CE MUZICA SE MAI POARTA PE LA NUNTI?

CE MUZICA SE MAI POARTA PE LA NUNTI? | Autor: clau2toma

Link direct la acest mesaj

Asta e intrebarea care vo pun voua care urmati sa va casatoriti .Ce muzica ar trebui sa avem?Oare muzica o alegem in functie de zona ,sau de clasa sociala ,sau pur si simplu ne alegem ceea ce ne place?Dar ce ne place cui ?Noua ceror care dam petrecerea sau ii intrebam si pe invitati dinainte cam ce muzica le-ar place?Eu de ex ,am hotara ca vreau DJ si FARA MANELE .Asta ca nu imi plac nici mie si nici viitorului meu sot .Am mai hotarat sa asteptam invitatii pe una sau mai multe melodii ale fetelor de la Amadeus si nu a clasicei melodii a primirii nuntasilor si asta ca tot noua nu ne place acea melodie .. O sa avem multe hituri romanesti si internationale ,muzica din anii 70 si din 80 si 90 ,cateva tangouri ,cateva sarbe ,reghe ,cred ca un vals sau 2 ,twest si nu mai stiu .
Voi ce muzica o sa aveti sau ati avut la nunta?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

muzica de voie buna nu e musai sa fie compusa din manele... daca voua nu va plac si n-o sa puneti nu cred ca invitatii nu vor dansa/simti bine pe alta muzica... important e sa fie de petrecere! sa poata omu' batzai un pic fundu' .... asa sau asa sau asa ... tralalala... si sa plece cu durere la talpi! mie asa imi place la nunta, sa dansez!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
O sa avem multe hituri romanesti si internationale ,muzica din anii 70 si din 80 si 90 ,cateva tangouri ,cateva sarbe ,reghe ,cred ca un vals sau 2 ,twest si nu mai stiu .


e bine;
daca e, mai puneti si ceva de rezerva... muzica populara sau ce stiu eu ce... daca sunt cereri poate le onorati de placerea invitatilor.

petrecere frumoasa! si casnicie fericita!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiestapit spune:

formatii nunti pitesti recomandam formatia fiesta pitestiului,agentii organizare nunti,agentia fiesta pitestiului,www.fiestapitestiului.ro

Mergi la inceput