asta de an. Nu stiu ce le-o fi venit si la astia sa te puna sa te duci la 180 de ore curs pentru doctorat si care nu au legatura cu profesia ta. Asta este ...
Sa aveti o zi buna si va pupic dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Hristos a inviat!

Toata noaptea am visat ca citesc pe forum. Va dati seama ce face dependenta asta! S-a terminat si la noi minivacanta. A trecut prea repede. Din pacate nu am mai ajuns la Felix. A cam batut vantul, iar Andra a reusit sa receasca. Sper sa reusim sa mergem in iunie caci atunci avem o nunta in Dej la care suntem nasi.
La mine luna mai se anunta foarte aglomerata asa ca din pacate iar o sa intru mai rarut pe aici.
Cristina felicitari pt felul in care rezisti. Cred ca e foarte greu departe de familie.
Ioana vad ca si strengarul tau te priveaza de forum. Eu am noroc ca Andra tocmai a adormit. Mai nou imi adoarme in brate cat timp eu citesc pe forum, apoi o duc in patut si butonez si eu rapid.
Otilia ai grija de tine.
Pisi
fug ca cineva deja maraie.
Va pup

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta, buna dimineta!
Ceiut, cafeluta pentru toata lumea!
Happy 1st of May! - pentru cine serbeaza bine inteles pentru cine nu luni va urez!
Eu sunt bine dispusa ca azi este ziua de nastere a sotului si am reusit sa fiu prima care i-a spus La multi ani chiar daca am 2 ore diferenta de ceas. Imi pare rau ca nu sunt acolo dar am vazut-o pe Roxy a mea de dimineata si mi-a umplut toata ziua asa ca nu ma plang. Am inceput ziua bine!
Cat despre treburi am o gramada - ca noi azi lucram - luni avem liber - dar le voi lua sistematic sa nu ma incurc in ele. Dupa amiaza am programata o curatenie generala in sifonier ca deja nu ma mai incape si trebuie sa fac ceva. Si apoi sa iau si un pic cameara la puricat.
Multumesc Nico pentru apreciere dar sa stii ca de multe ori nici nu-ti dai seama cat de puternica poti fib daca ai un motiv bine intemeiat. Pe mine m-a intarit Dumnezeu si uite ca rezist chiar daca am momente cand imi vine sa ma urc pe pereti de dor de casa. Traiesc pentru clipa cand ma duc acasa! Asta este adevarul!
Cam asta pe ziua de azi!
Va pup si sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Hristos a inviat!! si 1 mai sa-l sarbatoriti cum se cuvine!!!


Da Oti am fost nitel in concediu( al sotului ca io mi-s libera acu din cauza de Andrei) , am fost prin vizita pi la Ieshi , pi la Vaslui si ne-am incarcat nitel bateriile.

acu butonez netul , As vrea sa-mi schimb serviciu si caut

va pupez pe taote si sa aveti o zi excelenta





Giani .. Mamica de ANDREI ,....


andreiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Cristina "LA MULTI ANI!' pt sot.
nu scriu mai mult ca am pe cinela langa mine care protesteaza.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput