Bulgaria - impresii, drum, hoteluri (8)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flory1974 spune:

pentru nemo: drumurile in bulgaria sint mult mai bune decit cele din romania( ma refer la Ruse-Varna-Sunny Beach)...drumul nu trece prin sate si ai si autostrada...anul trecut de la ruse am facut cam 4 ore si jumatate pina la sveti vlas..mers la maxim 110-120....iar de la sveti vlas pina la sunny beach mai faci vreo 3-4 minute

aici mai ai un site unde poti calcula timpul pe care il faci pe drum:
http://www.rac.co.uk/web/routeplanner/ e foarte detaliata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

FETELOR,nu ma pot hotari intre hotel Bolero si Melia Hermitage.De fapt,sotul meu si fetita vor la Melia ,eu inclin spre Bolero.
Ai mei au fost vrajiti de imaginile hotelului Melia,dar se gandesc si ca nu are rost sa platim all inclusive,ca poate exista si mancare de porc,iar ei nu mananca.
Am primit zilele trecute oferta de la jeka ptr.ambele hoteluri.
Ptr.Melia,o camera dubla cu vedere la mare,in perioada 2.07-9.07,cu demipensiune,costa 938euro+26.25euro comisionul agentiei=964.25.Ptr.copii nu platesc nimic.
Ptr.Bolero,o cam.dubla in perioada 3.07-21.08,cu all inclusive,costa 1176/7 nopti/2 adulti+26,5 euro=1202.5euro..S-a marit pretul,nu mai e 80 euro/noapte,ci 84 euro/noapte.
E o diferenta de 238.25 euro intre cele doua hoteluri.Cu banii astia pot sa-mi mai asigur o masa in oras,nu?Zicea cineva ca mancarea e mai ieftina decat la noi.
A fost cineva la Melia?Ce parere aveti despre el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Dobro utro! adica Buna dimineata, fetelor, asa se zice, nu?
Azi cred ca merg la agentie sa fac rezervarea la Sol Nessebar Palace.
Sunt hotarata 95% , ma sucesc doar daca imi mai prezinta ei acolo vreo oferta miraculoasa.
Dar o sa mai stau pe aici, ca o sa vreau sa mai aflu-una alta despre traseu, despre Nessebar ( ca oras), etc.
Si ma gandesc ca nici prin cap nu-mi trecea pe vremuri, cand miscam antena de bulgari sa vedem mai fara purici StudioX , ca o sa-mi fac concediul pe litoralul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari164 spune:

buna dimineta

ma poate ajuta cineva cu informatii despre hotel Oasis din Albena. as vrea sa plec in august cu fetita mea de 2 ani,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:




quote:
Originally posted by nawel

FETELOR,nu ma pot hotari intre hotel Bolero si Melia Hermitage.De fapt,sotul meu si fetita vor la Melia ,eu inclin spre Bolero.
Ai mei au fost vrajiti de imaginile hotelului Melia,dar se gandesc si ca nu are rost sa platim all inclusive,ca poate exista si mancare de porc,iar ei nu mananca.
Am primit zilele trecute oferta de la jeka ptr.ambele hoteluri.
Ptr.Melia,o camera dubla cu vedere la mare,in perioada 2.07-9.07,cu demipensiune,costa 938euro+26.25euro comisionul agentiei=964.25.Ptr.copii nu platesc nimic.
Ptr.Bolero,o cam.dubla in perioada 3.07-21.08,cu all inclusive,costa 1176/7 nopti/2 adulti+26,5 euro=1202.5euro..S-a marit pretul,nu mai e 80 euro/noapte,ci 84 euro/noapte.
E o diferenta de 238.25 euro intre cele doua hoteluri.Cu banii astia pot sa-mi mai asigur o masa in oras,nu?Zicea cineva ca mancarea e mai ieftina decat la noi.
A fost cineva la Melia?Ce parere aveti despre el?

nawel



Noi am stat la Kempinski in aprilie, hotelul este frumos. La capitolul mancare au stat cam prost, dar asta poate pentru ca era extrasezon si eram doar cativa speriati cazati acolo. Mancarea foarte buna, doar ca putin variata.
Tariful de 964 eur este pentru demipensiune?

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

BEBE BECA,da,tariful de 964 euro e ptr.demipensiune.Mai detaliat,camera costa 67 euro,cu vedere la mare,7 nopti=67*7*2pers=938 +26.5(taxa rezervare-2*10.5 euro/2 adulti+5.25 copil)=964.25 euro.
Dar despre camera,piscina,locatie, ce poti sa-mi spui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Pentru Nawel si alte fete: dat fiind ca o parere in plus nu strica (si mai ales o poza de la fata locului si nu din cele facute de agentii care sa ne ia ochii si banii) , uitati-va si pe www.holidaycheck.com, in caz ca nu ati epuizat deja informatiile lor.
Va poate ajuta sa va hotarati.

Nawel, spuneai ca ai tai au fost fascinati de imaginile de la Melia.Intr-adevar, cele oficiale sunt frumoase si m-a tentat si pe mine oferta Jeka pt acest hotel. Dar mi-a trecut cheful cand am vazut pozele facute de turisti si puse pe www.holidaycheck.com.
Uitati-va si la acelea si te astept pe urma cu impresii proaspete si probabil putin diferite despre Melia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Sali, imi pare rau, dar nu am inca pozele de la Sol Nessebar Palace din mai 2008 incarcate nicaieri. Sotul nu mi-a dat pozele inca, ca cica mai trebe sa le prelucreze (avem ochii rosii in pozele de interior), si ma tot rog de el sa le faca. Insa m-am uitat la cele de pe linkul tau si iti poti face o idee din ele sigur.
Daca vrei, iti pot trimite insa pe un mail pozele din 2006, ca pe astea le am in calculator la birou. Da-mi pe pm mailul tau daca le vrei, ok?

Legat de camera, mie camera de la Palace mi s-a parut foarte spatioasa si frumoasa. Dar nu stiu cum e cea de la Delphin din Turcia, asa ca nu pot compara.

pup you,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

mari164 noi am fost anul trecut la hotel Oasis si a fost super din toate punctele de vedere, adica mancarea foarte buna si variata, multa de ramanea si crede-ma romanii rad nu mananca, camera super cochetica si curata, aerul conditionat functiona, baia era ok, nu avea defectiuni,hotelul este chiar de 3 stele +...una peste alta noi ne-am simti foarte bine. Anul trecut cand am fost noi baietul nostru avea 11 luni, anul asta vrem sa incercam Nisipurile de Aur..ce parere aveti despre hotelul Royal? A fost cineva cazat acolo? Multam anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari164 spune:

quote:
Originally posted by acai24

mari164 noi am fost anul trecut la hotel Oasis si a fost super din toate punctele de vedere, adica mancarea foarte buna si variata, multa de ramanea si crede-ma romanii rad nu mananca, camera super cochetica si curata, aerul conditionat functiona, baia era ok, nu avea defectiuni,hotelul este chiar de 3 stele +...una peste alta noi ne-am simti foarte bine. Anul trecut cand am fost noi baietul nostru avea 11 luni, anul asta vrem sa incercam Nisipurile de Aur..ce parere aveti despre hotelul Royal? A fost cineva cazat acolo? Multam anticipat!




multam,
sti cumva si cum e cu parcarea ???

Mergi la inceput