Bulgaria - impresii, drum, hoteluri (8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Nu stiu nimic de Azalia, dar stiu ca la Kaliakra anul acesta este cu Ultra All Inclusiv, hotelul este chiar pe plaja, asigura sezlong si pe plaja si au si bar acolo. Nu ca vom avea noi, cei mari timp sa bem o bere. Si pentru ca vrem liniste, nu ne-a deranjat cand am auzit ca Albena este o statiune mai linistita, asa de "pensionari".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Mai mi-a venit un pitic pe creier: am intrebat-o ieri pe tipa de la agentia cu Kaliakra ce avans trebuie sa dau si mi-a zis ca 50%, mi se pare mult, peste tot am vazut ca se da 30%, mi-a spus ca locurile le ia printr-o alta agentie din Suedia, si ma gandeam eu: pot lua teapa? Adica sa trimit banii intr-un cont si sa ma pomenesc ca de fapt acea agentie nu exista? E o agentie de care n-am auzit pana acum-Terra World Tours- voua va spune ceva?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

Sali,Camelia,voi in ce perioada mergeti?care dintre noi va merge prima?Daca voi fi eu,cu siguranta am sa revin pe forum cu impresii proaspete.Sa speram ca aceasta schimbare din IFA in SOL e de bine.
Arinna,eu am citit si postarea ta anterioara,dar am ajuns la concluzia ca nu exista hotel despre care sa se spuna numai de bine.Acum depinde si de pretentiile fiecaruia.Eu sper totusi sa am o vacanta reusita,cred ca asta ne dorim cu totii.Si asa cum zicea si Sali,de schimbat nu mai pot sa schimb nimic,asa ca nu-mi ramane decat sa fiu optimista cu privire la alegerea facuta.Pupici la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna fetele

noi am intrat pe ultima 100 de metri. duminica in zori plecam spre nisipurile de aur. abia astept. mai merge cineva in aceeasi perioada?

roxana bafta multa cu rezervarea sa aveti vacanta pe care v-o doriti. te mai asteptam si pe la fulguleti sa ne povestesti de minunile tale.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Nawel, perfect de acord cu tine! Si eu sper sa fie totul bine!
Noi plecam pe 4 august, cred ca tu pleci inainte ... tinem pumnii!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

maine achitam si noi avansul ptr Kaliakra 4* si citind ce scria roxana, incep sa am emotii legat de agentie; noi mergem prin agentia unei vecine din bloc, sper sa nu fie tzeapa....
este prima data cand iesim din tara, si chiar nu stiu cum o sa fie; am emotii legat de mancare( sper sa nu ne intoarcem cu enterocolita), de conditiile de cazare, etc;
daca a mai fost cineva la Kaliakra, poate mai posteaza impresii;eu urmaresc subiectul
sper sa fie totul ok;
concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Nawel,Camelia Daniela cred ca tr sa stam linistite cu privire la alegerea facuta .Eu una m-am documentat cat am putut,am citit tot ce se poate citi pe net si abia dupa aceea am ales.Am gasit prea putine cronici negative despre Sol Palace comparativ cu parerile pozitive.
La fel despre BAy/MAre desi recunosc ca nu am forat chiar tot despre aceste 2 hoteluri fiindca m-am axat de la inceput pe Sol.

Roxana, avans de 50 % cere si agentia Jeka, mie asa mi-au zis cand am vb cu ei la telefon.

Pt toate fetele care merg la Nessebar si chiar Sunny Beach, fiindca e la o azvarlitura de batz : www.visitnessebar.org.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

..si, desigur, pt mari si pt mici, pt adulti si pitici, luuuume-luuumeeee , poftiti aici: www.aquaparadise-bg.com.
Deci , fetele de Nessebar, avem programul facut pt cel putin doua zile: o zi la Aqua park si o zi prin Nessebar ( in oras).
Ca sa nu mai zic o zi in Sunny Beach, sau macar o jumatate de zi, sa vedem ce si cum si pe acolo. Vreau sa vad si sa intru daca pot in Victoria Palace, ca pare impresionant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

Si eu tot 50% avans am platit la ag.jeka.
Sali,tu cand pleci?

CORINAPLESA ,asteptam vesti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fetelor care mergeti la Nessebar, mergeti o zi sa vizitati si Sozopol, nu e de parte si e f pitoresc.

Mergi la inceput