Strumfi de iulie-august 2007 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata! Ce patesc daca o culc pe Sma inainte de ora 10... se trezeste la 6 ca trebuie schimbat pampersul si basculat biberon, si eu nu mai pot sa adorm.

Mihaela, multumesc de indemn. Nu gasesc subiectul cu doamnele in discutie, ma duc sa mai sap. Editez ca am gasit subiectul, dar postarea ta a fost stearsa.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

hehehe.ce matinala a fost ioana. pampersi?????????am dormit pana acu,cu cele 3-4 treziri nocurne,dar macar sunt mai odihnita.doamne ce-mi lipsesc zilele alea cand leneveam pna la 12-1 in pat.
am coborat salteaua la patutz, ca andrei da semne de ridicat in picioare, si ma omoara spatele sa-l iau si sa-l pun asa jos.of of, mai mai!!!!!!!

Mihaela
cine n*are "restantza" n*are prestantza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata si din Moldova.
Noi n-am mai povestit de strumf de ceva vreme. Suntem bine,varicela e doar o aducere-aminte, stam f. mult afara.
Suntem singurul copilas sub 2 ani cred care e fara caciulita afara din orasul nostru.Va imaginati ce apostrofata sunt si cum ma amuz.
Andrei merge de-a busilea(ce expresie!!!)f. repede acum, vorbeste pe limba lui cind e bine dispus(si se intimpla des asta-din fericire),dinti are tot 6, maninca binisor,ii place sa fie alintat,sa se joace cu vlad.De mers inca nu dar cum vlad a mers la 1an si 2 luni,eu cam tot asa si Cristi dupa un an- mai asteptam.
Acum observ ca s-a trezit ca vorbeste in pat de unul singur.

Ieri am observat ca sunt o persoana f. valoroasa-o cutie de lapte praf e 40ron.Si eu l-am hranit pe Andrei si vlad echivalentul atitor cutii....Oricum as vrea sa-i dau sa suga pina in septembrie-daca pot si sper ca pot.

de la noi si plimbare placuta azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata!
Nonna te prind si aici , da' sa nu zici ca te calc pe coada, ca pastrez distanta regulamentara
Loredana multumesc pt raspunsul cu privire la mucegai
Mia ai un baietel tare scump, imi plac tare mult ochisorii aia albastri
Karli bine ca ai revenit, ca intentionam azi sa te caut si in gaura de sarpe, hehe
Ioana ia fa-ti timp si pune niste poze noi
Cristina e posibil sa fie un virusel, doctorita inca nu ne-a vazut ca a venit we
Mamii felicitari pt primul pas!

Lori a mea e moale tare de vineri, nici jucariile nu o tenteaza, nici papica (da' san baga), nici povestile mele, traseul prin casa i se pare plictisitor si se agata repede de mine sa o iau in brate, plange din orice, se sperie la gesturi sau zgomote marunte. Doctorita nu a mai fost de gasit, dar nici la urgente nu m-am dus cu ea avand in vedere ca nu are temperatura mai mare de 38 si o stapanesc cu antitermice. Socrela si cu maica-mea sustin ca asa au patit odraslele lor la eruptia dentara. Dimineata parca era mai bine, nu mai avea febra, sper sa-i fi trecut. Daca e vreun virusel, a avut si de unde sa il ia, o fetita s-a apropiat cam mult de ea zilele trecute si a cam tusit in fata ei. Acuma Lori nu tuseste, si mai e si aspectul celalalt: nu pot izola fata in parc, trebuie sa mai socializeze si ea. Am luat-o in brate pe Lori cand am vazut ca fetita aceea tuseste dar nu as putea sa o feresc de toti copiii, ca doar nu sunt salbatica. Cand o incepe gradi... o avea de toate si atunci sa te tii.


Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Peseu: avem pozici noi la semnatura si 2 filmulete, al doilea e nasol tare ca l-am facut singurica, dar tot se vede ceva

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Lavi, foarte frumoasa Lorinuta. Are niste ochi superbi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Karli, ma bucur ca ai scos capul. Acum sa fac ochi sa te citesc. Ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Lavi, e tare frumoasa Lorina
Are niste ochi superbi
Felicitari pentru primii pasi






Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Nonna76, ti-am admirat baietii. Niste frumosi! Iar de doamna profesoara...ce sa mai zicem: frumoasa foc. Dar...pacat ca lasa bunatate de copil fara caciulita. Pai chiar asa? Hi, hi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ieri a fost o vreme superba, drept pentru care amicii si-au facut drum pe la noi. Distractie mare, Alexi s-a jucat cu prietenele ei, Ilinca, in schimb, ochi si urechi nu a mai respectat nici un program de somn. Dar apoi a dormit neintoarsa, nici fomica nu i-a fost.

Eu, de regula sunt gazda cu bun simt, ma sacrific pentru buna dispozitie a musafirilor. Ieri insa, nu stiu ce am avut, si cand doamnele se pregateau sa plece "obosite" spre domiciliul lor, le-am invitata la o sueta in bucatarie, asa... de ramas bun. Si ....vaiiiii, cate vase se stransesera. Asa ca le-am provocat la "lasat lucrurile cum le-au gasit". Mi-a prins tare bine si cred ca voi institui o regula in treaba asta. Gata, s-a dat democratia jos din pod!

Mergi la inceput