Fetele din America (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Habar n-am cum e cu cardul, cred ca in Romania gasesti raspunsul asta.
Ha, ha, spor la shopping! Verifica daca nu e inchis de sarbatori.
In NY te orientezi mai bine dupa tur. Depinde si ce tip de obiective te intereseaza. Vacanta placuta!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ramona, wow! Iti creste baiatul! Inca odata, cati ani are el? Ca sa stiu si eu cand sa ma astept

Eu sunt bolnava moarta. Imi simt capul ca umflat cu pompa. Nu ma mai invat sa nu ma ating de mancarea lu' fi-miuuuu :(( Cred ca plec de la servici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Cine ma poate convinge si pe mine sa mai stau inca 3 luni departe de al meu sot, cu copii dupa mine si acasa la socri( :))), v-am descris peisajul, nu?)

Motivul pt care ar fi sa mai stau, ar fi un CPA Becker review pt care am primit de la scoala o bursa de 1300$. Cursul costa 2600 si daca dau si exam, si ar cam trebui daca ramin, mai costa si alea 1000.

Deci, oare se merita sa stau pt review, sau e mai bine sa-mi iau diploma de master in contab., si sa ma duc acasa la barbat cu copii dupa mine si vad eu acolo poate imi gasesc un job sa-mi plateasca pt review.

Aaaa, suntem in situatia asta (el la noi acasa in Wisconsin, si eu cu copii la socri in OH- pt scoala mea) de anum trecut din ianuarie, deci de aproape un an si jumatate )

Mi-e ffff greu sa iau o decizie, copii intreaba tot timpu de tati, eu abia asteptam sa vina luna Mai sa termin scoala sa merg acasa....si acu parca totusi ar fi bine sa fac si asta....ce sa fac?ce sa fac?

Oare ar face mare diferenta in momentul de fata daca as avea trecute examenel de CPA? Oricum nu as avea licenta pt ca nu am experienta necesara...

Astept pareri daca aveti; pro contra, nu conteaza


Alina, mamica de 2 fetite, Andreea cea nazdravana si Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Ramona, wow! Iti creste baiatul! Inca odata, cati ani are el? Ca sa stiu si eu cand sa ma astept

Eu sunt bolnava moarta. Imi simt capul ca umflat cu pompa. Nu ma mai invat sa nu ma ating de mancarea lu' fi-miuuuu :(( Cred ca plec de la servici.



cu mincarea, asa fac si eu. Sanatate!
Alexandru are opt ani. Incredibil, nu? Cam devreme...

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Alina... nu ma prea pricep. Dar vad ca ai stat atita cu socrii, ce mai sint trei luni? Apoi stii cum e, apuci sa amini chestiile astea si te trezesti ca nu le mai faci. Acum depinde si cit de important e examenul asta pentru cariera ta, aici sint total in ceata.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

quote:
Originally posted by bAly

Cine ma poate convinge si pe mine sa mai stau inca 3 luni departe de al meu sot, cu copii dupa mine si acasa la socri( :))), v-am descris peisajul, nu?)

Motivul pt care ar fi sa mai stau, ar fi un CPA Becker review pt care am primit de la scoala o bursa de 1300$. Cursul costa 2600 si daca dau si exam, si ar cam trebui daca ramin, mai costa si alea 1000.

Deci, oare se merita sa stau pt review, sau e mai bine sa-mi iau diploma de master in contab., si sa ma duc acasa la barbat cu copii dupa mine si vad eu acolo poate imi gasesc un job sa-mi plateasca pt review.

Aaaa, suntem in situatia asta (el la noi acasa in Wisconsin, si eu cu copii la socri in OH- pt scoala mea) de anum trecut din ianuarie, deci de aproape un an si jumatate )

Mi-e ffff greu sa iau o decizie, copii intreaba tot timpu de tati, eu abia asteptam sa vina luna Mai sa termin scoala sa merg acasa....si acu parca totusi ar fi bine sa fac si asta....ce sa fac?ce sa fac?

Oare ar face mare diferenta in momentul de fata daca as avea trecute examenel de CPA? Oricum nu as avea licenta pt ca nu am experienta necesara...

Astept pareri daca aveti; pro contra, nu conteaza


Alina, mamica de 2 fetite, Andreea cea nazdravana si Laura




Alina, eu ma pregatesc sa dau CPA-ul si invat acasa dupa Wiley CPA Exam Review. Am doua examene in urmatoarele 6 luni.
La CPA exam mai complicat e advanced accounting-ul, din punctul meu de vedere. Restul e toceala. Daca ai facut amanunte in scoala la advanced accounting, nu ai probleme.
Si eu am un master in accounting si simt ca nu e de ajuns. Acum, de exemplu, este un job in firma mea care mi se potriveste ca o manusa si il fac fara probleme pana gasesc ei pe cineva cu ...CPA. Sper sa nu gaseasca pana termin eu cu examenele. :)
Este bun masterul dar parerea mea dar un titlu de CPA este excelent. Si daca ai terminat masterul, nu abandona, mai ai un pas. :)

Succes.

Scuze, am editat de o mie de ori. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Alina, ar mai trebui sa stai si alte citeva luni sa faci experienta sau numai 3 luni?
Daca sint numai 3 luni, ce-i in mina nu-i minciuna...
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

E vorba de numai cele 3 luni pentru review si test. Experienta va veni dupa ce-mi gasesc de lucru :)

Hilde, multumesc de raspuns, cred ca de astfel de raspunsuri am nevoie sa ma mobilizez si sa merg inca 3-4 luni inainte.

Andrada, asa e, ai dreptate ce-i in mina nu-i minciuna.

Deocamdata le-am cerut sa imi mai dea o zi sa ma gindesc daca accept sau nu bursa, dar 80% sunt pt a sta in continuare.

Alina, mamica de 2 fetite, Andreea cea nazdravana si Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ieri Raluca a avut shake drill si erau in timpul science lab si a fost o neintelegere intre substituta Ralucai si teacher ul de science care va sta cu ei; asa ca dupa ce a sunat alarma copiii s au bagat sub mese. Science teacher a plecat in ideea ca apare sub-ul copiilor si aia nu a aparut. Aia mici au stat acolo... Noroc cu directoarea care a verificat clasele daca s goale (ei dupa ce se bagau sub mese trebuia sa iasa si sa mearga pe playground) si i a gasit pe astia mici sub mese.
Ralu mi a zis "mami m am cocosat de cat am stat acolo..."



Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Vin si eu sa dau cu salutul pe aici!!!!

Andrada, as scrie si eu la sub cu bataia...dar nu cred ca ai cu cine sa rezonezi

Eu sunt de 2 zile in vacanta...ce bine e!!! Ma refac..maine iar la munca





“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput