Bulgaria - impresii, drum, hoteluri (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Multumesc Alina!

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dari_Scumpi spune:

Pentru BEBEBECA (am inteles din ce am citit ca e in domeniu - ag. turism??) daca stie/a vazut Hotel Riu Helios 4* in Sunny Beach. Se poate ceva amanunte despre hotel?
Anul asta e in oferta cu All. incl. premium (ce-o mai fi si asta??). Personal sunt cam sceptica, ma gandesc ca e vreo gaselnita de-a noastra ca sa incante clientii....sau...poate chiar e ceva mai mult decat All. incl. (ma refer la calitatea mancarii/bauturilor...)Nu stiu, vom vedea! Noi ne-am hotarat pentru acest hotel.
Bineinteles, vom relata de-a fir a par la intoarcere dar pana atunci speram ca stie cineva detalii de la fata locului. Ma interesa si daca este parcare pazita...si, de fapt, orice amanunt e binevenit...stiti voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Am sunat acum la EuroTravel Targoviste si am cerut oferta pt Bulgaria in urmatoarea configuratie: luna iulie, 2 adulti + 1 copil de 3 ani, 7 zile/all inclusive, 4 stele.
Mi-au dat urmatoarele variante, adaptate cererii mele, deci unde mai exista inca locuri libere:
Hotel Cristal, Berlin Green Park, Hotel Mimosa ( se poate cu 21 iulie) , Hotel Gergana ( din 14 iulie si 28 iulie ) si Nessebar ( din 14 iulie).
Mi-au precizat ca la Hotel Gergana ( Albena) mai au camere doar cu vedere la parc, nu la mare.
Am intrebat daca preturile sunt cele afisate pe siteul lor si au zis ca da, exact acelea.
Am intrebat si de Bolero si Arabella , precum si de Kaliakra, dar nu mi-au putut oferi nimic conform cererii mele.
Partea buna e ca , din tot ce am citit pe forum, a reiesit ca Gergana si Nessebar au animatie pt copii( eu fiind interesata s-o distrez pe fetitza mea cat mai tare) , Mimosa la fel si s-a intamplat ca si agentia de la mine din oras sa aiba locuri exact la acele hoteluri.
De Hotel Cristal nu am aflat inca nimic, pe aici nu s-au scris impresii iar de Berlin Green Park parca aflasem ceva nesatisfacator...dar ma mai documentez.
Daca aveti ceva recomandari, v-as fi recunoscatoare.
Parca inclin putin mai mult catre Gergana pt ca am citit ca este situat intr-o zona linistita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

Multumesc fetelor de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

La Gergana, animatia pentru copii consta din:
- intre 10-12 jocuri pe plaja (se converseaza in engleza sau germana!!!)
- intre 15-17 clubul copiilor - intr-o camera copiii pot desena, juca etc (de asemenea fetele nu vorbesc romana!)
- pe la 19 minidiscoteca - cu cantece si dansuri speciale pentru copii ( moment de mare succes!!!)
- dupa 21 programul de divertisment - care este adresat adultilor si copiilor
Desi copiii mei nu vorbesc engleza sa stii ca s-au descurcat, si le-a placut mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anomano spune:

Buna seara! Sunt noua pe site.

Mergem in iulie la Balcic cu fetita noastra de un an si patru luni.

Vreau cat mai muulte detalii despre plaje, am citi multe site-uri, dar tot n-am gasit poze numai despre plaja care este langa gradina reginei Maria. Are cineva informatii sau poze despre celelalte plaje din Balcic?+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:


Ma puteti scoate din ceata in care sunt fata de cele 3 ( cred) hoteluri din Nessebar, respectiv Nessebar Bay/ Mare si Sol Palace?( foste IFA).
Ca din poze nu reusesc sa-mi dau seama cum sunt dispuse iar cineva aici pe forum spunea ca este de fapt un complex de trei hoteluri dar ca se poate trece din unul in altul fara probleme, ca asta nu prea am inteles...cum e, fiecare e de sine statator sau e de colo pana colo, vorba aceea...
Am inteles ca doua dintre ele sunt de 4 stele iar unul ( Sol Nessebar Palace) este de de 5 stele?
Fetele care ati stat in Nessebar, imi puteti spune daca se vede diferenta de o stea intre ele?
Stiu sigur ca o fata de pe forum spunea ca toate trei au loc de joaca comun, asa este ? Dar restaurantele sunt separate ?
Ca sa nu mai zic ca orice parere e bine venita, pt ca intr-un loc citesc ca e o mare brambureala in acest complex iar in altul ca e totul OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Sali, eu tocmai m-am intors din Nessebar. Am stat in acest complex, dar la Sol Nessebar Palace (cel de 5 stele). Mai fusesem aici in 2006, in august. Am fost si atunci si acum prin agentia Balkanair (sau Balkantravel, ca vad ca ii zice si asa) si acum am platit pentru 7 nopti AI, 5*, camera cu vedere la mare, 600 eur, 2 adulti si un cupil de 6 ani (perioada 29 aprilie-6 mai).
Ce pot sa-ti spun este ca la hotelul de 5 stele e foarte frumos (camere, restaurant, baruri). Ce nu pot sa-ti spun este cum e la cele 2 de 4 stele, pentru ca au restaurante si baruri separate.
Ce au comun: parcul din fata complexului (care e fain, mare si cu multa verdeata), in care sunt jucarii pentru copii; castelul pentru copii in care este clubul copiilor, si care are in fata picsinele pentru copii (una are si 2 topogane mici si unul mare spiralat); fiecare hotel are in fata cate o piscina si din ce imi aduc aminte vara te puteai plimba la toate piscinele (problema era doar de baruri); echipa de animatie (atat pentru adulti cat si pentru copii) e aceeasi pentru tot complexul si mini disco se face cu copiii din tot complexul in acelasi loc. Salutari speciale pentru Dida (animatie adulti) si Galia (animatie copii) pe care le apreciez foarte tare, dar trebuie spus ca toata echipa de animatie e super. De mentionat ca au inceput sa invete si romana .
Noua ne place foarte mult acest complex si cred ca vom mai merge aici, dar cred ca tot la 5 stele, pentru ca nu am reusit sa ma lamuresc daca e la fel de buna mancarea la 4 stele.
O sa pun si poze cat de curand si o sa mai scriu cand am timp si alte detalii.
Acum ti-am raspuns asa, din "fuga calului" .
Daca vrei mai multe detalii, putem vorbi la telefon.

Concluzie: eu recomand acest hotel, chiar daca nu este nici aici chiar totul perfect (probabil ca ai citit si tu si pareri proaste pe net), dar cred ca raportul calitate-pret este mai mult decat multumitor. Eu una asa consider. Acum de exemplu am avut o singura problema: din cauza ca incalzeau camerele din hotel nu mai puteau incalzi piscina interioara la Palace (care de altfel era mare si frumoasa). Dar am "plans" la receptie si dupa ce am insistat am primit acces la una din piscinele interioare da la 4*, care erau mult mai mici, dar incalzite. Asa ca in cele 2 zile in care a plouat am mers cu copiii acolo. Era si sauna, dar eu fiind gravi nu am folosit-o. Deci, daca esti "descurcaret" si iti ceri drepturile cu fermitate se rezolva si micile probleme.

pup you,



Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza28 spune:

buna fetelor! de vreo 5 zile tot citesc pe aici, dar parca n-am vazut sa fi fost vreo cineva la hotel Ambassador din nisipurile de aur! daca a fost cineva, as vrea sa stiu si eu daca i-a placut si cum a fost.
eu am un bebe ca va fi de 1 an si 2 luni cand plecam si nu cred ca o sa reusesc sa-l dezvat de scutece pana atunci (desi sunt obsedata sa-l pun pe olita, face foarte rar acolo). mi-ar fi placut sa-l tin in putzica goala pe plaja. care-i politica ? cum se intra in mare sau piscina? la putica goala sau in pampers?
mie una, ca gazda , nu mi-ar surade nici una din variante, dar ce-i de facut?

in iunie 2007 vine barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Caprioara, iti multumesc f. mult.
Imi sunt de mare folos informatiile tale si sper sa ma ajute sa ma hotarasc ( eu ti-am dat si un PM).
Te-as mai ruga sa-mi spui un lucru: vederea la parc ce inseamna, este ceva cat de cat satisfacator? Pt ca in oferta gasita de mine este mare diferenta de pret daca ma uit pe fereastra si vad marea sau vad parcul si ma intreb daca merita.
Si as vrea nr tau de telefon si sa-mi spui cand pot suna sa ai tu timp de vorba si sa nu te deranjez, pt ca vreau sa te intreb mai multe despre traseu, etc + alte ponturi.
Multumesc inca o data.

Mergi la inceput