Bulgaria - impresii, drum, hoteluri (8)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

Roxana,Si eu am intrebat pe cei de la agentie unde voi fi cazata si mi s-a spus ca se hotareste la fata locului ,in functie de locurile disponibile.Si eu as prefera sa stau in MARE,ca am inteles ca e mai aproape de tobogane.Cred ca se poate aranja cu cei de la receptie.
Ar fi frumos sa ne intalnim pe acolo,mai ales ptr.copii.

Sali,multumesc de raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Roxana, am uitat sa-ti zic un amanunt.La agentia prin care am luat eu diferenta de pret intre Bay/Mare si Sol Palace, era de 7 euro.( pt 7 nopticu AI).
Asa ca normal ca am ales Sol de 5 stele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Sali, prin ce agentie ai luat?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Vezi ca am scris pe pagina precedenta.Gasesti acolo si saitul lor si oferta pt Nessebar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

roxana c.

Trebuie sa alegi din tara la care Sol mergi. Au receptii diferite si se afla de o parte si cealalta a lui Sol Palace. Doar nu o sa te trimita acolo de la o receptie la alta!!! Anul trecut am stat 7 nopti la Palace si am vrut sa mai stam alte 7 dar nu au mai fost locuri. Asa ca am migrat la Mare. La Palace sint doua culori de bratari in functie de AI sau demipensiune.
Amindoua hotelurile (de fapt toate trei) arata foarte bine, dar la Mare ne-am simtit mai bine. Poate a fost doar chestie de noroc. Zilnic ni se schimbau si prosoapele si asternuturile. Am dat 5 euro cameristei. La Palace am procedat la fel, dar camerista a fost mai putin receptiva.
Un singur lucru nu ne-a placut la Nessebar. Gresia de la bazinul cu topogane era mereu uda si se cam aluneca. Au fost copii care au cazut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Da....in principiu as vrea la Palace, dar sa vad preturile. Curios e ca unele agentii mi-au raspuns ca putem lua camera dubla standard, iar altele ca trebuie suita sau family. Acum....depinde de pret, nu prea vreau sa trec de 1300 euro cu AI si vedere la mareVreau cam multe, nu?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am apasat aiurea si mi-a plecat mesajul fara sa termin.
Anc@, daca ai stat si la Palace si la Mare, cum stau la masa, e vreo diferenta? Dar la marimea camerelor? Si inca ceva: camerele duble standard, au vreo canapea sau ceva in afara de cele 2 paturi sau pat matrimonial?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

roxana c.

Diferente la masa au fost dar nesemnificative. In sensul ca la Palace erau 12 feluri de prajituri si la Mare doar 10. La Palace erau struguri in fiecare zi. La Mare cam rar...
La Palace exista un bar linga piscina unde mai puteai minca intre mese. Cartofi prajiti si cirnaciori. La Mare erau gogosi piza si alte asemenea gustari.
Camera standard are un pat dublu imens (cred ca 4 oameni dorm normal in el) plus o canapea de o persoana. Noi am avut in camera la Mare si un patut aca ca ala mic facea naveta...
Una peste alta daca ar fi sa merg din nou in Nessebar as alege Sol Mare. Dar mi-au placut ambele. Eu zic ca indiferent ce vei alege va fi bine. Nu cred ca cei de la Sol sa fie mai prejos decit au fost cei de la IFA.

PS Scuze pentru scris dar virgula de pe laptop s-a dus... Cineva a subtilizat-o.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Fetelor, vad ca deja v-ati cam hotarat! Bravo!

Eu am o problema cu fiica-mea , are o entero-viroza si nu mi-a mai stat capul la concediu... Oricum tot sunt in dubiu - astia la agentie imi reocmada Hotel Imperial in Sunny Beach, dar nu sunt eu convinsa ca acesta e hotelul "acela" pentru vacanta noastra!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Camelia, Imperial este un hotel dragutz, situat destul de departe de plaja. Camerele arata bine, dar mai bun ar fi Miramar pentru concediu cu copii. Sau Barcelo, sau Nessebar Palace.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput