Regasiri (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna dimineata,
pt toate fetele....

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Buna fetelor,

mama cat ati scris. nu am prea citit.
Am vazut doar ca Dolores e iar printre noi. Ma bucur mult de tot. Si tin pumnii la Davidutu. saracutu....

Nu am avut net acasa, ieri am fost singura cu Alex. mama mea plecata din cj . sotul la fel. a fost frumos dar destul de greu. 12 ore doar cu mine...sincer admir mamele singur tot mai mult.

Citesc din urma si revin cu raspunsuri.

Buna dimineata la toate si ...

Si eu va iubesc si va multumesc ca existati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna dimineatza, mi-am pregatit ceaiul verde, vad ca pe aici se bea numai cafea, .

Dayanara, faza cu gatitul are si parti bune, si parti rele. Daca are cine sa-ti gateasca, e minunat, in caz contrar...va trebui sa inveti curand.
stai sa cresca Ivan marisor si sa-ti ceara in mod expres: mama!!!! vreau desert, ca la gradinitza ne da zilnic. Sa vezi atunci bucurie....

Koko, m-au amuzat si pe mine gemenii (ma refer la faza cu covorul), sa stii ca au grija de ei (uneori, nu tot timpul)

Dodo, ce probleme aveti de mergeti la recuperare?

Mayaione, vai de fundurile voastre, :)), multa sanatate!

Violeta, , am tot timpul senzatia ca sunteti pe drumuri. Mi se trage de la avionul din semnatura, :)).

Dbunny, ai talent! Moaama, ce-am salivat citind cum ai preparat desertul ala fantastic.

daca va place www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii, votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

"HARIBO macht Kinder froh - und Erwachsene ebenso"

moaaammmmmaaaa cat ati mai scris - nu stiu cand mai pot recupera. poate cand doarme ea. am trecut ca prin branza printre pagini.
la noi ploua asa ca suntem consemnate la domiciliu. poate poate o scot nitel cu carutul si cu prelata - sa vad cat chef am.

sunt datoare si cu doua teme - cea cu time-out-ul si cea cu filmuletul cu bebe plangaret.

fug la Kara pe covor - pa pa


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

buna sa va fie inima, descurcaretelor!

quote:
"HARIBO macht Kinder froh - und Erwachsene ebenso"


haribo face copii fericiti - si pe adulti la fel.

fara rima insa in romaneste.
credeam ca ma lipesc la un mesaj,dar trag copchii de mine.revin cand dorm daca nu ma ocup cu clatitele japoneze....pardon,cu producerea fumalaului in casa.

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

danita, multa sanatate si un mare pup pt p

miki cum mai este adi? ce ati mai facut?

mephala acum chiar pot vota ;)

bambo, imi pare rau pt buni a ta.e greu pt ca e cineva la care tii. eu am trecut prin asa ceva anul trecut cand bunica mea chiar s-a dus la un moment dat dup o perioada nu tocmai buna. am trecut pritr-o perioada f nasoala...dar, viata merge inainte si cu bune si cu rele. le luam in piept. mai cadem,ne scuturam si mergem mai departe..ce sa fecem. mai rau e daca cei din jur nu te inteleg in astfel de momente si te judeca aspru in sensul ca nu-ti inteleg supararea si nu-ti acorda timpul necesar sa-ti si treaca. te pup. ce face tony? mai are semne ceva?


dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dolores ...spune-ne de David...ce infectie a avut? ce tratament faceti? cum a fost la spital?

dayanara...blugodependento!

Koko si Dani facea ca si sandokanii(acu nu mai face, suntem mari) daca vroia sa dea cu capu' cauta un loc asa mai moale....)

Dani acu a descoperit ca-i super fun sa bata cu jucariile: in masa, in geamuri, in tv, in oglinda, in perete

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Dolores, zau asa, da-ne vesti bune despre David. Ati inceput tratamentul?
cat despre votare, votezi numai daca-ti place poza, .

sa va fac cunostina c-o bunicutza simpatica

"o batranete onorabila este copilaria imortalitatii": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii, votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

sriu pt cine e interesat, pt cine nu...exista scroll..

david, in urma analizelor a avut o infectie intestinala. urocultura si sumarul de urina i-au iesit bine. azi iau rezultatul de la exudat faringian si croprocitograma. acum are diaree. febra nu a mai facut.

ieri cand ne-am dus sa-i bage antibioticul le-am zis ca mana s-a umflat si este ff rosie. de fapt le spusesem cu 12 ore inainte dar mi-au zis ca daca vena nu s-a spart atunci tot pe acolo ii baga. le-am intrebat daca mai rezista vena inca 5 administrari de antib si mi-au spus ca nu. si atunci de ce sa nu scoatem branula daca tot e rosie mana si-l doare....buun, n-am mai insistat caci nu prea imi placeau d-rele..iar la 1 noaptea cred ca nu aveau mare chef de scos si bagat alta branula. cred eu..in fine urma sa venim a doua zi la ora 13 pt antibiotic. ma duc la clinica caci in spital se baga doar daca nu lucreaza clinica..respectiv noaptea..si le zic si lor de mana..se uita, baga ser sa verifice si i-am zis ca ii curge pe langa...ii taie bandajele si intr-adevar mana lui david era ff umflata, rosie si plina de bubitze mici si rosii..mi-au dat lacrimile..davidul meu urla caci toata perioada spitalizarii, tratamentelor a fost supus presiunii psihice..saracu cred ca e putin traumatizat...

vine o asistenta si verifica la vene cred ca 10 min..nu prea ii gasea..se hotaraste asupra unei vene..baga acul si nimic...il scoate..si il intzeapa in alta parte ..nici acolo nimic..facea cu acul stanga dreapta.. david tzipa rau de tot, se zbatea din tot corpul, ma tragea de gat cu manutza libera, era roshu tot de am crezut ca ii plezneste ceva...buun..pleca aia si vine alta..iar il ia la verificat....ii baga acul in alta parte..iar nimic..eu am transpirat instant..ma luase durerea de inima. sotul meu era pe sala facea 13/14 de nervi... ii scoate si de acolo acul si imi zice sa-l dezbrac sa se uite la picior...pana la urma a mai zarit ea o vinishoara la manutza...a patra intzepatura si tot nu nimereste..i se sparge vena...scotea si baga acul, il duce in toate directiile sa prinda vena ca fugea cica..in momentul ala am vazut cum ii aparusera lui david niste punctuletze mici si rosii in jurul ochilor de cat s-a fortzat..se ineca de plans..urla din toata inima si cu toata puterea. ei in acel moment am tzipat la cretina de asistenta sa-i scoata acul ACUM....ca nu mai suport...tzipam efectiv...sa vina cineva care s epricepe si e competent..nu mai suport sa-l vad pe david cum tzipa si se zbatea....am zis ca fac stop cardiac...i-a scos acul din manutza si in timp ce s-a dus sa cheme pe cineva l-am vazut pe sotul meu cum a iesit afara sa fumeze si plangea efectiv de nervi...trimit mesajul ca nu vrea sa-l pierd..revin


dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Iar a venit ploaia ,era asa intuneric in camera ca am dormit pana la 10 amandoua
de vreo cateva seri Antonia face kaki dupa ce ii fac baie si punem pampers curat


Dbunny-uite poze cu caprita Antonia
Mirona-ce fain v-ati distrat duminica ,cata rabdare are Karina la bagat lemnele
Mayaione-vazut pozele cu voi doua
Dolores-ce mai face David?
Kokorina-bunica e bolnava de cancer la stomac de anul trecut,nu a vrut sa se opereze si nu vrea sa auda de medici,a slabit f mult si e din ce in ce mai rau(sunt f atasata de ea,m-a crescut de mica,ma simt vinovata ca de cand o am pe Antonia am fost mai rar pe la ea ,noroc ca mama mea locuieste cu ea si are grija de tot)
mephala30-ce bunicuta draguta
Dbunny-cred ca au exersat bine pana au facut filmuletul cu bebe cersind atentie

azi avem peste cu mamaliguta


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput