Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Anticorpi antispermatici

(3 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 24

Ralu_mv

829 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ralu_mv un Mesaj Privat  Reply with Quote
Din pacate nu iti pot da PM, nu-l ai activat cred, ca ziceam sa nu ne intindem aici cu treburile astea :)
Ina, de stil de viata sanatos stiu si aplic aproape tot in afara de partea cu miscarea, asta imi iese mai putin decat mi-as dori, si un adevar ca fata de cum eram acum 3 ani, am devenit mai sedentara din pacate. Dar la mancat... nu vreau sa ma laud, dar chiar stiu ce mananc (adica aproape la tot ii stiu sursa) - nu de cumparat, chiar si iaurt fac in casa din lapte de tara... Si incerc sa mananc si multe chestii neprocesate termic.
Daca poti activa PM, poate vb mai multe

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, fiv 1, fet 1, nereusite

Mergi la inceput

Ina_Ina

22 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ina_Ina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ralu, s-a rezolvat
Mergi la inceput

Andra_C

811 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAndra_C Adauga semn de carte la raspuns Trimite Andra_C un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ina, si eu am anticorpi antispermatici si cu inseminare am reusit 2 sarcini. Trebuie putina rabdare si putin noroc :*
Pupici!
Mergi la inceput

Ina_Ina

22 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ina_Ina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Felicitari Andra !
Da, rabdare si noroc.

Poti sa-mi spui te rog, la ce doctor mergi?
Merci

Editat de - Ina_Ina on 25/11/2011 11:08:07
Mergi la inceput

Andra_C

811 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAndra_C Adauga semn de carte la raspuns Trimite Andra_C un Mesaj Privat  Reply with Quote
La Cezara Bucur le-am facut pe ambele, am vazut ca ai intrat si la inseminare, vorbim acolo daca e....
Mergi la inceput
miha_23
miha_23

191 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite miha_23 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna fetelor, poate avem noroc si reusim si noi. Incerc sa ma incarc cu opimism dupa inca o luna esuata. Recunosc ca vroiam sa imi schimb din nou medicul dar dupa ce am vazut ca si dr vostrii va dau sperante cu anticorpii astia insemna ca se poate.
Sa ne relaxam sa fim binedispuse si fericite.
Weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Ina_Ina

22 Mesaje
miha_23, tu ai ramas insarcinata avand acesti anticorpi, deci se poate, doar ca trebuie sa avem rabdare. Daca nu o sa mai avem rabdare putem sa cerem si parerea medicului si sa facem IA.

Abia astept sa aud de bebei!

Week-end placut tuturor!

Mergi la inceput
loredanamar
loredanamar

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna fetelor sau doamnelor!
sunt noua pe aici si as vrea si eu niste raspunsuri.
am anticorpi antispermatici, o valoare de 81, iar intrebarea mea este daca am sansa de a ramane insarcinata prin IA sau doar prin FIV???
Mergi la inceput

cristina.ela

134 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui cristina.ela Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna loredanamar,

La ce laborator ai facut analiza? Ce valori de referinta sunt? Sotul e ok, spermograma e normala?

Si eu am anticorpii astia, 21,4 (pozitiv peste 20). Dar dr. a zis ca as fi putut ramane ... Dar sotul nu-i chiar ok. Chiar si cu normospermie avea prea multe forme anormale. Poate daca avea peste 80 % normale as fi avut nu unul ci mai multi copii. Trompe ok, amh super.

Au fost cazuri cand au ramas insarcinate luand Aspenter...deci se poate...
Mergi la inceput
loredanamar
loredanamar

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna,
analizele le-am facut la Clinica de reproducere umana din Singeorgiu de Mures, jud Mures, dr. Vasilescu (www.fivmures.ro) si am o valoare de 81 (max. 20), spermograma sotului este buna, trompele sunt permeabile, testele hormonale sunt in limite normale...dar am un polip pe endometru! In 31 ianuarie sunt programata la chiuretaj si pe urma am incerca 2-3 IA daca ne spun ca avem sanse (desi ma sperie un pic valoarea ridicata a anticorpilor)si daca nu trecem la FIV.
Doamne ajuta, la toata lumea!
Mergi la inceput
Pag. din 24 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com