Bulgaria - impresii, drum, hoteluri (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Nawel, daca va indreptati catre o oferta a agentiei Jeka, nu uitati sa adaugati si taxele de rezervare pe care le aplica ei fiecarui sejur/persoana.
Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Monica nu rad..vroiam sa te incurajez.
Si eu am citit pe 1000 de subiecte si forumuri despre drumul prin Bulgaria, am plecat cu ceva emotii anul trecut si de aceea la dus am preferat sa ma duc prin Vama veche ca sa merg mai putin prin Bulgaria. Ce sa zic, este o tara ciudata, in care nu prea vezi oameni, zici ca e parasita, asa simti uneori. Dar e o tara din UE, cu asta sa pleci in cap, asa cum scria cineva pe un alt forum, nu pleci in Afganistan.
Probabil acum ceva vreme au fost astfel de atacuri, poate se mai intampla si acum, nu stiu. Dar gandeste-te ca statiunile sunt pline de romani si toti ajung acolo cu masinile deci cum de nimeni nu a scris aici nimic despre astfel de intamplari.
Mai mult, citeste daca ai vreme pe Softpedia sunt sute de pagini atat la subiectele despre Bulgaria, cat si la cele cu Grecia si Turcia in care zeci, sute de forumisti tranziteaza Bulgaria, cum vom face si noi anul asta si nu au avut probleme. La fel pe forumul Daciaclub. Multi pomenesc de aceste legende, multi, majoritatea am auzit de ele, dar sunt multi care tranziteaza noaptea si nu i-a oprit nimeni, mai des aud ca cer spaga politistii reali pt depasirea vitezei, nu s-a intors nimeni sa scrie ca l-au lasat bulgarii in camp...
Acum na, mai stiu si persoane care au preferat sa plece in concediu cu masina mai....naspa ca sa nu tenteze cea "buna" pe careva.
Nu stiu ce sa iti spun sa te conving pt ca normal cei care iti sunt cunoscuti sunt mai aproape de tine decat altii de pe forum, dar vreunul din cei ce te-au speriat asa a patit personal in Bg vreo traznaie? Au fost pe acolo? Sau doar toarna gaz?

Citeste, repet, subiectele cu Bg, Gr si Tr de pe Softpedia si daca ai timp si de pe Daciaclub si ai sa vezi ca nu e chiar asa jungla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Monica... circula tot felul de legende in sensul asta... Acum, ce sa spunem si noi despre Romania si despre turistii straini care s-au trezit fara bani sau fara masini in tara noastra? Sau chiar omorati? Cred ca in orice tara exista riscuri, dar sunt atatia oameni care pleaca in Bulgaria si nu au avut neplaceri. Parerea mea este ca ar trebui sa cumparati hoteluri care au parcare, in acest fel asigurandu-te ca masina va fi "pazita"... Si sa va bucurati in rest de tot ce va ofera marea.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina timau spune:

quote:
Originally posted by nawel

Si eu plec in vara asta in Bulgaria.
Am gasit o oferta buna prin agentia JEKA,la hotel BOLERO din statiunea Nisipurile DE Aur.
Daca cineva a fost la acest hotel sau daca detine informatii despre agentie ,poate ma anunta si pe mine.
Multumesc.

nawel




ai facut cea mai buna alegere ,
am fost anul trecut si ma gandesc sa mergem si anul asta , dupa parerea mea e cel mai tare hotel de 4 * din nisipuri, pacat ca nu sunt mai aproape de plaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Si anul acesta mergem in Bulgaria, de data asta familia extinsa , la Kaliakra. Anul trecut am fost la Arabella, la Nisipuri, a fost super, initial am vrut tot Albena, Kaliakra, dar la sfarstiul lui aprilie nu am mai gasit locuri.
Monica si noi am fost anul trecut cu masina, cu fetita de 3 ani si nu am avut nici o problema. Tot prin Vama Veche am fost si anul acesta. In schimb nu stiu daca mai gasesti acum in mai bilete in Albena.

O intrebare am si eu. Cum este cu parcarea la Kaliakra? Se plateste? Este pazita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Multumesc mult pentru incurajari si chiar.....parcarea cum este la Kaliakra?
Da ,s-ar putea sa nu mai gasesc bilete dar asta-i viata ,ma reorientez.azi m-am hotarat sa merg acolo indiferent de ceea ce-mi povestesc unii negativ.
Daca e sa se intample pana la urma urmei ,se intampla si aici.
Sa ne pregatim sufleteste in Iulie-August de 40-43 de grade si totul va fi bine.
Multumesc pentru incurajari si poate stie cineva cum e cu parcarea la Acest minunat hotel.

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ziua buna!

Noi mergem la Kaliakra Superior, Albena, din 26 mai pana in 1 iunie. Vom merge prin Vama Veche din considerente de securitate, tinand cont ca vom fi o familie cu doi copii mici.

Daca exista cineva care merge tot atunci...dati de veste, poate ne cuplam la drum!

Vacante placute si...voi reveni sa va scriu impresiile noastre.
Pupici!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Buna seara !
Revin si eu cu intrebarea:cum este cu parcarea la hotel Kaliakra?
Din cate inteleg ,trebuie platita separat parcarea la hotel?
Daca este asa poate stie cineva cat si cum se plateste pentru parcare?
Pe zi? pe sejur ?cum stau lucrurile cu parcarea ca eu inca nu m-am dumirit?
Multumesc anticipat!

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Monica, din cate ne-au spus cei de la agentie si din ce am mai citit si pe net, Kaliakra are doua parcari: una mica exact la intrarea in hotel si alta mare dupa ce traversezi aleea din fata hotelului. Este indicat sa bagi masina in parcarea de peste alee, ca sa nu-ti fie zgariata de catre cei care intra si ies din hotel.
Costul este separat si este de 8eur/sejur (sper sa fi retinut suma corect).

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput