Bulgaria - impresii, drum, hoteluri (8)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna fetele

si noi plecam in nisipuri la Sunrise de pe 8 iunie. am citit de bine de hotel acum om trai si om vedea. mai merge cineva in perioada 8-15 iunie?

va pup.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaplesa spune:

Noi mergem cu baiatul din 28 mai la Sol Palace din Nessebar, 8 zile am platit 528 euro DP, nu ni s-a parut interesant AI ca sa platim diferenta. Probabil prin 3-4 iunie o sa incercam o zi de aquapark la cca. 2 km de hotel (http://www.aquaparadise-bg.com/park_en.html).

Poate ne intilnim prin zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nu stiu cum e la Bolero, am vazut si eu ca e cotat ca no.1, peste Arabella. Insa ce stiu e ca la Arabella camerele nu sunt mari, sunt imense, iar paturile la fel. In cel dublu incapeam noi 3 lejer (si nu suntem slabuti), cu spatii intre noi, iar "canapeaua" pt copil era desfacuta cat un pat normal, si ce mi-a placut era ca desi era sprijinita pe picioare metalice nu simteai nimic aiurea, nu se misca, nu scartaia, era ca un pat obisnuit. Daca vrea cineva poze din camera...cred ca am cateva.
Ca servicii eu nu am avut de reprosat si din cate am inteles anul trecut puteai f bine cu bratarile de Arabela sa intri la piscina si cred ca si la masa la Bolero. Stiu ca unii turisti mai mergeau asa, in schimb de experienta si e ok, ca-s "frati".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Buna fetelor

Ma scuzati ca intervin asa in subiectul vostru, dar am si eu o intrebare, care ma macina de cind a aparut acest subicet legat de Bulgaria. De ce Dumnezeu, din toate tarile care exista pe planeta asta, voi va alegeti sa mergeti in concediu in Bulgaria? Cred ca este printre ultimele tari pe care mi-as alege-o ca destinatie de vacanta. Tocmai citeam la subiectul Vacante altfel si uite ce am gasit (si sint mai multe raspunsuri de acelasi gen):
De pilda noi am fost in primavara asta la Balcic (ad hoc) si mi-a venit sa-mi dau cu pumnii-n cap ca nu m-am pregatit de acasa cu informatie pentru ca bulgarii nu aveau nici un fel de informatie afisata in locuruile importante, totul era de izbeliste, iar noi ne-am plimbat ca niste muste bete de colo pana colo fara sa intelegem ce ni se intampla. Am crezut ca o sa pot cumpara macar un pliant de la intrare dar toate erau in limba rusa - nici macar in engleza - iar singura brosurica de cam 15 pagini intr-o limba romana de-ti smulgeai parul era incompleta, plina de minciuni si defaimatoare la adresa Romaniei (afirmatii de genul "Regina Maria era brigiora de prima clasa si poetesa de a doua clasa", "Romania este unica tara, catre care nimeni din Europa nu se refera serios", "Oraselul (Balcic) se violeaza de construirea rezidentei regala").

De aia va intreb: de ce margeti fratilor in Bulgaria? Poate stiti ceva si eu nu stiu. Va rog sa-mi spuneti. Dumnezeu stie ce ratez din nestiinta de cauza.
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza28 spune:

daca tu stai in uk poti sa dai o fuga pana la nisa, noi stam in romania si dam o fuga in bulgaria! cand ai copii mici, te gandesti sa mergi intr-un loc frumos, dasr undeva aproape. si cum litoralul romanesc nu este pe lista noastra (deoarece nu avem bani pentru el), atunci cel mai aproape ar fi in bulgaria. dupa ce ma intorc am sa-ti spun de ce m-am dus si de ce o sa mai merg sau de ce nu! pana atunci...mai vedem!

in iunie 2007 vine barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Letitia, o sa-ti raspund eu, evident din punctul meu de vedere.
1. Au servicii si preturi mai bune decat pe litoralul romanesc.
2. Este cea mai la indemana destinatie (ca si proximitate) unde se poate ajunge cu masina.
3. Nu toti ne permitem destinatii mai exotice...cel putin deocamdata.
4. Este o experienta! Daca nu-mi place...o tai de pe lista si gata!
Multumim pentru sugestia de a ne pregati putin de acasa pt vizita la Balcic.

Revenind la subiect, am apucat sa vad un sfarsit de reportaj la Tv cum ca aseara s-a stat nu stiu cate ore la vama de la Vama Veche. Nu am inteles motive si conditii in care s-a intamplat asta. A vazut cineva si poate da mai multe detalii? Noi plecam pe 26 mai si as vrea sa fiu pregatita si pt astfel de intamplari, desi nu ma asteptam sa existe.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza28 spune:

unele mesaje sunt exagerate si, oriunde ai sa mergi in lumea asta si oricat de frumos ar fi, fiecare priveste totul cu proprii ochi si intotdeauna o sa existe opinii diferite!

in iunie 2007 vine barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Dar... de ce sa iesiti pe la Vama Veche? Iesirea pe la Giurgiu este mai aproape, mai usor de trecut, drumul mai bun si mai scurt.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Sunt in ceata totala: ce hotel sa aleg dintre Sol Nessebar Palace din Nessebar si Helios Bay si Miramar din Obzor? In primul rand ma intereseaza dpdv al copiilor: locuri de joaca, mancare....servicii, intrare lina in apa.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Eu as alege Sol Nessebar Palace.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput