Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 3

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 3 | Autor: sufletistele

Link direct la acest mesaj

Acest subiect este dedicat celor carora intr-o clipa viata li s-a schimbat ptr. totdeauna, momentul in care ati devenit MAME DE INGERI!

Va astept aici sa vorbim despre ce vreti voi: bebei in burtici, sa facem galerii de nasteri, sa vorbim despre teste,galerii de speriere a stiti voi cui, lupta contra infertilitatii,galerii la FIV, despre bebelusii nostrii,despre noi, mame de ingeri!

Cu drag, Pepsi.



Lume, luume, se supune la vot liber exprimat, cu DAsau NU, urmatoarea intrebare-intrebatoare :

DORITI CA PE LISTA, SA FIE TRECUTI SI INGERASII?


Cap. 1,2



album foto
va invitam sa puneti poze cu minunile ca sint in burta sau nu!


GRAVIDUTE


c.myry -DN 02-02-1975 de Sara Denisa, DPN 25.05.2008
danangie - D.N 08.02.1977 de Alessio Michele, DPN 21.06.2008
monysorescu-D.N.05-02-1981 de

blueeyes2003- DN 28.09.1978 de ,DPN 15.08.2008
musettepink de , DPN - 16.09.2008
alinushca - D.N 26.12.1982 de , DPN - 22.10.2008
mav de , DPN - 04.11.2008 si de Sebi (04.02.2004)
maryb de


ASPIRANTE

Liana30 - D.N 27.09.1973 - incercata indelung si intermitent de Grasu'

irinabobe - D.N 07.01.1978

IreneCAM - D.N 26.09.1978 - dosar de adoptie in lucru

mcrissa - D.N 30.03.1979 - incercari din noiembrie 2004

L5845 - D.N 11.03.1975 - incercari de aproape 8 ani

marynik - incercari de 10 luni
miha74 -D.N. 21/10/1974 - de Laura Ioana (30.09.1997) si dosar de adoptie in lucru
miruna22 - D.N 22.01.1981 - in pauza de pentru 3 luni


MAMICI


Pepsi - D.N 20.11.1974 de Dominic (17.05.2004) si David (22.06.2007)
cristina26 -D.N 11.04.1977 de Ingrid Ecaterina (02.04.2007)
vivela de David (02.09.2007)
jojo_miha de Theodora Ioana (29.09.2007)
slimatei de Stefania (22.12.2007)
Laura Ioana DN 08.01.1976de Thea Maria (03.01.2008)
Teo2rina - D.N 08.10.1981 de Mihnea Adrian (14.02.2008)

remaliss - D.N 01.07.1974 de Rebeca Iulia (01.04.2008)
kitzy de Diana (24.04.2008)

Cristy74 -DN 31.01.1974 de Eva Maria (05.05.2008)




CINE SE VREA PE LISTA,SA RIDICE FRUMUSEL MANUTA SUS SI SE REZOLVA !!!




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Pun si aici mesajul meu ptr orice eventualitate (ca am vazut cam tarziu ca pepsi a deschis subiect nou )

Salutare fetelor!
Cu mare intarziere la multi ani si de la mine ptr cei care si-au sarbatorit ziua numelui duminica!
Alinushca felicitari ptr caruciorul bleo.
Kitzy mai ai foarte putin si nu o sa mai fi la promotie. Sunt pe pozitii ptr galerie.
Noi suntem mai bine. Nu am mai avut contractii dar oricum evit pe cat posibil sa stau mult pe scaun sau in picioare.
Va pup pe toate!

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:


Buna seara,

Maryb-felicitari pt. inimioara! Ma bucur ca totul e in regula. Sarcina usoara si fara probleme in continuare!
kitzy incep si eu galleria! O sa fie bine, stai linistita .
Musette -Ce mai face burtica ? cand mergi la control ? Eu am sunat azi si asistenta mi-a spus sa sun maine dupa 16 sa imi spuna daca e Tutu pe 30 la cabinet.
Flavia– ce mai fac baietii ? Cu raceala cum mai e ? Multa sanatate !

Miha, Irene- am semnat si eu petitia si am transmis link-ul cunoscutilor mei.

Eu sunt bine, doar ca nu prea pot sa stau mult timp pe scaun, ma dor oasele bazinului. E semn ca se dilateaza?!! Bine ca am terminat bagajul pt spital. Nu se stie...niciodata cand te apuca.
Azi am stat blocata in trafic cu masina in pasajul Lujerului 50 min. Am crezut ca o iau razna. Ma gandeam ca daca ma apuca atunci...sa-mi fie invatatura de minte sa mai ies cu masina singura...Ma si vedeam alergand printre masini cu burta
Asa ca am eliminat din calcul traseul acesta spre spital daca o fi sa ma apuce durerile.


Va pe toate si va doresc o saptamana frumoasa! Sper sa iasa soarele cat mai repede!




myry 35+ Sara Denisa DPN 25.05.2008






Pozele mele

Mami si tati te asteapta

Mai e putin



Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Ce uituca sunt!

alinushca-felicitari pt fotbalist! Sarcina usoara!

myry 35+ Sara Denisa DPN 25.05.2008






Pozele mele

Mami si tati te asteapta

Mai e putin



Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

C.MYRY,

Alinushule, felicitari! Sa fiti sanatosi!

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

cristina, asa zic si aici ca e f important sa fie pus bebe mic la sin in prima ora ce urmeaza dupa nastere sa fie cit mai mari sansele sa reusesti bine alaptatul.la fel si cu sticla si biberonul sau suzeta, pupici la printesa de la ai mei printi, sa dai de stire cind mai pui poze noi. imi pare tare rau ptr mama lui miller ca iar a pierdut pe bebe mic din burtica

teo, ce ma bucur ca a iesit bine actiunea ta, pacat ca nu s-au implicat mai multi oameni, eu pun drojdie uscata, in reteta la fel se pune, nu am incercat cu aia cruda. bei cit ai nevoie, si cind ai nevoie, nu e regula, daca crezi ca ti-e ok nu mai bei, de obicei e important la inceput cind se stabilizeaza lactatia in functie de ce suge bebe mic.da, in curind spalam piscina si o pregatim, mai e pina sa ne balacim in ea, da macar s=o pregatim, azi au fost 22C.auzi e bine ca te gindesti deja la o alta sarcina e bine si asa cu mutatul, macar sa va mutati. multumesc ptr pitici si aprecieri la adresa lor sa anunti cind pui poze noi, sa ma uitpoate faci o dermatita de contact?ai mai facut alergii la ceva?

kitsy, lasa ca e timp sa vina printesa mica, uite eu pe amindoi i-am facut dupa termen, la dominic la 41s, si david 40+4, tu ai 39 deci mai are timp vrea sa faca pastele la cald

cristy, ce ma bucur ca ai venit am sa te trec pe lista miine, sau daca cineva mai umbla la lista va rog sa o treceti si pe cristy mai ai atit de putin si tu!e bine sigur bambina

irina, sa ai nevoie cit mai repede de blogul meu nu prea sintem ok, adica dintosu mic o trage inca cu otita aia nenorocita, am fost ieri la pediatru si cica inca ar avea ceva acolo, si dupa ce ca a luat 20 zile antibiotic, i-a mai dat ieri inca 1 luna de antibiotic, ceva "usor!" miine merg iar la medic generalist,sa cer trimitere sa merg la orl, ca m-am saturat de toate parerile, si cel mai trist este ca prietena mea care e medic aici, m-a dezamagit cum nu m-a mai dezamagit nimeni de mult timp......

alinushca, felicitariiiiiiiii ptr baiet! na ca mai trebuia si baieti ca tot fete sint!ma ce-mi faci tu mie?ca io sint la regim

liana, ma gindesc tare de tot la tine

maryb,felicitari, bravo

dana, te simti asa ptr ca esti gravida, si eu gravida ma simteam uneori exclusa de la durerea, ca musca-n lapte vorba lui mav, dar asta este, aici esti bine nu?

mav, imi pare tare rau ca atit de multe fete au pierdut sarcini la voi la odisee, e odios ce se intimpla.....parca tot mai multe sint,

slimatei, continua asa ca esti pe drumul cel bun, ma bucur ptr voi, la multe lunite, al meu a facut azi 10

lau a plecat din bucuresti de aia nu intra, da e bine! mi-e dor de tine pe forum

musette pai se poate, nu ai voie de stari proaste, ia un picior in fund la hormoni

mirelush, ma bucur tare mult sa te vad aici,ai grija de tine si stai cumintica in pat

miruna, mie mi-a venit cam la 6 saptamini, dar tot am singerat intre, am avut probleme. nu te mai gindi la ce poate nu e, iti faci griji degeaba, vei vedea cu medicul dupa sarbatori. eu, tot singeram asa de aiurea intre ciclu, si imi era frica ca nu voi mai ramine gravida, si uite ca nu a fost asa, sanatate multa si distractie la munte. aici nici nu se recomanda doua chiuretajuri unul dupa altul, ca cica iti scade sansa sa ramii apoi, adica eu cu toate problemele de apoi, tot nu m-au mai chiuretat, am luat pastile sa elimin ce poate era pe acolo

mony, ma bucur ca esti bine

miha, nu e bine david deloc, ii explicam mai sus irinei, urasc otitele, am avut parte de ele si la dominic si la asta micu vad, ce fac oare gresit?merci de intrebare

myry, ma bucur sa aud de tine, am vazut poze cu tine prima oara, nu am vazut pina acuma, esti o frumoasa, asta esti, ce burtica frumoasa ai!david nu e bine din pacate explicam mai sus ce si cum.....multumim de urari mai ai atit de putin.....

irene, ce mai faci?

o saptamina buna sa aveti, sa-mi tineti pumnii miine sa rezolv ceva la medic cu david, ca nu mai suport sa il ia din nou durerile!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mav cred ca te-ai zapacit tu
N-am pomenit de nici o dilatatie pt ca nu am asa ceva, o fii zis altcineva
Pepsi tare as vrea sa se intample saptamana asta, ca tot e Saptamana Mare...acuma, cand o vrea Dumnezeu, numa sper sa nu apuce dr sa ma interneze pt inducere.

40 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna dimineata si LA MULTI ANI!tuturor sarbatoritilor si sarbatoritelor!
Flavia dupa 20 zile si tot nu i-a trecut?Mititelul!
Ies ca si azi am o zi aglomerata.Va pup pe toate!

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
printesa mica
http://community.webshots.com/user/jojo_miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna dimineata la toate minunatele !

ca nu am apucat sa mai scriu pe aici de cateva zile bune, dar am fost foarte ocupata cu pregatirile de plecare din Bucuresti, in mini-concediul de Pasti, acasa la Resita. Am citit asa, printre randuri, dar nu am apucat sa scriu decat abia acum, promit ca imi fac timp sa citesc din urma si sa va raspund. Stiti si voi cum e cand mergi acasa, toata lumea apropiata vrea sa te intalneasca, plus curatenia si pregatirile de Sarbatori...ce bine ar fii daca ziua ar avea macar 48 de ore , asa poate as reusi sa rezolv toate cate s-au adunat .

LA MULTI ANI!!! pentru toate cele si toti cei care azi aniverseaza ziua de nume, multa sanatate si numai impliniri!



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua tuturor,

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, pentru incurajari.

CRISTINA da stiu, asa ar trebui sa fac.....sa nu ma mai consum si sa evit ceea ce ma intristeaza.

FLAVIA eu da, aici ma simt bine. De altfel , cred ca se si vede. Dupa cum scriu,nu? Acel mesaj era o reactie de parere de rau pentru MARY. Mi s-ar fi parut mai corect daca ALE i-ar fi scris un PM, explicandu-i ca nu-si mai au loc acel tip de mesaje acolo si sa modifice mesajul sau sa-l stearga. Dar nu sa-l stearga ea. Ca MARY a fost destul de contrariata....adica....la bucuria pe care o proba in acele momente, sigur nu si-a dat seama de raul facut, adica sigur nu si-a dat seama ca sunt fete proaspete sosite acolo, din pacate. De asta, scrisesem acel mesaj.

Deci, fetelor, ieri am fost la eco. Bb e bine. Are 2 kg, 45,7 cm. Sunt sigura ca nu are chiar atat....ca aceste masuraturi nu sunt asa de relevante. Dar oricum, am un grasun de bb. PAcat insa ca l-am vazut foarte putin...vreo 5 minute...fatzuca vreo 2 secunde.....asta ne-a morcovit tare si ne-am enervat putin pe doctor. Dar important e ca bb e bine.

Ma duc sa fac o ciorba de legume.....






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Alinushca felicitari pt putza. sa faca numai nazdravenii sa te inveti minte ca a doua oara sa nu mai ceri baiat!
Flavia imi pare rau de dintosu mic ca inca ia antibiotic. Nu e nasol pt el ca ia asa de mult timp? iti tin pumnii sa vii cu vesti bune de la dr.
Danangie pai mama draga daca mananci ciorba de legume normal ca esti nervoasa. Ia fa-i si tu lu bebe un gratarel ceva si sa vezi ce hormoni veseli dezlantuie.
Lau bine ai revenit!
Kitzy stau pe faza cu galeria. sa nu uiti sa tipi cand dam startul da?
Myry am sv pe langa Lujerului, daca te apuca nascarea in pasaj da un ticnal ca vin si tip langa tine.
Monysorescu, Mav, Jojo .
Io azi ii serbez pe gigei ca e Sf Gheorghe.
Sa nu uit La multi ani pt cei care isi serbeaza azi ziua!

Mergi la inceput