Atentie la acest tip de mail!!!! posesorii de card

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Beton parola....

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristianka

sotul meu a facut marea prostie sa deschida primul mail de la raiffaisen credea ca e ceva pe bune si de atunci de... vreo 5 luni primeste intr-una mailuri cu atentionari, avertizari, autentificari nereusite, vreo 10 astfel de mailul pe zi, in conditiile in care el nici nu are vreun cont deschis la aceasta banca. avem si o prietena care e directoare la aceasta banca la noi in oras si i-a zis sa le spuna colegilor sa nu mai trimita astfel de mailuri ca n-are nicio legatura cu banca lor.. si a ramas si ea surprinsa ca nu stia despre ce e vorba...
de 5 zile primeste mailuri si de la BRD cu Activare online si de la inca o banca nu tin minte exact.. off :)

si pe mine ma invadeaza cu acest gen de mail-uri de la raiffaisen. si nu am niciun cont deschis la ei. m-am gandit sa fac o sesizare la banca. dar am dat un repley la unul din mail-uriintrebad de ce cont e vb si nici in ziua de azi nu am primit un raspuns. e bine sa sesizez banca???

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
Emma INVINGE cancerul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Am prim it si eu de la asa zisi "raiifaisen"...si eu chiar am cont la ei si chiar online.
Am trimis la raiffeisenul adevarat o sesizare cu un forward la e-mailul primit...si nici un raspuns.
Asa ca degeaba sesizam bancile!

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angela1975 spune:

eu primeam intr-un timp, aproape zilnic, cate un email in care imi spuneau ( chipurile - cei de la Raiffeisen - asa parea emailul, ca venind din partea lor) - " Autentificare nereusita ! " vezi Doamne, as avea cont la aceasta banca, am incercat sa intru in cont si nu am reusit, ceva de genu'.
Nu am dat curs emailului, am trimis mesaj bancii in care le-am explicat ca desi nu am cont la ei primesc zilnic mesaj cu Autentificare nereusita, eu nefacand nimic in acest sens. Am primit raspuns, au fost surprinsi ... mi-au multumit ...
De la o vreme, nu am mai primit ...

http://photobucket.com/florentza_2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrei5 spune:

Oameni buni: in anul 2010 "phishing"-ul a devenit ceva ordinar de obisnuit! Unul dintre cele mai des intalnite sfaturi: "nu furnizati niciodata detalii despre cont sau parola prin e-mail!". Si in ceea ce priveste siteurile web false va puteti da seama daca siteul apartine bancii sau nu uitandu-va la URL ( adresa siteului ).

Mergi la inceput