Strumfi de iulie-august 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamiCamelia spune:

Nu stiu cum sa fac sa scriu si eu ceva dragut la fiecare poza, asa ca apar titlurile cu care sunt deja in calc ... va trimit si mai recente, dar deja am transpirat.
A! Am uitat sa zic. Duminica am fost la biserica si l-am impartasit pe motanel. Ce mutrite a facut.... In plus se tot intindea la lumanarea din mana mea. In final a rupt-o. Daca va duce-ti la biserica puneti bebe in marsupiu ca nu reusiti nici cum sa faceti si altceva cu mainile. Eu nu am fost asa inspirata, am luat caruciorul si l-am lasat afara.... rau am facut
Sanatate.
Sa nu mai aud de copilasi raciti, cu iritatii, cu tuse ca ma supar.

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Iulia si la noi a nins acu vreo 2 sapt. Si eu sunt satula de iarna.

Ceaiul negru si cafeaua nu se dau pentru ca nu se mai absoarbe fierul. De ce te bate gandul sa o tii pe Iris treaza noaptea? Sunt bune cele low salt. Eu ii iau si unt fara sare deloc si din cand in cand ii fac cartof copt apoi il rup bucatele, pun putin unt, rad putin cascaval si mananca ea cu manuta ei de pe tavita si tare ii mai place. Am furat ideea de la o prietena cu o fetita de 10 luni care mananca mereu singura, refuza lingurita vrea sa fie fata mare.

Iulia intradevar cam putine kg, nu sunt imensa insa sunt pitica, am doar 1, 58 si arat cel mai bine pe la 46 kg. Nu vreau 46 insa macar 49-50 si se pare ca nu vor sa plece deloc. Asa ca am sunat acum la grup si mi-au promis ca scap de ele.

P.S. ma laud inainte sa le pierd, se vede nu?

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Am indraznit sa ies si eu cu carutul afara si dupa ce am dat o tura de parc m-a prins ploaia si Deni abia adormise cu mare concert. Am fugit de nebuna cu carutul pana acasa si in fata blocului s-a oprit ploaia, dar dupa ce eu deja stransesem carutul si trezisem strumfita. Off detest vremea asta asa sucita. Vreau caldura sa trecem la rochite!

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

La multi ani Vivela

Luna transmite-i te rog felitari Adelisei pt felul in care papa. A mea nici vorba sa accepte ceva taiat mare (din mar rade cu gingiile ca e topita dupa mere), s-a smecherit in asa hal in ct mimeaza ca vomita.
Si io i-am luat deja costum de baie la Sophie si tot de la Mothercare (sta cumintel in dulap de doua luni).


Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Camelia, ce minunatzie de baietzel ai! Ptiu ptiu ptiu!!! Poza cu premergatorul acvatic e bestiala!!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Camelia Luca Matei este foarte frumos. Sa-ti traiasca.

Eu cred ca o leg pe fie-mea ca m-a terminat. Nu merge de-a buselea inca insa se pune in patru labe apoi incearca sa ridice un picior pe talpa ,nu stiu daca intelegeti, cert e ca tot pica in cap fix in frunte, a picat pe covor, pe parchet nu mai pot. Daca o iau in brate urla sa o las jos sa-si faca treaba adica sa dea cu capul pe unde apuca.

Ma duc sa-l iau pe Cosmin de la scoala. Iulia nu ti-am raspuns: Cosmin e foarte bine, e o bomboana de copil, invata bine se joaca frumos, cam alintat si nazdravan dar asa sunt baietii.

Va pup.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Lavi, Iulia, Simo, Timi .

Astazi (ca in fiecare zi de altfel), am gatit papa bun pt D. Azi i-am facut legume "aburite" cu carnita - era bun ca-mi venea si mie sa mananc. Si el tot iaurt a vrut sa pape . Nici nu stiu de ce ma mai complic sa gatesc .

Cum faceti voi sa le dati la strumfi sa pape cu mana? Eu am facut aseara "imprudenta" sa-i dau un biscuite in timp ce eram in Auchan. L-a inmuiat bine, l-a stors in maini, a mai bagat si in gura ce-i drept, dar in mare parte era pe haine. Dupa ce a terminat, arata de parca era luat de pe garla . Si cica copiii astia nu simt nevoia sa fie curati. Ash, inainte sa apuc eu sa-l sterg pe maini, s-a sters frumos pe bluza mea , asa, sa stie lumea ca suntem impreuna .



Gabi, mami de D

www.youtube.com/watch?v=7ZscS775ek8" target="_blank">CHILDREN SEE. CHILDREN DO. <-- te priveste si pe tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Vivela eu zic sa fii multumita ca ii place baiatului sa fie curat. Eu nu am curaj sa ii dau nimic in afara de biscuiti in manuta pentru ca mi-e frica sa nu muste si sa se inece. Biscutii ii mozoleste da mai si inghite cate ceva. Dar musca asa tare ca mi-a lasat gauri in telecomanda de la TV! Si doar 1 dinte are si ala abia pe sfert iesit.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

brazuka, inchipuie-ti cum ma musca pe mine de san cu 8 dinti. nu musca mereu, are toane, dar de vreo 2 zile ma tot capseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Vai nici nu vreau sa ma gandesc la muscat ca ei daca ii spun "au ma doare" rade si face si ma tare boacana (de obicei tras de par sau ciupit). Deci cand o sa muste...

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz

Mergi la inceput