Durerea unei pierderi de sarcina (70)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

FELICITARI ANDREEA!!!! SA ITI TRAIASCA BEBE DAVID SI SA ITI ADUCA NUMAI BUCURII!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

FELICITARI, ANDREEA! Bravo....esti o mamica adevarata!Bine ai venit bebe DAVID!

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png
Lacrima...ea nu este decat o expresie a prea-plinului pe care il simti in acel moment. Lacrima nu este o necesitate, e o declaratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

FELICITARI ANDREEA!!!!!!!!!!BINE AI VENIT PE LUME MICUTULE DAVID!!!ANDREEA ESTI MAMICA;AI REUSIT FELICITARI!

Some people only dream of angels...I held one in my arms


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Andreea,felicitari din toata inima!!!! Sa va traiasca bebe David,sa fie sanatos,norocos si sa va aduca numai bucurii!
Ai reusit sa iti implinesti visul!!!



Flavia, sunt bine,mersi de intrebare! Abia astept sa merg la eco morfo peste 2 saptamani sa-l mai vad pe bebe scump!Sper sa fie totul bine!


Multi tuturor!



Mirela 20w
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by jasmine30

Fetelor, hai ca m-am incurcat in capitole. Teo2rina poti sa imi spui la cate saptamani ai pierdut tu sarcinile si care au fost cauzele? Mai sunt pe aici fete care au pierdut 2 sarcini, ca sa mai cer si eu sfaturi? Teo tu ai avut probleme cu progesteronul? Ma gandesc sa imi fac si eu progesteronul luni ca sunt in ziua 21. Poate asa ma mai linistesc si eu...

Hai Andreea !!!



2 sarcini am pierdut si eu, una la 6 sapt., cealalta la 8-9 sapt. , la interval de un an. Dupa a doua pierduta , am ramas imediat insarcinata in luna urmatoare, ca nu am avut rabdare sa mai astept. Cauza nu se stie, dar progesteronul a fost destul de mic, putin. Dar aici nu mi-au dat nimic pt. asta.Am facut si eu analizele din ziua 2-3 si 21. Am avut noroc a treia oara si acum am o bebica scumpa si sanatoasa. Azi a imlinit 3 luni.
Sper sa ramai insarcinata cat mai repede , daca asta iti doresti.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Desi nu-mi aduc aminte de Andreea, totusi iti doresc refacere rapida si un bebe sanatos. Bine ai venit pe lume bebe David.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bine ai venit pe lume David..felicitari mamicei Andreea...
sa aveti parte de cele mai frumoase clipe impreuna..

sa fii un copilas cumincior ,papacios si necolicios..iar mamicei refacere rapida si multa rabdare....
va fetelor..stefy mica iar a inceput sa ma solicite mult tare..nustiu ce e cred ca e doar o perioada sau nu-i mai ajunge lapticiul meu.. cred cain curand ajung la diversificare daca continua asa..nu as fi vrut caci mi-ar fi placut daca as fi avut lapte suficient sa-i ajunga... sa alaptez exclusiv..macar pana la 5-6 luni....pt. a evita alergiile si toate celelalte neplaceri..dar... sanatoasa sa fie si in rest..dam inainte..nustiu cat de des o sa mai pot intra depinde si de cat de maraita va fi ...ei rabdare sa am ..ca trec eu peste tot...

acum va sper sa mai dormitza un pic..desi nu cred caci are parca un ceas acolo in burtic...

va las o cafea pt. dimineata sper sa o apreciati!

Stefania X2 ... sunt crestina!!!
avem masinutza noua :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!
avem poze la concurs... cu 2 copilasi ...
nu sunt ai mei, dar sunt tare frumusei

ne dati un vot.. va rugam frumos!!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank"> 2 picaturi,www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

ANDREEA, FELICITAAAAAAAAAARI, MAMICO, sa-ti traiasca puiutul, sa aveti numai bucurii!!!



jasmine, scumpo, scuze ca-ti raspund cu intarziere, ieri am plecat la 4 de la gradi. prima sarcina am pierdut-o la 8 saptamani, a fost avort spontan si a doua la 5 sapt tot asa. nu stiu cauzele ca nu a putut sa-mi spuna dr la care mergeam, doar presupuneri. in orice caz, la primele doua nu am avut probleme cu progesteronul, la a treia am avut, dar iata ca tocmai sarcina asta a fost cu succes. e adevarat ca la a doua sarcina mi-a iesit pozitiva analiza la ureaplasma, dar nu cred ca asta a determinat avortul. iar chiuretajele, cu toate ca am facut cu anestezie generala, au fost groaznice. la al doilea eram doar ametita, nu simteam durere decat in suflet si-mi doream sa mor acolo, sa nu mai stiu nimic, sa fiu langa ingerasii mei. lumea priveste, in general, o pierdere de sarcina la varsta mica, cum au fost cele doua ale mele, ca pe o chestie banala... e doar o aglomerare de celule care au fost eliminate... asa mi-a spus cineva si am simtit ca lesin. lumea este ignoranta si, din pacate, venim dintr-o lume in care, pana acum 18 ani, se faceau chiuretaje dubioase si nu erau metode contraceptive. acest lucru e agravat si de lipsa de sprijin din partea medicilor, eu dupa ce m-am trezit din anestezia de la primul am izbucnit in plans iar dr nu a stiut sa-mi zica decat "nu mai plange, gata". of, am scris o gramada, ce pot sa te sfatuiesc este sa faci toate analizele, mai citesti si pe aici, poate ca dr nu ti le da pe toate, tu sa le faci. te pup

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Andreea felicitari! Sa va traiasca bebe David, sa fie sanatos, mancacios si sa va aduca numai bucurii!

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

http://www.flickr.com/photos/8719935@N03/2384626925/in/photostream/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Andreea, felicitari! Suntem cu toate alaturi de tine, ne bucuram pentru marea reusita a ta si iti dorim refacere rapida, bb sa fie linistit , sa poti sa te odihnesti si tu, sa creasca mare si voios si sanatos!
Pupici!


Mariaanna
cand vine BB?

Mergi la inceput