Colectia de toamna-iarna 2005 (193)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Neatza,

Dordia felicitari pentru baietel!!

Pupici.

www.flickr.com/photos/25531152@N03/?saved=1" target="_blank">Poze cu Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Eu iar n-am dormit decit 2 ore.M-am trezit f speriata caci se zguduia patul cu mine din cauza batailor inimii.Mi-am luat pulsul si aveam undeva in jur de 120 de batai pe minut.Nu stiu ce dracu e asta si unde sa ma mai duc.Insist azi iar la doctorita.Poate tb sa fac vreun EKG sau...Si tensiunea e mica.Mi-am luat-o ieri.90 cu 70 iar pulsul era 104,in conditii de calm,fara efort ori emotii.


EDIT: de-aveti chef mai votati-ne odata.Ca astia au reluat procesul.

=========================================================================

Din cauza de frauda s-a reluat voatarea de la zero.Sa mai indraznesc? www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

hello heloo.
Feli zau ca nu stiu daca m-ai intrebat ceva, dar eu sunt cam aiurita zilele astea, trebuie sa fac niste giumbuslucuri si invarteli care ma cam seaca si nu am fost atenta. Asa ca mai zi o data daca pot sa te ajut cu ceva.
Cu jobul asta simt acum, ca nu vreau o astfel de viata, desi financiar as vrea mai mult ca nevoile cresc. Insa deocamdata ne descurcam asa ca nu merita sa ma omor pentru ceva ce nu este imperioas necesar. Poate cand o face fi-miu 18 ani decid sa ma relansez profesional; o sa am aprox. 45 de ani deci inca 20 de ani pana la pensie, timp berechet.

Ma duc ca imi consum viciul pe hol.
Mihaela


album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza si de la noi!

Azi sunt bufnitza-free, ca o cazez la mama peste noapte. Asa ca stau la "bibiciu" pana tarziu si invat, ca deh, sotul meu inainte de ora 22 nu gaseste drumul spre casa.

Anda77- tinem pumnii pentur un nas mumos si super-functional.

Leea- nu-i a buna treaba. Fa si un EKG, desi nu cred ca e ceva de la corason. Mai degraba ceva stari de panica + ceva astenie... macar de-ar fi doar atata. Sanatate!

ma duc sa-mi aleg tema pentru lucrarea de diploma.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Miahelutat nu-i nimic, te inteleg ca si eu abia apuc sa citesc, daramite sa mai raspund. Te-am intrebat (de 2 ori de aceea de aceea am zis asa) daca inca mai bei ceai verde. Eu m-am lasat, ca mi s-a parut otrava
Noki cred ca optez ptr Botanik. Dar ia, zi-mi, era cald rau in septembrie, anul trecut, cand ai fost tu? Si e zgomot rau? Ca il stii pe seful, vrea regim de pensionari de aceea tindeam spre Mirada. Insa drepe acest ultim hotel am citit un review f.nasol si sunt in dubii.
Iar compania Jetran cum e? Am auzit ca pe Baneasa e omizerie de nedescris, plus ca TOATE cursele au intarzieri de 4-5 ore, wow, horror!
Spor la invatat.
Leea nasol! Nu mai stiu, tu MG iei? Eu ma simt f.bine dupa magneziu cu B6 (varianta romaneasca, ca e acelasi-acelasi lucru cu vestitul MagneB6). Eu cred ca ai stai de panica, din cauza problemelor pe care le-ai avut in ultima vreme.
Mizeria sper s-o terminam duminca, si sa aducem ci copilul acasa, ca mi-l schimba bunicii de tot Mama, ce caposi sunt, nu mai vor sa ne asculte deloc. Toata saptamana a dormit cu ei in pat, ca cica "nu vrea sa doarma in patutul ei, iese din sac si vine la noi". Dar acasa cum o dormi, frate la locul ei?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Feli, mergi pe Botanik si mergi cu Ideea Tour, care ia de la Ali Baba si ei fac cursele cu Taromul. Vezi ca ai reducere de early-booking la acaest hotel de 12%, pana la sfarsitul lunii, daca pltesti integral. Eu sunt pe principiul ca atunci cand merg cu copilul NU ma risc cu curse low-cost, ca pot freca menta ore in sir pe aeroporturi si nu merita sa-mi stric concediul pentru asa ceva. Dau un banut in plus, dar merita.
Cu zgomotul...care zgomot? Hotelul are 5 corpuri de cladire de cate 4 etaje, la oricare din ele nimeresti e liniste si pace. Esti ca intr-un parc, e mirific acolo!
Cu caldura, poti merge linistita in septembrie - eu am fost anul trecut in perioada 3-15 septembrie si erau 30-33 grade ziua si 27-28 noaptea, dar fiind complexul in super-vegetatie, era racoare seara si niciodata nu am dat drumul la AC. Iar ziua nu mori de cald, e numai bine, dupa parerea mea.
Deci votez cu incredrea acest hotel, sigur nu vei regreta!



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Gata, am hotarat Botanik sa fie! Mama, luni platesc, am emotii de parca ma duc la examen nu in vancata
Multumesc din suflet Noki

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Feli ceai verde mai beau ocazional ca mi-am luat ceai dar am uitat sa il iau la serviciu, iar acasa imi trebuie ceai de tei sa ma calmez si vreo 3 distonocalme ca sa nu omor copilul, deci ceai verde no way dupa ora 17. Insa eu nu l-am luat niciodata simplu ci combinat cu iasomie sau nu stiu ce muguri de pom, care ii schimba fundamental gustul, deci este chiar bun. Daca vrei sa mai bei ceai verde iti recomand sa il iei combinat cu alte plente, nu simplu, cel cu iasomie este absolut demential la gust si miroase de mori.
Leea eu acum caut capsule sau pastile sau ce mama naibii or fi cu extract de Maca, suna ca si kk dar se pare ca nu e. E ceva planta din India, pe la vreo 4000 m creste si cica este geniala, adica se zice ca iti da o stare de buna dispozitei, regelaza dereglarile hormonale, combate stressul, iti da o stare de vitalitate si imbunatateste viata sexuala....So doar si pentru ultimul beneficiu eu m-am hotarat sa incerc, asa ca o caut pe net in disperare. O sa o incerc si daca merge iti spun si iti trimit si tie una. Ma ofer deci cobai pentru Maca.
Pusy
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

ziua buna si de la noi!


ieri am fost cu lexi la vaccin, a plans un picut dar am si avut intariri care au distras-o de la ac.
eu sunt la mila "tuturor"..sa imi cumpere cate ceva si ma omoara starea de neputinta...nu pot sa fac nimic.
Azi am fost sa imi faca analizele si prima doza de dexamethasone si luni ma sunt gata de marea intalnire . Am mari emotii!

diana iti urez si aici, sa fie sanatos flacaul sa ai mult laptic si refacere usoara.

leea un camp de si un . o sa fie bine!

mihaela, curaj ai? tii minte ce te framanta pe tine inainte de nastere, cam alea sunt si framantarile mele!!!

anda, te imbrtisez cu drag, ai grija de tine si mult succes cu operatia . (te-am sunat si eu dar ai avut tel inchis)

noki sa imi spui si mie ce tema ai ales!

catalina, leea, liftul functioneaza la capacitate normala incepand cu ziua de ieri

tania

feli, o sa fii foarte multumita de botanik, si eu stiu persoane care au fost acolo ( cu copii) si numai la superlativ mi-au vorbit, am vazut si poze si totul este asa de fain!!! M-ai facut sa zambesc cand am citit de dorinta de liniste...parca il auzeam pe mihai al meu ( nici el nu suporta galagia, muzica tare si etc...)

ina sa iti fie de bine tunsoarea!

Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Am fost la dr de fam iar.Test- care am uitat ce dracu certifica: ochii inchisi,mainile intinse in fata,una linga alta,deasupra lor o coala ministeriala.Dupa 30 de sec m-a pus sa deschid ochii.Zici ca era cutremur,asa se zguduia coala aia.In fine...ea suspicioneaza tiroida.Azinopate am cautat si io pe net sa vad ce cauzeaza crsterea atit de mare a pulsului si am gasit cum ca tiroida ar fi una din probleme...Mi-a dat trimitere la endocrinologie si ceva vitamine+sirop de catina.Mi-am facut programare pe luni seara.Mai tirziu am sa incerc sa scot o parte din analize,cele de singe.Cred ca nu mai am un gram de calciu la interior.


Feli ocazional am luat calciu si magneziu,dar in ultima vreme nu.
Miha succes cu Maca.Da si mie link de gasesti ca acu io n-am nervi sa caut.
Noki asa a zis si dr ca n-ar fi probleme la corason.
Si io vreaaaau vacantze ca ale voastre cu tatic si copil.
Roxi luni???Deja???Am si eu emotii,darmite tu...

=========================================================================

Din cauza de frauda s-a reluat voatarea de la zero.Sa mai indraznesc? www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput