Ce ati face daca nu ati ramane insarcinate timp de

Ce ati face daca nu ati ramane insarcinate timp de | Autor: bocairina

Link direct la acest mesaj


Ce ati face daca nu ati ramane insarcinate timp de 7 luni?
V-ati pierde speranta?Ati lupta pentru a avea un copil sau v-ati resemna?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Daca vreti sa aveti copii, faceti-va analize, investigatii, etc. Amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Cred k intrebarea ta se vrea a fi o gluma, nu??
Sunt fete aici care se chinuie de 7 ani si tot nu renunta, iar tu iti pui intrebarea asta doar dupa 7 luni???



Madalina35
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

dar 10 ani?!



pentru Emma
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">Agonie si Extaz, @Lyme, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">PartyDC , blog DC,Timisoara impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Depinde foarte tare daca-ti doresti copil sau nu!

Daca nu-ti doresti putei sa te resemnezi si dupa o luna!

Daca vrei copil atunci te duci la doctor, faci analize, unele dureroase, cheltui o gramada de bani, pierzi o sarcina, strangi din dinti si o iei de la cap. Un an, doi, 10, cat e nevoie, pana cand mai ai ovulatie, te tin nervii si buzunarul.

cred ca biata bocairina n-a nimerit site-ul potrivit, din cum va cunosc eu fetelor NOI NU NE RESEMNAM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Daca chiar te-ar fi interesat ce am face daca nu am ramane usor insarcinate (dai si termen!..), in loc sa postezi un astfel de subiect, ar fi trebuit sa citesti multele subiecte de aici, care arata prin ce trecem noi, astea mai putin norocoase, care nu am ramas insarcinate nu in timp de 7 luni, ci poate de ani buni: HSG, laparo si histero, endometrioza, PCOS, inseminare, fiv, azoo si oligospermie si depresia din cauza infertilitatii. Uite cam asta facem noi, cele care n-am ramas insarcinate si care cine stie cand si daca vom ramane vreodata.
Probabil tu pui intrebarea dupa o luna de incercare, nu? In care te asteptai sa-ti iasa din prima. Din pacate, nu e chiar asa de usor pentru unele dintre noi.
Oricum, iti urez succes!


Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Si eu o iau ca pe o gluma.



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:



Fetele eu zic ca e un troll!

Fetica intai citeste, citeste, citeste! S-apoi pune intrebari!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Eu as lupta in continuare , indiferent de ce s-ar intampla. Nu oncep viata fara un copil.....

Vreau meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaalba spune:

fetelor,cred ca ati fost cam dura cu BOCAIRINA!Apus si ea o intrebare!La inceput si eu credeam ca e nasol daca nu ramai macar dupa 3 luni dar acum cand lunile sau facut ani si cand am mai vazut ce e in jurul meu, imi dau seama ca am gresit Poate fata nu e informata dar noi putem sa o ajutam!
Normal ca primul lucru e sa mergi la un medic si sa incepi sa faci niste analize.Noi te asteptam la aspirante si acolo putem sa vorbim mai multe.Daca ai intrebari, in masura in care putem, te vom ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Corect, de acord cu Adelaalba!
Sa nu uitam ca toate ne-am panicat cand am vazut ca dupa cateva luni de incercari nu am ramas gravide. Am dat fuga pe net sa ne informam si poate si noi, la randul nostru, am pus intrebari care pareau aiurea pentru veteranele de atunci. Haideti sa nu uitam sa fim ingaduitoare cu cele care de abia acum incep lupta asta.

BOCAIRINA, 7 luni nu e f mult dar poate totusi ai putea sa incepi cu niste analize 'usoare' (spermograma, hormoni). Eu iti doresc sa ramai cat mai repede gravida. In nici un caz sa nu-ti pierzi speranta!!!

Arina

Mergi la inceput