Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Anticorpi antispermatici

(3 voturi)
Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 24
SilviaT
SilviaT

64 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite SilviaT un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetelor,

Referitor la pestera buclucasa, daca imi permiteti, eu sunt nascuta in acea zona si nu, nu am auzit de nicio vindecare miraculoasa si, ca un exemplu viu, am si vizitat-o de multe ori si iata ca inca ma chinui sa am un bebelas Legendele sunt legende, dar nu ne ajuta prea mult in lupta noastra. Pe de alta parte, recomand o vizita a pesterii, in scopuri pur turistice :)
Mergi la inceput
aurora70
aurora70

82 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiaurora70 Adauga semn de carte la raspuns Trimite aurora70 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumim Silvia pt informatiile de la fata locului
Mergi la inceput

ANI.G

682 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiANI.G Adauga semn de carte la raspuns Trimite ANI.G un Mesaj Privat  Reply with Quote
si eu care deja facusem itinerariul
am 500 km pana acolo

adevarul e ca asa e, te agati de orice auzi, poate, poate o merge si la tine
oricum m-am distrat teribil cu "ia o pauza"
si cu siguranta vom merge sa vedem pestera

Despre infertilitate si nu numai :)

Editat de - ANI.G on 25/10/2012 17:45:55
Mergi la inceput
SilviaT
SilviaT

64 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite SilviaT un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pastreaza itinerariul pentru la vara si neaparat fa o vizita pe acolo, sunt niste locuri foarte frumoase si nu o spun doar eu care ma trag de acolo, ci toata lumea care a trecut prin zona Munte, pesteri, manastiri, ceramica de la Horezu ... Si cine stie, poate pana atunci incluzi si burtica printre "bagaje"
Mergi la inceput
loredanamar
loredanamar

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
multumim Silvia, ai dreptate, ne agatam de tot ce auzim, este bine sa credem in sperante dar sa nu ne facem iluzii!!! eu deja am organizat plecarea dar nu si data...asa ca, poate astept pana la anu.
Sa aveti o zi frumoasa!
Mergi la inceput
aurora70
aurora70

82 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiaurora70 Adauga semn de carte la raspuns Trimite aurora70 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pai sa ne dam intalnire la pestera....nu mai scriu

asa e cu 'agatatul', subscriu...

va pup, o zi frumoasa si binecuvantata de Sfantul Mc Dimitrie pe care il praznuim azi!
Mergi la inceput

ANI.G

682 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiANI.G Adauga semn de carte la raspuns Trimite ANI.G un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna fetele
Stiti cumva daca AA dau modificari ale spermogramei ?
Sau poate arata ca si una normala si problemele sa fie doar la posibilitatea lor de penetrare ?
Stiu cs AA se vad cu testul mar ca fiind legati de spermatozoizi

Aurora m-am tot gandit la tine, cum mai esti ?

PAI1-675-4G/4G-POZITIV HOMOZIGOT
Mergi la inceput

elbereth

246 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite elbereth un Mesaj Privat  Reply with Quote
Prezenta AA poate avea ca efect aglutinarea. Depinde insa de procentul lor.
E adevarat ca testul MAR este cel mai relevant pentru determinarea AA, dar se poate face analiza si din ser (sange).

-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 iunie 2012 Medlife nereusit, aproape esec de fertilizare din cauza calitatii foarte proaste a ADN-ului spermatic
decembrie 2012 - am ajuns la 0 spermatozoizi vii in proba de sperma :(

Mergi la inceput

ANI.G

682 Mesaje
elbereth multumesc
pai tocmai asta e, chiar de la laborator am aflat ca e posibil ca AA sa existe si sa NU apara aglutinare in spermograma

o alta aproblema ar fi ca nu multe laboratoare fac anticorpi antispermatici IgG, cum m-ar interesa pe mine
atunci vom face AAS simplu macar

daca e cineva cu spermograma ok si fara aglutinare si a descoperit ulterior AA, va rog sa-mi dati de stire

PAI1-675-4G/4G-POZITIV HOMOZIGOT
Mergi la inceput
maria_28
maria_28

42 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite maria_28 un Mesaj Privat  Reply with Quote
ANI.G,
AA dau modificari ale spermogramei, sotul a depistat AA il 2008 si de atunci toate spermogramele le are proaste(analiza facuta din sange).in mod special afecteaza ft tare motilitatea, in cazul nostru este undeva sub 5%.sper ca ti-am fost de folos, succes in continuare.

Maria
Mergi la inceput
Pag. din 24 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com