Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Avem si noi poze la 6 luni:


http://family.webshots.com/photo/2028625200103069517xnhuAM

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)



e superba printesa...iar cu rochita aia rosie m-ai dat pe spate

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by melaniatud

IAR VA UITATI LA TELENOVELA?



TUDOR A ADORMIT, I-A FACUT BUNI BAITA CA NOI AM IESIT PUTIN IN ORAS CU NISTE PRIETENI.
ASTAZI A BATUT RECORDUL LA MANCARE...NU VA SPUN CAT DE MULT A PAPAT SI CU POFTA, CU PLACERE M-AM BUCURAT ATAT DE MULT!!
lAPTIC LA 4 DIMINEATA SI APOI LA 8, UN MAR SI JUMATATE BANANA CU CEREALE LA 10.30, UN CASTRONEL PLIN DE LEGUME CU PIEPT DE PUI LA 14.30 SI O PORTIE DE CEREALE SEARA LA 19 URMATA DE UN BORCANEL HIPP PERE PT CA NU SE SATURASE DAR NICI CEREALE NU-I MAI PUTEAM DA CA PAPASE CANTITATEA MAXIMA ZILNICA.

GREYERAS - AI O FATA SUPERBA!!



sunt invidioasa...Mario ma scuipa de zor...de unde la prima lui masa a mancat de a spart, acum e in greva foamei

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna seara si !ANDREEA11 merci mult! Sa stii ca ea chiar are obiceiul ca atunci cand o ridic in fundulet sa se balanseze singura din joaca in fata si in spate, iar daca o tin intre picioarele mele se intinde dupa jucarii si le apuca singurica.Papanash stiu ca fiecare bebe are ritmul propriu, dar pediatra noastra e cam fixata pe anumite chestii, are anumite termene limite parca, ar trebui sa-i reamintesc de fiecare data ca micuta mea s-a nascut cu 2700g si nu a luat niciodata f mult in greutate.Si nu cred ca ii mai dau tonotil ca dimineata s-a inrosit la gurita si era cald locul dupa ce i-am dat, m-am spariat f tare am crezut ca are vreo reactie alergica ceva, am sunat pediatra dar a zis ca are doar o piele mai sensibila. O sa dau pe cautare sa vad daca gasesc ceva despre tonotil asta.Sunt bucuroasa ca si astazi micuta mea a papat supa crema de legume, i-am pus si putin unt maine ii pun si putina carnita, nu i-am mai dat suculet ci cateva lingurite cu cereale seara dar era obosita si nu am insistat mai mult. Sa vad daca se mai trezeste noaptea.Uf, a si iesit sotul de la dus, gata trebuie sa culc micuta, sper sa mai revin.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Maria deja mi-ai facut . Ii fac si eu lui Mario...oare merge si niste scortisoara adaugata?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Cecilia de unde ai luat ornamentele de perete?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Pinacolada MULTA SANATATE FLACAILOR TAI .
Cecilia sper sa-i placa papica lui Cristi ,iar tu nu mai fi asa suparata pana sambata mai sunt doar doua zile ,trec repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:




Betty
bine ca ai adus vorba de scortisoara ,eu prima data i-am pus scortisoara si nu a mancat deloc ,apoi i-am facut fara scortisoara si a papat tot ,cred ca depinde de la copil la copil ,poti face mai mult si intr-o jumatate pui scortisoara si in cealalta nu ,ce nu papa el papi tu ca este tare bun .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Myral stai linistita...uite si pe mine ma intrebat pediatra cand Mario a implinit 6 luni daca se intoarce de pe burta pe spate, iar eu i-am spus nu. La 7 luni aceeasi intrebare...iar eu i-am raspuns "nu prea". Oricum a fost cam ingrijorata de raspunsul meu. Dar vad ca Mario acum s-a ridicat singurel in fund de pe burta...adica se ridica in 4 labe si apoi se impinge de manute pana ajunge in funduletz.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

NANA voi ce faceti mamico?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am pus si eu www.flickr.com/photos/15923681@N07/2379746318/" target="_blank">poze noi...sau poate www.flickr.com/photos/15923681@N07/2378921315/in/photostream/" target="_blank">asta va place


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput