Cluj rulz! (79) -Paste fericit si luminat!

Cluj rulz! (79) -Paste fericit si luminat! | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Donatii de Paste pentru copilasii nostrii:

Simona 100 lei
Prietenii Simonei-Lucia, Mari,Margo,dl.Zahnea- 350 lei
Stanca 200 lei+Gina 100lei
Cristiana 100 lei
Simona(machetutza) 50lei
Roxana mare 50lei
Mihaela_ema 50 lei
Manu(yagmur) 50lei
Puisoru 50lei
Ada29 60 lei
Erika 30 lei
Colegele Mihaelei si ale Roxanei-Agripina J,Olga M, DianaB,Liliana B, Adriana G, Nadia D,Carmen G,Andreea I, Delia Lucia S,Claudia H, Monica V, Jenica O,Mariana I, Mariana O,Violeta B, Adina H,Adriana M,Ioana B, Madalina N - 820 lei
Ioana(romana74) 150 +100lei
Mariana 50 lei
Raluca 50 lei
Dana(creola) 100 lei
Oana(tuchi) 100 lei


Totalul e 2610 lei

Sarbatoritii lunii MAI

8 mai -Alexandru Mihai (arleena)
10 mai - Carina Sofia (carrie)
18 mai - Svety
20 mai - Gabri andrei (Gabi)
21 mai - Romana 74 (Ioana)
29 mai - Antonio Mihai (flavia maria)
30 mai - Theodora Alexia (carrie)
30 mai - Asi(Stanca)

NOI (album 1)
album 2

descintec
roxana1974 14.09.1974 - Serban , 22 iunie 2004, poze
carrie 22.08.1973 - Carina Sofia, 10 mai 2007
- Theodora Alexia , 30 mai 2003, poze
mariana tache 3.03.1979 - Stefan Adrian, 20 aprilie 2004, - poze1
Simon Andrei, 30 august 2005 - poze2, poze3
ad_rianna - Bianca + Tudor, 3 noiembrie 2004
baby-boom - Elise, 9 iulie 2004
tuchi - Dragos, 3 aprilie 2003 - Medea, 10 aprilie 2005, poze
TatianaG 18.12.1972 - Clara-Maria, 31 ian 2004, Daniel Cornel + Eduard Mihai , 9 decembrie 2005poze
nana_sim 12.07.1969

Annelise - Ana , 9 iulie 2004
mihaela ema - Darius, 20 noiembrie 2004, poze
ralucames 5.08.1979 - Stefania, 19 septembrie 2004,Luca Mihai- 01 mai 2008 poze
asi 30.05.1975 - Razvan , 7 martie 2004, poze
codruta_grg - Petra Alexandra, 9 august 2005, poze
steaua 10.09.76 - Alexandru Tudor, 11 iulie 2005, poze
Flavia Maria Alexian Gabriel,07 noiembrie 2006 - Antonio Mihai, 29 mai 2004, poze
Dara 07.11.1977 - Daria, 22 decembrie 2002, poze
Alexa-Ioana29.04.1976 - Alexa Maria, 17 august 2005
joszaerika 9.04.75 - Norbert , 7 decembrie 2003, poze
svety 18.05.78 - Dan Emilian, 26 iulie 2005, poze si www.dropshots.com/svety" target="_blank">
Boca Daniela - Alex, 27 iulie 2004
roxanicea - poze
Creola - Maria Sarah, 13 aprilie 2005
Arleena 1.12.1979 - Alexandru Mihai, 8 mai 2006, www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">poze
mihaelagrosan - Elena Maria -9 aug 2006
arghirmonica - Cristian; Daniel, 14 martie 2002
Romana 74 21.05.1976 - Matei, 04 iulie 2003; Luca, 28 august 2005
Alynutza
gabri andrei 20.05.70 - Andrei, 2 martie 2001
Yagmur - Luca, 19 decembrie 2006, www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank">poze
CristinaGoji - Vlad, 17 octombrie 2006, poze www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">si paginuta noastra
Diana30 - Mihnea, 18 octombrie 2005
Olim 17.06.1978-Alex-29 noiembrie 2007
Lu_mi xx.xx.xxxx - Mihai, 21 noiembrie2003
Rolo7.11.1975 - Ileana- 15 aprilie 2007
antoni - Timea Larisa - 8 iulie 2007


Oaspetzi:
Tzuni
jubica
Lucia
Linusa
Csylla
ana_b
saso
Silvia Popa
babygirl
country girl - Ilinca, 10 septembrie 2005, poze
diadaniela
denisabia
, poze



Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Fetele care mai vor sa dea bani va rog sa ma sunati sa vedem cum facem.Multumesc .

Azi sper sa ajung la calugarite sa iau lista de cumapraturi.

Mariana sper sa iesi repede din butoi.Joi am purta o bluza verde (genul verde urlator) si am avut mare succes din nefericire nu la cine as fi vrut ci de la tipu' de la masa alturata.

Sunt destul de strsata pentru ca se pare ca iar se va schimba legea adoptiei.Sper sa nu o schimbe foarte rau , oricum eu intentionez sa vorbesc cu un avocat.



Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Buna fetelor

in primul rand milioane de pupici sarbatoritilor, multa sanatate si numai bucurii de la Viata!

Erika nastere usoara si o fetitza sanatoasa si papacioasa!

legat de recoltarea de celule stem, fetelor, faceti-o daca puteti, eu am suferit mult ca nu mi-a reusit , aveam deja chitul, dar e o asigurare de viata pentru copiii vostrii,Doamne da sa nu fie nevoie.ganditi-va cati bani aruncam aiurea, si ca acestia tot ce ne dorim e sa ramana nefolositi.dar nu dati cu piciorul acestei sanse!
Ralu iti spun eu sigur ca nu e tarziu.

noi i-am cumparat Theodorei un cadou de la bebe si a fost suuuper incantata, buna ideea cu ceva simbolic ptr serile cand suntem amandoi plecati.din fericire sunt doar 3.

Mariana draga meaimi pare tare rau ca esti asa blue, parca nici nu mi te pot imagina asa.cum sunt copiii?
eu ajunsesem cumplit de stressata cu bolitul fetelor, si acum o duc cu inima stransa pe Thea la gradi sa nu mai ia ceva...e asa bine sa fie sanatoase.

Stanca cum vor astia sa sschimbe legea adoptiei?si mai ales de ce?daca nu ne vedem zilele astea o sa-ti virez in cont banii de la Raluca.

propun oficial intalnire saptama dinainte de Paste deci nu urmatoarea.
sau la noi cu copii cu tot sau doar intre gagici, da nu Polus ca imi ia o vesnicie sa ajung

Manu nice program mai ai si tu, eu macar la 4,30 decolez din Jucu!pupicei frumuselului!

eu am apucat manichiura, pedichiura si cosmetica, sunt alt om

no va pup, mai viu mai pe seara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Buna fetelor !

Intru si eu cu o rugaminte catre voi .
Am fost azi la control ORL la dr. Ene care ne-a recomandat operatie de polipi la fetita mea in varsta de 3,4 ani .
As dori sa-mi povestiti cum decurge operatia la spitalul unde lucreaza dr. , daca ati fost careva dintre voi sau cunostiinte de-ale voastre la el si ati facut o astfel de opeartie copilashilor . Cam care ar fi onorariile catre dr. Am citi pe net ca se poate face si cu lase o astfel de opeartie , cunoasteti ceva dr. din CJ care are o astfel de aparatura , iar daca da care ar fi costurile . Imi sunt de folos orice informatii puteti sa-mi dati .
Precizez ca nu locuiesc in CJ de aceea va cer aceste indrumari si sfaturi !
Sau , daca ati auzit orice fel de lucru bun sau rau la adresa dr. ENE medic ORL-ist , v-as fi recunoscatoare daca mi le-ati impartasi si mie !
Astept lamuriri din partea voastra !
Va multumesc din suflet pentru rabdarea de a-mi citi nedumeririle si de a-mi raspunde !

" Carpe diem ! "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Buna dimineata!
Hai la cafea

Anacezara din pacate eu nu te pot ajuta.

Cristiana vor sa schimbe legea sa fie adoptia , ca vrei ca nu vrei, o adoptie deschisa.Iti dai seama ce ar fi, ar deschide usa santajului si a targurilor de copii.



Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Iaca am venit! Sunt la Tg Mures de miercuri seara unde am ajuns cu tata la SMURD. Nu-i decat o luna de cand am fost cu mama tot aici, sunt cam chiauna de cap. Nu va incarc cu povesti, e mai bine acum, e internat in spitalul mare iar maine vin si eu acasa, ramane doar mama aici.

As vrea sa ma duc undeva unde sa nu aflu nimic, nici bun si nici rau, cred ca ... am obosit.

Stanca ce-i aia adoptie deschisa? Sa facem pressing ... ceva?
Mariana , nu te lasa, e cand sus cand jos in toate.
Cristiana drum bun si pt nr de tel.

Daca intra Creola "la multi ani fericiti si senini!" pt Sarah

Manu, Raluca, Roxa, Rolo weekend placut!
Anacezara intreb eu o vecin cand ajung acasa si iti spun daca nu e prea tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Simona, what are friends for?spune-ne ce e cu parintii tai?multa sanatate le dorim din suflet!

Anacezara, noi am operat-o pe Theodora la Ene, la aproape 3 ani, partea buna a fost ca am stat cu ea, dupa 3 ani se pare ca nu mai lasa parintii in salon de parca sunt f mari copiii
totul a decurs f bine, stiu ca e mare de tot stressul, dar operatia a durat 20 minute cu totul, trezirea a fost umpic mai nasoala ca fie-mea s-a cam speriat si a plans dar seara deja manca bine si nu avea nici o treaba.asa...sa nu te sperii daca vomeaza dupa operatie, e normal!
dr a fost ok motivat , din pacate nu stiu cat se mai da acum atunci era cam 1 mil.

mi-e cam groaza si mie sa nu urmeze acelasi lucru si la cea mica, daca afli ceva despre operatiile cu laser te rog sa-mi spui.

Stanca, chiar ca suna nasol desi nu am inteles cum e adoptia deschisa.oricum s-ar putea sa dureze si poate aveti un bb2 pina atunci.
Doamne ajuta!

fetele nu stiti ce s-a mai intamplat cu legea care voia sa trimita musai copiii la 6 ani la scoala?ca eu nu vreau sa o dau pe Thea decat la 7, cu riscul sa se plictiseasca vreau s-o las sa se mai bucure de copilarie cat de mult.

va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Aici se discuta despre adoptie deschisa (inseamna ca adoptatorii si cei care abandoneaza copilul se intalnesc si se cunosc).
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=119514

Inseamna ca familia care abnadoneaza copilul va cunoaste familia adoptatoare si va putea sa isi tot spuna parerea daca e sau nu de acord cu adoptia.
Acum dupa ce copilul e declarat adoptabil nu mai are nimeni ce sa isi dea acordul la adoptie pentru ca parintii biologici renunta la drepturile lor in momentul in care e declarat adoptabil.

Simona orice tip de sustinere e excelenta.






Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La multi ani Sarah!

Simona imi pare rau pentru tatal tau si ma bucur ca e mai bine.Am o prietena doctorita la Mures si daca ai nevoie spune-mi. si multa multa sanatate.



Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
sarbatoritilor
asi as vrea sa te intreb ceva, cati ani au copilasii, ca vreaus a trimit un pachet in romania i ma gandeam ca as putea sa trimit cate ceva si pt campanie.
va dorim tuturor o saptaman buna sa aveti

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Buna dimineata!
Cafeluta e gata

Olim copii au de la 2ani jumate in sus.





Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput