Cine a nascut la spitalul Odobescu din Timisoara?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ma bucur sa aud asta remaliss... daca vrei sa mai vb treci pe la mamici de timi sa nu fim aici out of topic
Cat despre topic ...daca aveti intrebari de Odobescu va raspund... bine pe partea de nastere naturala... restul stiu alte fete...

Ank Raul 17.10.2007
si 9+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

in legatura cu spitalul odobescu...conteaza fff mult la ce etaj "nimeresti". stiu pe propia piele cuma fost la mine, super conditii, super asistente, care se purtau frumos fara sa dai nimik....iar cu un etaj mai jos (aveam 2 prietene)...conditii tot super bune dar in schimb niste asistente scarboase care se purtau asa urat!!!

oricum pana acumna am auzit mult mai de bine de odobescu decat de bega!!!

etajul de cezariene unde am "cazata" este cel "bun". desi eu am nascut natural.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRaluca spune:

O zi frumoasa tuturor. O sa nasc si eu la Odobescu, candva in jur de 20-25 mai.
Stiu ca subiectu' e vechi pentru voi, dar e cat se poate de nou pentru mine :)

Ati putea, va rog, sa-mi spuneti ce lucruri v-ati dus cu voi la spital si v-au fost intr-adevar utile? - stiu ca exista topic despre "lista de spital", insa am inteles ca cerintele si necesitatile difera de la un spital la altul, asa ca, daca nu deranjeaza, as prefera sa intreb aici.

Va multumesc anticipat,
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimzy spune:

buna ziua se pare ca nu sa mai scris de mult pe formul asta pentru DanaRaluca eu am nascut la odobescu in sept 2008 si pot sa spun ca am fost destul de multumta acum trebuie sa nasc din nou si tot prin 20-25 mai ar trebui.eu am nascut cu cezariana si as putea sa iti spun cam ce ti-ar trebui la cezariana si apropo cu cine ai sa nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRaluca spune:

Multumesc frumos pentru raspuns. Da, ai dreptate, am nimerit un topic vechi, asa ca azi am pus aceeasi intrebare si la http://forum2.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148873&whichpage=20 .Sper ca de data asta am scris unde trebuie - Ti-am raspuns si tie tot acolo, ca sa nu incarc forumul cu aceeasi intrebare pusa in 2 locuri.

Inca o data multumesc pentru raspuns si...nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaTm spune:

Buna fetelor,
Eu am nascut prima oara la maternitatea Odobescu,dar eu nu cred in nimic decat in Dumnezeu si consider ca am avut noroc tot de la Dumnezeu.Intre timp sunt din nou insarcinata si acum sunt mai fricoasa ca prima oara,nu inteleg ce am.
Daca va spun povestea toata o sa credeti ca am fost putin inconstienta.
In primul rand,nu am fost asigurata si nici nu sunt dar am nascut normal....asta e foarte bine, cu un medic (femeie) stagiar de care am fost foarte multumita (incerc sa o mai gasesc dupa nume).
Moasa o minune de femeie mai in varsta.Pe atunci m-am ingrijorat ca mi-a impins copilul de sus.Am nimerit intr-un salon din ala ce necesita programare asa am auzit. Total cost 100 euro cu tot cu mancarea adusa de acasa si cu ce am luat scutece si haine......Singura nemultumire ca am fost singura cand am nascut si ca mancarea de la spital sub orice critica.......FFF modesta pentru nevoile unei femei normale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Adela, pai ce legatura are asigurarea?Toate femeile care trebuie sa nasca o fac la spital, gratuit, indiferent daca sunt sau nu asigurate.
Cezariana se face doar la nevoie.

Cum arata dr? sau cum o cheama?Moasa avea parul scurt si putin carunt?

Asa se face daca nu poti impinge bine, impinge moasa sau altcineva bebele.Stai linistita ca la a doua nastere e mai usor decat la prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceee spune:

buna fetelor!luna asta trebuie sa nasc si eu ..la Odobescu ..spuneti-mi cam ,cat costa o nastere naturala ,cezariana..nu stiu cat sa ii dau la doctor ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Depinde cu cine nasti.

Mergi la inceput