Gravidute & Mamici de IASI (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by danyelle005

crema de portocalehttp://good-times.webshots.com/photo/2017655370103159727AXCvgt?vhost=good-times


Pot sa servesc si eu, ca arata tare, tare apetisant
Am vazut bineinteles si sarbatorita linga tort, scumpa tare, parca ar fi Scufita rosie


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella (ingerasul cu galben) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella reprezinta *Clipa mea de viata*

Daniela, mami de Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Ella frumoasa Bianca, tortul apetisant, iar tu arati... ispititoare
Da repede reteta, ce maninci de arati asa bine ?!

De fapt, m-am uitat si prin alte albume de-ale fetelor si toate sint slabute, asa eram si eu pe vremuri, dar acum...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella (ingerasul cu galben) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella reprezinta *Clipa mea de viata*

Daniela, mami de Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Fetelor,sora mea care e gravida in 31 sapt. are un hemoroid cam mare.
A fost la un medic care i-a dat niste supozitoare (care nu-si prea fac efectul)si miine se duce la altul.
Nu stiti voi niste remedii naturiste care merg in sarcina.ea nu este in tara( e in Germania) si daca merg ceva ceaiuri,unguente sa-i pot trimite de Paste(se duce sora ce-a mica la ea).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Monica mama mea facea des hemoroizi si facea spalaturi cu tarite de griu. Ma rog, fierbea taritea de griu si cum se limpezea, se lasa taritea la fundul lighenasului, se spala cu apa respectiva. Altceva nu stiu sa-ti spun.
Sanatate surorii tale.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella (ingerasul cu galben) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella reprezinta *Clipa mea de viata*

Daniela, mami de Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Monica,unguent de castane de la magazinul naturist.Este si un ceai special Hemo...nu stiu cum...Dar crema e buna buna.

Ella,sa va fie de bine botezul.Foarte frumoasa Bia ta. Mi-a placut cum a fost imbracata,ca un ingeras.
Bag seama ca Domi o curteaza de pe acu.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by Nonna76

Fetelor,sora mea care e gravida in 31 sapt. are un hemoroid cam mare.
Nu stiti voi niste remedii naturiste care merg in sarcina.


si unguentul de galbenele cu propolis(prefer de la dr. Baciu -gasesti in mag. naturiste) este ft. bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Ella, am vazut pozele cu Bianca Antonia: o fetitza si o mamica, frumusele amandoua, .

daca va place www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii, votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Cremele de care vorbiti voi le-ati folosit in sarcina?
Eu nu stiu daca medicul ei de-acolo se pricepe la unguente de castane.
I-a spus de galbenele dar inca n-a gasit ,nici nu prea stie unde sunt magazine naturiste in zona ei ca sta intr-un orasel mic.
va multumesc mult.Daca mai stiti ceva mai spuneti ca tare mi-e mila de ea.De cind are problema asta nici n-a mai luat in greutate ..ea si asa e slabutza.

Eu mi-am adormit copii.Am avut de lucru la un test pe miine,as mai avea de citit o lectie dar cred ca las pe miine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ultima perla calda calduta si ma duc la ...
Azi l-am trimis pe Robert la bunica,cam cu "vreau dar nu mai vreau". Si toata ziua a batut-o pe bunica-sa la cap ca vrea acasa.La un moment dat ii zice soacra:"bine,te duci acasa,dar mami e la servici,iar tu ai sa ramai singur cu Amira"...La care el foarte serios:"cum sa laman singul cu bebe?Ce?Eu am tzatza sa-i dau?"



Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Acum am vazut ca e cam tirziu.
Nu mai e nimeni?
Ati plecat toate fara sa spuneti?

Mergi la inceput